Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van-e védő hatása a medálok,...

Van-e védő hatása a medálok, szimblikus medálok viselésének nyakban?

Figyelt kérdés
Például Egyiptomi szimbólumok, mint az Ankh kereszt, szkarabeusz, Hórusz szeme, pentagramm stb.

2021. aug. 10. 12:53
1 2
 1/18 Grimfox ***** válasza:
57%
Minden szimbólumnak, aminek ismered a jelentését, van hatása. Ha ismered a hatását, hatni is fog rád, amikor amulettként hordod. Ha nem ismered, vagy hibásan, ködösen ismered csak, akkor nem.
2021. aug. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi. 💙💙💙💙
2021. aug. 10. 13:43
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
1- Azt honnan tudod ilyen biztosan hogy nincs hatása ha nem ismered?
2021. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Igaz nem az 1-es vagyok, de az ilyen jelképek hit alapon működnek. Vagy is hinned kell abban, hogy amit tényleg jelent a jelkép az működik. Tehát ha nem ismered eléggé akkor nem tudsz benne rendesen hinni sem.
2021. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha valóban hiszel valamiben, az befolyásolja a viselkedésedet, a cselekedeteidet valamilyen mértékben, tehát hatással van rád.
2021. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5. Szerintem is ez a lényege a dolognak. Ártani biztosan nem árt. De ha megnyugtat a tudat, hogy viselem, már az is valami.
2021. aug. 10. 14:27
 7/18 anonim ***** válasza:
32%
nincs
2021. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Grimfox ***** válasza:
100%

Eliena, hit alapon is működnek, de analógiák alapján is. A szimbólumhoz egy fogalom kapcsolódik. Mondjuk az ankh kereszthez az élet, hosszú élet, vagy épp örök élet(nem feltétlen testben). Ezek a fogalmak jutnak eszedbe az ankh keresztről. A tudattalanban ezek a fogalmak ténylegesen munkálkodnak, ha hordod a szimbólumot. Még ha épp nem is figyelsz a bőrödet érintő amulettre, tudattalanul tisztában vagy vele, hogy viseled, és emiatt tudattalanul a hozzá kapcsolódó fogalmak is folyamatosan jelen vannak az elmédben. Kicsit úgy, mint az önszuggesztió esetén, csak ez folyamatos, és nonverbális.

3.-tudom, hogy általában úgy gondolják, hogy bizonyos szimbólumok önálló "energiával" is rendelkeznek, és ez hat az emberre, de ezt még nem tapasztaltam, pedig sokat kísérleteztem velük. Nem zárom ki a lehetőséget, de nem tapasztaltam, hogy emberi tudat nélkül lenne ezeknek a szimbólumoknak saját ereje. Amit el tudok képzelni, hogy bizonyos geometriai formáknak, ha megfelelő méretűek, és megfelelő arányokkal rendelkeznek, akkor lehet valamilyen saját hatásuk is, de ezt is csak feltételezni tudom, biztosra állítani nem.

2021. aug. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy véletlen egybeesés volt, de régebben vettem egy ezüst ankh medált mert tetszett, de akkoriban nem voltam járatos ezen a téren és nem tudtam a jelentését. Elkezdtem hordni és folyamatosan nagyon durva álmaim voltak hetekig, amig le nem vettem. Utána teljesen megszűntek a rémálmok.
2021. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Úgy értettem a hit alapon való működést, hogy valaki egyáltalán nem hisz a működésében (vagy a jelentésében) akkor nem biztos, hogy fog neki működni.
2021. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!