Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik a pontos szimbólum?

Melyik a pontos szimbólum?

Figyelt kérdés

Már rengeteg oldalon kerestem és néztem, de nem találtam meg.


Egy tetováláshoz kerestem szimbólumokat.


Pontosabban a Halál, az Élet, a Pokol, a Menny szimbólumait.


Nem igazán találtam megfelelőt, illetve olyat ami megegyezik a jelentésével.


Aki jártas a szimbólumokban kérem segítsen!



2021. okt. 19. 19:06
 1/9 A kérdező kommentje:

És csak a kérdésre várok választ.


Olyat, hogy ez baromság meg hasonlók ne is írjatok, így is úgy is megcsinálom!

2021. okt. 19. 19:07
 2/9 anonim válasza:
54%
csináld a szerencse jelképét, egy szvasztikát.
2021. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi, de inkább nem.

Számomra semmit sem jelent.

2021. okt. 19. 19:17
 4/9 Grimfox ***** válasza:
100%
A mennynek, és a pokolnak nincs fix szimbóluma. Az életnek több is van, kultúránként eltérő. Például az egyiptomi kultúrában az ankh kereszt, és a szkarabeusz is életszimbólumok voltak. A halálnak szintúgy sok szimbóluma van, ugyancsak kultúránként eltérő. Melyik kultúrkörből szeretnéd a szimbólumokat?
2021. okt. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazából nincs olyan szimbólum ami esetleg bárhol vagy bármilyen kultúrában ismert/elterjedt?


Ami egységesen mindenhol azt jelenti?

2021. okt. 19. 19:36
 6/9 Grimfox ***** válasza:
74%

Nincsen. Sőt, vannak szimbólumok, amik különböző kultúrákban is jelen vannak, de gyökeresen eltérő jelentéssel bírnak. A fehér szín például egyes kultúrékban a halál színe. Csak mint egy egyszerű példa. A róka Európában kizárólag negatív jelentéssel bír, Ázsia egyes részein pedig pozitív, néha isteni hírnök szimbólum.

Minél elvontabb egy fogalom, annál nehezebb rá szimbólumot találni. A menny, és pokol például ilyen. Egyes kultúrákban ezek a fogalmak nem is léteznek, illetve nem részei a kultúrának, még ha az emberek ismerik is a fogalmakat külső forrásból. Minden esetre az életerős, lombos fa viszonylag általánosan élet szimbólum, noha nem mindenhol(de legalább az ellentétét nem jelenti sehol), a koponya pedig elég általánosan szimbolizálja a halált. De ez sem kizárólagos, vagy mindenhol halált jelentő szimbólum.

2021. okt. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Legyél kreatív

jing jang

Fa a teteje virágzik az alja/gyökere száraz.

De lehet jobb és bal fel is.

Élet halál

Vagy ugyan ez 4 felé az jobb fele a cseresznye virágzás arany S fehér gyökérrel az alján, másik felé lángokban áll a gyökerek feketék és vörösek alatt az izzó szenesedő fa.

Ez egy időben a Meny S a Pokol, az élet és a halál.


Másnem az buddhista életkerék.

2021. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy dharma kerék
2021. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz az Élet és a Halál rúnáiról, valamint a Béke jel téves használatáról:


[link]



A Dharma kerék szerintem is jó ötlet!

[link]

2022. márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!