Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kozvetlenul elalvas elott...

Kozvetlenul elalvas elott hangokat hallok, amik mintha valahonnan "mashonnan" jonnenek. Veletek is van ilyen? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Meg eppen magamnal vagyok, es tudom, hogy a hallom ezeket a hangokat: emberek beszelnek, szavak, sohajok, ilyesmi. Egy darabig azt hittem, hogy mar kezdek alomba szenderulni, es almodom a hangokat. Aztan valahol azt olvastam, hogy ez egy masik sik, vagy ilyesmi. Aki ert ehhez, vagy tud valamit errol, az irna nekem rola? Megkoszonnem.
2010. aug. 31. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Tudom nem az a témekör, de ezek pl a skizofrénia tünetei is...
2010. aug. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Én is hallok ilyen hangzavart elég sokszor. Szerintem az agy dolgozik ilyenkor, rendezget, meg minden, tudod. Nem hinném, hogy ennyire könnyű lenne "máshonnan" meghallani a dolgokat...

Amúgy én mikor észreveszem, hogy hoppá, már megint, akkor hirtelen elhallgatnak. :D

Bár ha azt vesszük, az álom is már egy másik sík igazából, szóval... nem tudom. Én megelégszek azzal, hogy készülök álmodni ilyenkor. :D De lássuk, mit mondanak a többiek.

2010. aug. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy kattant lennek. Varok meg valaszokat!
2010. szept. 1. 07:06
 4/13 anonim ***** válasza:

mi féle beszélgetéseket hallasz? Mi a téma?

Nekem is szokott ilyen lenni (én sosem értem a beszélgetést, olyan távolinak hat, és mikor ráfigyelek, felébredek, és vége szakad), de csak akkor, mikor már majdnem alszok, az enyém tuti agyi munka, szerintem a tiéd is, és ez természetes.

2010. szept. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Amit tapasztalsz, kedves kérdező, teljesen természetes.

Nincs olyan hogy álmodik az ember, vagy a valóságot tapasztalja éppen. Mindig van átmenet. Elalvás előtt pedig kezd feléledni az álomvilágod és be beugranak képek, hangok. Én is tapasztalom és SEMMI pszichológiai betegségre nem kell gyanakodni, ez az elalvás természetes velejárója, csak attól függően hogy ki mennyire fáradt, van aki észre sem veszi őket mert egy pillanat alatt bealszik.


Ahol azt írták, hogy "Egy másik sík" vagy hasonló, az valami ezoterikus iromány volt. Hihetsz benne, de nem biztos hogy érdemes. Én inkább azt vallom, hogy a tudatalattim generálja ezeket hangokat és képeket, ahogy az álmaimat is.

2010. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Én pl. 22.50-23.15 között hallok mindig ugyanolyan beszélgetést, női nevetést a padlásunkról. Nem minden nap persze. Van, hogy több napon keresztül mindig, van úgy, hogy hónapokig semmi ( most éppen ez van).

Lehet, hogy a szomszédok, csak az a furi, hogy mindig ugyanaddig tart és mindig ugyanazok a hangok, ugyanúgy nevet az a nő.

Mindig ébren vagyok, amikor hallom. Általában még olvasok. Tehát azt sem mondhatom, hogy félálomban vagyok.

Már nem is törődök vele. Ha szellemek, akkor legalább jól érzik magukat, ha meg a szomszéd, akkor ő is jól érzi magát. (Mondjuk nincs éppen közel a házuk hozzánk.)

2010. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hu utolso az eleg komoly! Nem gondoltal meg arra, hogy kideritsd valahogy, hogy kinek a hangja lehet? Valahogy csak ra lehetne jonni...
2010. szept. 2. 19:10
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig gondolkoztam rajta, de már megszoktam.

Láttam is már szellemet nálunk. Nem zargatom én őket. Főleg azért nem, mert rosszindulatot nem érzek. A házunk régi, de nagyon jó a hangulata. Ha vannak is szellemek, azok jó szándékúak. Úgy érzem, hogy örülnek, hogy mi ott lakunk :)

2010. szept. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 konnerth ***** válasza:
Én néha napközben a suliban hallok hangokat, vagyis a nevemen szólítanak: Peti...de ezt olyan kisértetélyesen hogy liba bőrös leszek. Senki ne írja azt hogy az osztály társaim mert Belgiumban élek és itt nem ismerik azt a becenevet hogy Peti. Ez mi lehet?
2010. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó: ha ilyen "félálom-szerű" állapotban vagy hogy épp alig bírsz figyelni az órára, akkor ugyanarról van szó, mint az eredeti kérdező esetében (hipnagóg hallucináció), amely az alvás, alvás határán természetes jelenség.

De ha éber vagy, magadnál vagy mikor hallod hogy a neveden szólítanak (és tényleg kizárod hogy valóban szólít valaki), akkor irány egy pszichológus/pszichiáter, mert akkor már nem játék, a skizofrénia tünetéről beszélhetünk!

2010. szept. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!