Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet-e - és ha igen, hogyan...

Lehet-e - és ha igen, hogyan - sztereó hangfelvételt készíteni Redmi Note 9 telefonnal?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 29. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ASR -rel (vagy annak fizetős változatával) probálkoztál már?


Sajnos az adott készüléket nem ismerem, de az ASR képes a beszéd-mikrofont és a zajszűrő-mikrofont külön használni, így tud stereo felvételt készíteni (természetesen a zajszűrés rovására). Természetesen ha a két mikrofon nem egyforma távolságra van a hang forrásától (vagy nem azonos képességű), akkor a két csatornán nem lesz egyforma a hangerő (az ember hallása esetén a két fül által közölt hang különbségeiből tudja az agy meghatározni a hang forrásának irányát).


Megjegyzem, van sok (talán teljesen ingyenes alkalmazás is), ami a két mikrofont tudja külön forrásként használni...


Mivel a hardver adott (van két mikrofon) csak az szükséges, hogy találj egy olyan alkalmazást, ami képes is a két mikrofon külön forrásként kezelésére...

2021. ápr. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves JG7RBJOUC4WF7KGD4ZIK!


Nem próbálkoztam még ASR-rel, ugyanis azt sem tudom, hogy mi az... Azért is érdeklődöm itt, mert fogalmam sincs ezekről a dolgokról.


Köszönöm szépen a sok magyarázatot!!! Remélem, hogy így már sikerül megoldani.

2021. ápr. 30. 18:33
 4/7 A kérdező kommentje:
#3. Sikerült! Most már mindkét fülhallgatóban jól szól. Nagyon köszi!
2021. máj. 1. 10:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Az "ASR" egy alkalmazás Androidra.

Innen letölthető: [link]

A hozzá tartozó "Pro" (fizetős) licensz (999 HUF jelenleg) pedig innen tölthető le, illetve vásárolható meg:

[link] .license


Persze nem vásárlásra akarlak ösztönözni, illetve reklámozni sem szeretném az appot, csak azért linkeltem, hogy tudd, miről írtam korábban...


Remélem nem gond, ha itt egyben válaszolok arra is, amit privátban írtál..


Balansz alatt nem a hangszínszabályozóra gondoltam, hanem arra, hogy a telefonok többségén (is) lehet állítani azt, hogy a bal/jobb csatorna hangosabb legyen, mint a másik csatorna. Ha ezt nem tudod, hol lehet állítani, akkor valószínűleg nem is állítottad el és így gyárilag közép (megfelelő) állásban van.


...


A kérdésed lényegi részére visszatérve:

Stereo felvétel készítéséhez gyanítom azon a készüléken is csak egy megfelelő alkalmazás szükséges (és talán annak beállítása stereo hang rögzítésére).


Itt jegyzem meg, hogy az én mobilomon (Redmi Note 8Pro) a gyári hangrögzítő is stereo hangfelvételt készít (fülhallgató csatlakoztatása nélkül), amelyben az alsó (beszéd-mikrofon) a bal csatorna, a felső (zajszűrő-mikrofon) pedig a jobb csatorna hangját képezi. Ez érvényes mindhárom támogatott fájlformátum esetén (aac ; mp3 ; wav), anélkül, hogy ezt módosítani lehetne, tehát így (fülhallgató nélkül) minden esetben stereo a felvett hang. Ha az egyik mikrofonba beszélek közvetlenül, akkor azon a csatornán hangosabb a hangom, a másikon halkabb. De a stereo hangrögzítésnek pont ez a lényege...

2021. máj. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy látom (az írás kezdetekor még nem volt itt az utolsó kommented), elkéstem a válasszal egy kicsit...


Bocsánat!

2021. máj. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5, #6. Dehogyis gond, hogy itt írtál! A tartalom a lényeg! :)

Igen, az ASR-t közben sikerült telepíteni és használni.

A további magyarázatokat is köszönöm, számomra nagyon hasznos, amiket írtál!!!

És külön köszönöm, hogy fordítottál erre időt.

2021. máj. 1. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!