Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Buddha hol van most? Mert...

Buddha hol van most? Mert egyes keresztény/ exbuddhista értelmezések alapján ott ahova az ateista elképzelés alapján kerülünk?

Figyelt kérdés
2021. okt. 24. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Ő egy megvilágosodott mester, egy felsőbb dimenzióban van, ő már a megtestesülés körforgásából a megszabadulást választotta.
2021. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És aki elvileg 8 évig zen szerzetesnek készült miért nem tud rá épkézláb választ adni?


https://www.youtube.com/watch?v=fU3ZIEh1QNg

2021. okt. 24. 21:45
 3/13 Grimfox ***** válasza:
A nirvana állapota elvileg azt jelenti, hogy mindenhol jelen van, feloldódik, de nem veszíti el az öntudatát, az is eggyé olvad a nirvana tudatosságával. A nirvana állapota, ha keresztény értelmezést próbálunk ráhúzni a dologra, az, amikor az egyén visszatér, és egyéválik az istennel.
2021. okt. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Huh szóval olyan hindu szerűen akkor, bár úgy tudom hogy ebbe a szemlélettel nem teljesen válik eggyé vele, hanem már kvázi "lélek" marad mivel már levált, röviden, valami ilyeneket sok helyen fel is hoznak mer ezt a visszaegyesüléseket félre szokták érteni elvileg, meg a minden illúziót is.
2021. okt. 24. 22:53
 5/13 Grimfox ***** válasza:
Valójában a lélek leválását szokták félreérteni. Vagy úgy általában a létezését. Nyugati módon értelmezik. A megvilágosodás többek közt arra ébreszti rá az embert, hogy nincs elkülönülés, külön lélek, minden emberi lélek egyetlen dolog különböző megnyilvánulása. A karma tartja a létforgatagban a megnyilvánulásokat, míg a megvilágosodás lehetővé teszi, hogy a létezést annak valódi formájában tapasztalja meg a megvilágosodott. Illúzió alatt is ezt az elkülönült létet kell érteni. Mert nem csak az emberre érvényes, hanem mindenre ami létezik, hogy egyetlen dolog különböző megnyilvánulásai. Ez hindu, és buddhista filozófia is, bár vannak eltérések, főképp a megvilágosodás értelmezése, vagy lehetősége kapcsán.
2021. okt. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már amennyiben Buddha jól látta (ugye elvileg megadta a jogot hogy nyugodtan cáfolják, akár lehet valakinek sikerül is), meg ugye Hindu szemszögből ez a lélek leválás után nem tér vissza egy az egyben úgy elvileg. A buddhista válasz rá elég érdekes mivel ugye a közös térben tapasztalunk, persze sok eszmefuttatás van, kiskoromba sokáig filóztam azon, hogy vajon csak én vagyok és a többi csak úgy van? De végül arra a döntésre jutottam, és jutok máig, hogy az élet "magja" ott van minden élőlénybe. Bár tény hogy kicsit mindig is máshogy szemléltem a világot és sosem kaptam igazán kielégítő választ, többé kevésbé, ilyen agnosztikus vagyok inkább vagy útkereső, volt hogy állást foglaltam az ateizmusra, de oda se illettem igazán, bár tudok elég kritikus lenni, aztán hozzájutottam főképp youtubon mint minden jó fiatal, hol máshol, mindenféle "tanítóra" de valahogy arra az álláspontra jutottam, hogy egyik sem tudom olyan bizonyságot adni, amihez érdemes lekötni magunkat, ha megnézzük és akarjuk meg szinte bármelyikbe beleélhetjük magunkat.
2021. okt. 24. 23:24
 7/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mi a videoban a torottkezlab valasz? 2 ora biztos nem arrol szol hol van butha hanem sokmindenrol


mi az ateista elkepzeles

most ezt nem ertem

foldbe? Porra lett?

es keresztenykent? Elkarhozott?

ennyi iras melle ezt is leirhatad voln

2021. okt. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Grimfox ***** válasza:
Amelyik azt mondja, főleg buddhista tanítóként, hogy ő mondja az igazat, az nem igazi buddhista tanító. A buddhizmus lényege az egyéni megtapasztalás. Nem megmondják neked az igazságot, hanem megtapasztalod. A hindu vallásban van egy elég erős "a tanító mondja az igazságot" mentalitás, de ott is csak a tanulás ideje alatt, és később az egyéni megtapasztalásra kerül a hangsúly. A nyugati vallásokban ez nincs jelen, vagy csak másodrangú szerepe van a dogma mellett. És ha a személyes tapasztalásod eltér a dogmától, akkor a vallás kirekeszt.
2021. okt. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Buddha egy tudatállapot. Viszont ez nem az egó (elme/test) világa. Minden ami keletkezik - az el is múlik. Viszont tapasztalható valami, akkor ha félre tudunk tenni (akár egy pillanatra) mindent. Ez egy üres, térszerű tapasztalás. Ez nem keletkezett, és nem is múlik el soha. Ennek a tapasztalása a Buddha állapot. Aki pedig fenn is tudja ezt az állapotot tartani - azt nevezik Buddhának.
2021. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Talán az ötödik dimenzióban. Nem érzem elég tisztán.


Valahol a játékon belül fejlődik.

2021. nov. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!