Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditáció közben ez természetes?

Meditáció közben ez természetes?

Figyelt kérdés

Régóta próbálkozom meditálással, és ahogyan olvastam több könyvből is, vannak mélyebb szintek is ahová el lehet jutni ( gondolok én itt az alfa szintre ) egy ideig minden megy a maga módján, el lazulok, sikerül kizárni a külső tényezőket, és az első alkalomkor zuhanást éreztem, azonnal kinyitottam a szemem mert megijedtem. Utána olvastam, sokan írták hogy ez az alfa állapotba érkezéskor jön elő.

Nem sokkal később újra próbálkoztam és azóta többször is előfordult hogy zuhanást már nem érzek, de előjön az ami eléggé gyakori volt nekem gyerekként és amitől félek, az alvásparalízishez hasonló állapot. Érzem hogy éber vagyok, nem az álom felé sodródok. Azt érzem hogy van a tudatom, és a testem mintha nehéz lenne, vagy kicsi lenne, mintha szorítana, börtön lenne, és félek hogy nem tudok megmozdulni. Gyerekként éltem át hasonlót többször most annyi különbséggel hogy megtudok mozdulni, egyből kinyitom a szemem, felpattanok, de így nem tudok meditálni :(

Köszönöm előre a válaszokat, bocsánat ha valami hülyeséget írtam, szívesen várom, hátha tud valaki segíteni ebben :)



2021. nov. 13. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akármi természetes :)

Viszont ez megfigyelhető, és Te a megfigyelő vagy. Nem kell ezeknek jelentőséget adni. Ezek az "állapotok" csak úgy jönnek, de te foglalkozol velük. Elkezdesz gondolkodni rajtuk - és így azonosulásba kerülsz velük. Ne foglalkozz hát velük..

2021. nov. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a zuhanas nalam is van. Hagyni kell magad belemenni. Nem konnyu, de megeri. Gyakorolni kell.
2021. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Grimfox ***** válasza:
100%
Teljesen természetes. A test érzékelésének kizárása is eleme a meditációnak(kivéve a mozgásos meditációknak). Amíg érzékeled a tested, az is olyan, mint a többi érzékszervi inger. A zuhanás érzése is teljesen természetes. Azt mutatja, hogy gyorsabban halad a tudatod a megváltozott állapot felé, kevésbé irányítva. Te magad is előidézheted ezt a zuhanást, hogy gyorsabban, és mélyebbre juss. Az alfa az egyik legsekélyebb meditációs állapot. Igazából szinte azt lehet mondani, hogy először akkor érsz el igazi meditációra alkalmas állapotot, amikor alfa állapotba kerülsz. Ennél csak mélyebb állapotok vannak.
2021. nov. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, ment mindenkinek a Zöld pipa :)
2021. nov. 13. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!