Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy úgy éreztétek, veletek van egy halott szerettetek?

Figyelt kérdés
Például a sírjánál álltatok, vagy csak simán gondoltatok rá, és úgy éreztétek, mintha veletek lenne, nézne és hallgatna titeket.
2021. okt. 5. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen kétszer is. Egyszer apukám jelenlétét éreztem a halála évében karácsony este otthon, két éve pedig a közvetlen kolléganőm (mellrakban meghalt sajnos) jelenlétét az irodában. De engem ez végtelen nyugodsag érzéssel töltött el akkor.
2021. okt. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Volt, több családtagomnál is, állandóan maguktól kinyíltak a szekrények és más effélék. Én nagyon paráztam.
2021. okt. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki elhunytra gondolsz, azt magad mellett érezheted/érzed.

Akkor is veled van, ha arra gondolsz: ő így tett volna/így tett az ilyen helyzetben.

2021. okt. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Igen, meditációban.
2021. okt. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor meghalt a testvérem, aznap este felébredtem éjjel és ott állt a szobámban. Csak a fekete körvonalait láttam a beszűrődő lámpafényben. A kutyám is felébredt, nyújtózkodott egyet és farkcsóválva köszöntötte, ő is az alak felé fordult. Ránéztem újra az alakra és azt gondoltam: ez lehetetlen, visszafordultam a fal felé és aludtam reggelig. Nem voltam teljesen ébren, különben sikítva menekültem volna ki a szobából. Reggel az volt az ijesztő, hogy emlékeztem az egészre, az egész jelenet olyan álomszerű volt, egyet kivéve: a farkcsóváló kutyám és ahogy felé fordulva köszönt neki. Biztos voltam benne, hogy a kutyát nem álmodtam. Akkor már valószínű halott volt a testvérem, de csak délután tudtam meg.


Anyukám halálakor a barátommal ültünk az ágy szélén, én sírtam, anya az intenzív osztályon volt, a barátom fogta a kezem és hirtelen mintha a kezünket megsimogatta volna valami meleg szellő. De ezt lehet, hogy csak beképzeltem.


Több, mint 10 év múlva elvittem a 3 éves kislányomat a sírjukhoz. A kislányom kérdezte, hol vannak. Rámutattam a sírra. Fölé hajolt kutatva és azt kérdezte: - De hol? Nem látom.

Csak hallgattam. Nem bírtam kimondani, hogy a földben.

- A virágok közt? - kérdezte, én pedig megkönnyebbülten válaszoltam: - Igen, kicsim, a virágok közt.

Egy ideig tűnődve nézte, aztán azt mondta: - Hmmm...hallom az orgonát.

Erre felkaptam a fejem: - Mit? Mit hallasz?

- Hallom az orgonát.

A sírra egy versidézetet vésettünk:

"Valahol lenni kell egy orgonának,

Melyen majd egyszer befejezhetem

A dallamot, mely itt halálba bágyadt

S amely az életem nekem!" (Juhász Gyula)


Soha nem olvastuk fel a gyereknek. Ettől függetlenül nem biztos, hogy jól értettem, mert épp szóltak a harangok. Az is lehet, hogy a harangokat akarta mondani, csak orgonát mondott helyette.

2021. okt. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45 éves vagyok, eddid négyszer ötször volt ilyen élményem. Ami tekintve, hogy viszonylag sok a halottam sajnos, nem annyira gyakori. Nem volt semmi szenzációs csinadratta. Olyan gondolatokat kaptam, ami BIZTOS hogy nem az én gondolatom volt. Infó amiről nem tudhattam, aztán tényleg úgy volt, megbizonyosodtam róla. Kérés vagy válasz, amit tovabbítanom kellett valakinek. En nem ertettem de a címzett igen. Volt egy nagyon profán üzenet: Mostmár nem kell a műbőr szatyor. Továbbítottam, akarmilyen idiótaságnak tűnt. Kiderült hogy megkérte egyszer, varrjon neki egy erős szatyrot a srác. Azt sem tudhattam, hogy egyáltalan tud varrni. Szóval erted. Semmi kamu. Többit nem regélem el, ez volt a legütősebb. Még ket barátjának üzent általam. Mind helytálló volt.
2021. okt. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!