Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vitaminok, ásványi anyagok és...

Vitaminok, ásványi anyagok és erények kapcsolata és ezek összefüggései? Aki TUD erről, írjon! Pszichoszomatika, test és lélek, tudat, elme kapcsolata. Emberi tulajdonságok, képességek. Egészség, betegség.

Figyelt kérdés

Kérem, hogy olyanok NE írjanak, akik egyáltalán nem értenek ehhez vagy azt gondolják, hogy a kérdés eleve hülyeség - azt írják meg privátban nyugodtan, de ne offolják szét a kérdésemet.


Egy másik hasonló kérdésemet már szétoffolták. Ezt ne.



#vitamin #elme #tudat #erény #tudás #Pszichoszomatikus orvoslás
2021. okt. 24. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én lehet ide nem írom le, de sok meditáció és médiumitás után rájöttem hogy bizonyos ásványianyagoknak és vitaminoknak milyen szerepe van a csakrák harmónikus működésében.

Ezt a tudást felhasználva egyensúlyba hoztam a csakráimban lévő energiát, és ez a fizikai életemre is kihatott.

Sikeresebb, vagyonosabb lettem, szerelmi életem olyan, hogy mások csak irigylik, mellé egész életem úgy alakult, mintha egy mesét néznék, néha el sem hiszem hogy mediez dolgok velem történnek meg.

2021. okt. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Az erények szellemi eredetűek, az ember magasabb természetéből fakadnak, míg az ásványi anyagok, nyomelemek, vitaminok a testre hatnak, azaz az ember legalacsonyabb természetére. Annyi összefüggés van, hogy egy egészséges testben könnyebben tud dolgozni az erényes szellem, de az erényekre nincs közvetlen kihatása az ásványi anyagoknak, és más alacsony természetű elemeknek. Nincs olyan összefüggés, hogy bizonyos anyagok bizonyos erényeket táplálnának. A testet táplálják. De egy erényektől mentes ember testét ugyanúgy táplálják, mint egy olyanét, aki az összes erényt megszemélyesíti.
2021. okt. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1. Légy szíves, írd már meg a részleteket bővebben! Pont arra vagyok kíváncsi, amikről elkezdtél írni. Kérlek, amilyen részletesen csak lehet - privát üzenetben is jó!
2021. okt. 24. 13:06
 4/10 A kérdező kommentje:

#2. Írtad: "Nincs olyan összefüggés, hogy bizonyos anyagok bizonyos erényeket táplálnának."

Egyáltalán nem ilyesmire gondoltam.


Szerintem, ha valakinek megvan egy bizonyos erénye, akkor ahhoz kapcsolódhat például egy nyomelem megléte testi szinten és akkor nem lesz abból a nyomelemből hiánya. Tehát nem alakul ki hiánybetegség, hiába nem vitt be fizikai szinten abból a nyomelemből.


Például állítólag az emberi test nem alkalmas C vitamin képzésére (sokak szerint), de állítólag van olyan gén, ami nem működik bennünk, de ha működne, akkor a szervezet termelne C vitamint és akkor nem kellene kívülről bevinni.


Tehát úgy gondolom, hogy ha az egyén rendelkezik bizonyos erényekkel, akkor annál egészségesebb és minél inkább belemegyünk a részletekbe, akkor oda lyukadunk ki, mint amit az előbb részleteztem.

2021. okt. 24. 13:11
 5/10 A kérdező kommentje:

Egy kicsit még kiegészítem az előző hozzászólásomat. Nem teljesen pontosan fogalmaztam.

Tudom, hogy a vitamin nem egyenlő a nyomelemmel.

Nyilván nem tudom pontosan, hogy milyen összefüggésben vannak az erények, vitaminok, nyomelemek, satöbbik, egyelőre ez egy ötlet, elképzelés.


Remélem, hogy az első hozzászóló bővebben ki fogja fejteni a tapasztalatait!

Ő már meg is tapasztalta, amikről én csak filozofáltam.

2021. okt. 24. 13:19
 6/10 Grimfox ***** válasza:
100%

Ah, értem mire gondolsz, de sajnos még ez sem működőképes, bár nagyszerű lenne, ha működne. A példának felhozott C-vitaminnal fogom a magyarázatot kiegészíteni, amit fentebb elkezdtem. A C-vitamin szintetizálását lehetővé tevő gén az állatok többségében jelen van, csak néhány állat, és az ember nem képes erre. Ennek az oka nem egy gén alvó állapota, azaz nem azért nem vagyunk rá képesek, mert a gén nem valamiért inaktív, hanem mert ez a gén egy mutáció során alkalmatlanná vált erre. Nem alvó génről van tehát szó, hanem olyan génről, ami nem is képes aktiválódni semmilyen körülmények között.

A nyomelemekre, és más elemi építőkövekre visszatérve, sajnos nincs ilyen összefüggés. A hiánybetegség kialakul, ha ezeket nem viszed be, hiába művelsz magadban magas szintű erényeket. A szellem sok dologra képes, de ehhez szüksége van a testre is. A testet pedig táplálnia kell, ha nem teszi, nincs alapanyag, amiből a test felépülhetne. Ha a test nem tudja az életműködések során elvesztett anyagokat pótolni, leépül. Sok esetben megszűnik a funkcionalitása, és az egyén meghal. Ugyan nem erényekkel, hanem a test, és a szellem más irányú művelésével ezt a folyamatot le lehet lassítani, és az elemek felvételét maximalizálni lehet, ezzel elérve, hogy minimális táplálékbevitellel is kielégítse az egyén a szükségleteit, az erények azonban nem pótolják ezeket az anyagokat, pusztán azért, mert két teljesen eltérő létminőségből erednek. A függésük egymástól ahogy fent is írtam, hogy a szellemnek szüksége van a testre, hogy cselekvő része lehessen a világnak, a test pedig a szellem nélkül csak "halott" anyag.

2021. okt. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#5 toled egy otlet de ugy allsz hozza mintha mashol ennek mar lefektetett irodalma lenne

vagy tanitasa vallasi/filozofiai iskolakban netan orvoslasban (tudomanyban)


olyan "ongyogyitast" ("vitaminpotlast") szeretnel elerni hogy bizonyos "erenyeket" (jo tetteket?) Teszel es akkor megoldodott?


ugyahogy ez megvalosulhat

de ettol meg nem hagyhatod el a valtozatos etkezest (amenyire teheted ha netan rengeteg mindent valamiert nem ehetsz)


ellenben amire en gondoltam masiknal is hogy te bizonyos viaminokat szedsz es akkor "erenyes" leszel toluk vagyis szellemed "emelkedik" jobb lesz

ilyen nem valosul meg


persze a masik se egyszeruen es egyik pillanatrol a masikra


ezt a materialista orvostudomany is igy tartja hogy szellemeddel (gondolkodasod, lelkivilagod stb.) tudsz hatni a testedre

2021. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#6 valoszinuleg inkabb az lehet hogy szervezete nem kepes megkotni vagy tul keveset bizonyosbol

vagyis hiaba viszi be a hiany nem szunik meg


Ezt lehet enyhiteni es akar megszuntetni is


de nem feltetlen sikerul


pl. Nem tudom mire gondolsz mint sokat irtam


mostantol mondjuk tobbet fogsz segiteni az oregeken es akkor ez elkezdi novelni azt amibol hianyod van?

inkabb ma lehet emogott


mert #1 ami ugy tetszett neked az epp ellentetes a legfobb erennyel az onzetlenseggel

es anyaghoz ragadt is


tobbnyire az ilyen problemak ebbol adodnak a testi anyagi, mivel valojaban ragaszkodsz a meglevo rossz allapotodhoz

es mivel magadnak se ismered be ezert nem is lehet mit tenni

ellentetes gondolataid vannak mindez onzoseggel tetezve

2021. okt. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#6. Te úgy gondolod, ahogy leírtad, de ugye nem muszáj nekem veled egyetértenem?

Nem is értek egyet veled.

Azt tudom, hogy amiről szó volt, az elég magas, így nem is várható el, hogy bárki megértse.

Aki nagyon materialista, nem fogja megérteni. Sőt, aki még egy kicsit is materialista, ő sem fogja megérteni valószínűleg.

De tulajdonképpen nem is azt kértem, hogy te írj, hanem azt, hogy az első hozzászóló írjon. Ő érti, hogy miről van szó és már meg is tapasztalta.

2021. okt. 24. 15:57
 10/10 A kérdező kommentje:

#7, #8. Köszönöm, hogy írtál és komolyan vetted a kérdésemet. Ezt pozitívnak tartom és amikor elolvastam hozzászólásaidat, úgy gondoltam, hogy vannak azokban hasznos megfigyelések.

De sajnos most nincs időm nagyon hosszú válaszokat írni.

Néha még majd benézek, remélem hogy az első hozzászóló még ír.

2021. okt. 24. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!