Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az alvás egyenlő a halállal...

Az alvás egyenlő a halállal lényegében? Úgy értem halálkor is egy álomszerű helyre kerül a tudat vagy lélek először? Lehetséges, hogy a halál beálltakor egy hosszabb ideig tartó álomvilágban ragad a lélek öntudatlanul, mondjuk az újratestesülésig?

Figyelt kérdés

2021. szept. 29. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam egy regressziós hipnózisról szóló könyvben, hogy a tudatunk teremti meg a külvilágot "odaát". Ill. ott nem érvényesek a lineáris idő szabályai. Szóval ilyen szempontból hasonló lehet az álomhoz. De ez nem közvetlen tapasztalat. :D Előbb, vagy utóbb biztosan megtudjuk...
2021. szept. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Hogyan lenne egyenlő?

A halál a testi élet vége, a pusztulás eleje.

Az alvás közben a test regenerálódik, pihen.

A kettő közé nem lehet egyenlőségjelet tenni.

2021. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Alvás közben működik az agy ( irányítja a tested működését, álmodsz), mérhető az agyi aktivitás. Halál után mindez megszűnik.
2021. szept. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

A halottak semmit sem tudnak. Prédikátor 9:5. Egy olyan mély alváshoz hasonló, ahol nem álmodsz, nincs öntudatod, emlékeid, érzéseid stb. Megszűnik a testtel együtt minden, és lebomlik az alkotóelemeire.


Prédikátor 9:10

Mindazt, amit megtehetsz, tedd meg teljes erődből, mert a sírban, ahová mész, nincs munka, tervezés, ismeret vagy bölcsesség.

2021. szept. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
4, De jó lesz ha nem lesz munka, meg semmi. Ez sokkal jobb lesz az alvásnál 😃
2021. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%

5/5.

Az lehet. Nem fog fájni semmi. Nem tudsz róla.

Viszont fiatalon, boldogan, lehetne élni! Isten megígérte, ha ismeretet szerzünk róla, és Jézusról, és az ismeret szerint élünk, akkor fel fog támasztani.

2021. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem nem nem így, ha alszol álmodsz, ha beáll a halál (feltéve hogy minden jó, pl nem fejbe lőttek) akkor életed legszebb élményét élheted át, elvileg ezért látnak dolgokat a haláluk után, ami tudományosan bizonyítva lett oxigén megvonásos módszerrel is és ugye azok által akik tapasztalták, persze ha azt akarod hinni hogy tényleg láttad azt fogod hinni én nem erőltetem. Lehet valakinek tényleg van másak meg csak ez, de ezt majd megtudjuk ha eljött az időnk.
2021. szept. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!