Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Eckhart...

Mi a véleményetek Eckhart mester gondolatairól és Biblia értelmezéséről?Mennyire elfogadott ma a keresztény egyház és követők szerint?

Figyelt kérdés

[link]

Ebben a prédikációban a legjelentősebb részekben röviden azt fejezte ki,hogy születése előtt ő maga volt önmaga ősoka,és amikor "szabad akaratából kiáramlott" azaz megszületett és teremtett lény lett,akkor lett Istene,mert előtte független volt tőle és mindentől,valamint kifejezte hogy Isten nem ismerője semminek,és nem tudója semminek,és azáltal minden ami létezik Ő,mert mindentől független,és ha az ember eléri ezt a vágytalan függetlenséget(ami kísértetiesen hasonlít a Buddhista/Taoista tanokra),akkor eszmél rá hogy Isten és ő valójában egyek.Ezzel valahol ha jól értem,azt akarta kifejezni,hogy Jézus ezt az állapotot érte el,és ezáltal lett "Isten fia",de ez nem az ő egyéni "kiváltsága" hanem minden ember elméletileg az "igazság" felismerésével elérheti ezt az állapotot.Illetve mivel ez az értelmezés mint ahogy mondtam eléggé keleti szájízű,ez arra is enged következtetni hogy Buddha és Lao Ce is ugyanazon a szakrális szinten volt mint Jézus,vagy akár Hermes Triszmegisztosz is ugyanazon a magas szakrális szinten volt mint Jézus.Tehát egyfajta szinkretizmus van Eckhart részéről szerintem.Szerintetek?



#keresztény #Jézus #Buddha #Lao-ce #Eckhart mester #Hermes Triszmegisztosz
2021. márc. 30. 20:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a mondat végi mondat ismétléstől,kicsit a végén összegabalyodtam:)
2021. márc. 30. 20:23
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Már többször hallottam idézni prédikációban misén, azt hiszem, már elfogadott. De mindegy is, nekem mesterem. "minden ember elméletileg az "igazság" felismerésével elérheti ezt az állapotot" - "Kövessetek engem! " -mondta Krisztus, igen, az istengyermekségből fel lehet nőni.

ajánlott: Henri Boulad Teózis

[link]

2021. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Zagyva. A lényege az, hogy saját magáról szól, sima önimádat.
2021. márc. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

"Mi a véleményetek Eckhart mester gondolatairól és Biblia értelmezéséről?"

Miután Pál apostol pontosan értelmezte a Bibliát, így teljesen felesleges, hogy más értelmezze


Celeb akar lenni a lelkem, ennyi az egész. Sok ilyet láttunk már.

2021. márc. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Nagyon fontos lenne elolvasnod a következő könyvet:

Dér Katalin: Próféciák a Messiásról (Kairosz)


Krisztus eljövetele és megváltó munkája áll az egész Biblia középpontjában. Beteljesítette a próféciákat és szimbolikus előképeket, ami az Ószövetségben meg volt írva. Ezért mondta az írástudónak:

"Ti azért kutatjátok az Írásokat, mert azt gondoljátok, hogy azokban van az örök életetek: pedig azok rólam tesznek bizonyságot"


A keresztények a második eljövetelt várják, ami meg van írva az evangéliumokban és apostoli levelekben egyes helyeken!


Eljövetelét megelőzően hamis krisztusok és hamis próféták lesznek nagy számban, akik jeleket és csodákat tesznek. Az ezoterikus irodalom amitől roskadoznak ma a könyvesbolt polcok, Jézust pusztán egy nagy tanítónak, vagy "egy krisztusnak" tartja a sok közül, de ha elolvasod a fent ajánlott könyvet világos lesz, hogy nem így van.

2021. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#4-es "celeb"? azt hiszem kevered Eckhart tolle-val... Meister Eckhart XIV.sz.-i domonkosrendi szerzetes, misztikus

[link]

Szívesen.

2021. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!