Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mégis létezhetett Nóé bárkája?

Mégis létezhetett Nóé bárkája?

Figyelt kérdés
Az új kutatási eredmények alapján. Hoppá.... [link]
2021. okt. 3. 11:01
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
61%

20 - szerintem az a hányingerkeltő, hogy te kötelezni akarsz nőket arra, hogy olyan gyermeket szüljenek meg, akit nem akarnak világra hozni. Hisz kinek is jó ez? Magának a gyereknek sem.

Számomra az a hányingerkeltő, hogy te megszabod a nőknek, hogy megszüljék a gyereket akkor is, ha egyértelműen beteg a magzat, vagy ha pl. nemi erőszak esetén fogan meg.

Áruld màr el, kinek jó, ha olyan ember születik meg, akit nem akarnak megszülni?

2021. okt. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy egyből ezzel támadsz majd. Kérlek most Keresd fel a barátodat a googlet, nézd meg hány abortusz van évente és ennek hány százaléka az, amikor a gyerek fogyatékos lenne vagy nemi erőszak történt. Meglepő lesz elárulom.

Mindig ezzel támadtok, mintha 90%-ban ez lenne, holott 5%-ot sem tesz ki. Egyszerűen lusták kotont húzni és emiatt kell kioltani egy ártatlan életet. Gyomorforgató.

2021. okt. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

"Szerintem elvenni egy gyerek életét is az."

Ezzel annyi a gond, hogy az már nem egy objektív tény, hogy egy gyermeki élet egyenlő-e egy magzati élettel. A többség szerint általában nem.

2021. okt. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
61%

22 - érdekes módon megkerülted a válaszadàst. Hagyjuk akkor az erőszakot és a betegségeket.

Kinek jó, ha úgy születik meg, hogy nem akarták megszülni?

A gyereknek nem, a családnak nem, a környezetnek nem, a társadalomnak nem, de te akkor is kényszerítenél mindenkit a szülésre. Gratulálok!

2021. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

A többség, aki aktivista vagy politikus, miközben lókakit sem ért a genetikához, biológiához, etc.


„Fiatal orvosként, a János Kórházban még magam is csináltam terhességmegszakítást, de az ember érettebb fejjel rájön, hogy az élet a fogamzással kezdődik, és az egészséges magzatok megölése élet elleni bűn. Az abortusz társadalmi kérdés: mindent meg kellene tennünk, hogy a lehető legalacsonyabbra szorítsuk” – nyilatkozta Czeizel Endre.

Gondolom nem kell magyaráznom ki is volt ez az ember.

2021. okt. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Szándékosan nem válaszolsz?

Egyébként rákerestem a terhességmegszakítás okaira:


"A leggyakrabban, az esetek 97 százalékában azért szakíttatják meg a terhességet, mert az önrendelkezési jog alapján lehet súlyos válsághelyzetre hivatkozni - mondta, hozzátéve, ez alatt azt kell érteni, hogy az anya testi vagy lelki megrendülését, társadalmi ellehetetlenülését okozná, ha gyermeke születne."


Tényleg azt kényszerítenéd ki, hogy ilyen körülmények közé gyermekek szülessenek?

2021. okt. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

" érdekes módon megkerülted a válaszadàst. Hagyjuk akkor az erőszakot és a betegségeket.


Kinek jó, ha úgy születik meg, hogy nem akarták megszülni?


A gyereknek nem, a családnak nem, a környezetnek nem, a társadalomnak nem, de te akkor is kényszerítenél mindenkit a szülésre. Gratulálok!"


Megkerültem? Te jöttél egy olyan támadással, ami az esetek 1%-ra sem igaz, miközben én nem róluk beszéltem!

Kényszerítenék? Miért, nem tudták, hogy ha védekezés nélkül szexelnek, annak terhesség a vége? Felelősségteljesen kellene hozzáállni a dolgokhoz. De így, hogy mindent szabad, így folyamatosan mennek a gyilkosságok. Van ahol 9 hónapig is lehet. Ne mond hogy ez a normális.


Kérdés, ha pl nem ivartalanítod a macskád/kutyád (mint ahogy az említett egyének sem védekeznek), akkor ugye nem bűn, ha amikor lefial legyilkolod az újszülött állatokat? Az valahogy rossznak tűnik nektek, pedig csak állat, nem ember. Akkor bírtok visítozni, mikor egy gazda nem ivartalanítja az állatát, de az rendben van ha két személy nem védekezik mert lusta rá, és emiatt kell kioltani egy ártatlan életet. Kifordított valóságban vagytok.

2021. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

27 - Továbbra sem válaszoltál, kinek jó, ha úgy születik meg, hogy senki sem akarja, úgyhogy ezt a kérdést eleresztem, egyèrtelmű, hogy nincs rá válaszod.


Örülök, hogy felvetetted a védekezès hiányossàgàt, ugyanis ebben egyetèrtünk, sokakból hiányzik a felelősségtudat. A baj az, hogy te pont ezekre az emberekre kènyszerítenèd rá a gyerekvállalàst. Nincs így is elég felelőtlen szülő a világon?


Megszületett kutyakölykök lemészárlásàt természetesen ellenzem, megszüketett emberi babák gyilkosságát is ellenezném, de nem erről beszélünk, hanem terhességmegszakításról. Ezt természetesen támogatom mind emberek, mind állatok esetében.

2021. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

"A többség, aki aktivista vagy politikus, miközben lókakit sem ért a genetikához, biológiához"

Speciel én is biológiából diplomáztam. És bár elismerem hogy a magzati élet is élet, mégsem tartom olyan teljes értékű életnek, mint egy már megszületett gyermek, vagy épp az anya élete. Szóval az anya önrendelkezési jogával szemben már nem gondolnám hogy egyenlő kéne legyen.

Persze ez is csak vélemény, de ez sajnos pont egy olyan kérdés, ahol mindenkinek szubjektív véleménye van. És jellemzően ami a többségé, az lesz az adott társadalomban az iránymutató erkölcs.

2021. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
(Csak kiigazításként: a számadataid tévesek, az erőszak és a beteg magzat közel 3%-át teszi ki a terhességmegszakítás okainak, tehát több, mint 1%. Bár nem ez a vita lényege, szimplán korrigációként írom.)
2021. okt. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!