Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik lábujj melyik életterül...

Melyik lábujj melyik életterületnek felel meg? Melyik könyvben (könyvekben) írnak erről?

Figyelt kérdés

2021. aug. 2. 10:38
1 2
 1/13 Grimfox ***** válasza:
66%
Ilyenről még nem hallottam, de reflex zónákról, és meridiánokról már igen. Mindkét esetben a belső szervekre van kihatással az adott terület stimulálása. Keress rá egy talp reflexzóna térképre, és egy meridián térképre. Ott bővebb, és pontosabb információt találsz.
2021. aug. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Az levágott lábvégtagú emberekkel mi a helyzez 1es? Pl akinek a lábfeje vagy a térda alatti rész hiányzik
2021. aug. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Grimfox ***** válasza:
72%
A szerveik megmaradnak, nem? Ezek a zónák csak hatnak ezekre a szervekre. Nem ezek működtetik. A reflexzónák elvileg léteznek a tenyereken is, és állítólag a füleken is. Talpak helyett ott is lehet őket stimulálni. A meridiánok pedig csak a végtagokban erednek, de a teljes testen végigfutnak. Ha a végtagot elveszted, még így is lehet az adott szervet stimulálni a meridián megmaradt részein.
2021. aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#1. Tudom, hogy mi a meridián és a többi. Ez a kérdés nem arról szól.
2021. aug. 2. 12:40
 5/13 Grimfox ***** válasza:
29%
Melyik medicína határoz meg lábujjakat életterületekhez rendelve? Ha ezt tudom, könnyebb keresni a forrásanyagok között.
2021. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sosem értettem azokat a felhasználókat, akik a kérdezőtől kérdezik, hogy mi a válasz...

Tőlem egy ismerősöm kérdezte a fenti dolgot, de én nem tudom a választ és abban bíztam, hogy itt valaki TUDJA.


Pszichoszomatika téma? A test és a lélek-szellem kapcsolata.


Amennyiben MEDICINA alatt olyanra gondolsz, mint népgyógyászat, HKO (hagyományos kínai orvoslás), indiai (pl. ayurveda), tibeti gyógymódok, koreai vagy japán nézőpontok és hasonlóak - nem tudom, hogy ezek közül melyik foglalkozhat a témával.

2021. aug. 2. 13:03
 7/13 A kérdező kommentje:
#2. Ez nagyon érdekes téma. Ismersz valakit, aki az általad leírt helyzetben van?
2021. aug. 2. 13:07
 8/13 Grimfox ***** válasza:
Ah. Ez esetben nem tudok segíteni, sosem hallottam ilyen felosztást. Elnézést, hogy raboltam az idődet.
2021. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Semmi baj. De miről nem hallottál, a pszichoszomatikus nézőpontról?
2021. aug. 2. 17:07
 10/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

megint egy nem megfelelo fogalom

eletterulet

mifele eletterulet?

mint lakoterulet?

ez egy foldrajzi hely?

allatok elohelyei?

emberek elohelyei?


testi teruleteket nem eletteruletnek hivjak


viszont ha erre a fogalomra rakeresel, magad is tehetned

akkor feng sui jon elo egybol ami kinai "hit" (technika)

es szinten azt jelenti amit en irtam es ne? Amire te gondolsz

vagyis nincs koze a labujhoz es testreszekhez, szervekhez

marmint abban az ertelemben ahogy te gondoltal ra ennek a "kettonek"


hanem olyan osi hagyomany tudas hogyan kell megtervezni a kornyezetet az embernek amiben el

merre nezzenek falak, hol helyezkedjenek el a teruleten stb.


erdekes a feng sui, es reszben materialis modern szemmel is van egy nezopontja

hiszen figyelembe veszik a tervezok a dolgokat, honan sut nap, szel honan fuj, talaj mennyire stabil

Milyen techinaki hatasok vannak helyen (adotornyok, kabelek, vezetek


szoval...

2021. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!