Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerinted hogyan keletkezett...

Szerinted hogyan keletkezett a földi élet?

Figyelt kérdés

Ez a téma inkább a természettudomány hatáskörébe tartozik, de megközelíthetetjük más szemszögből is.


A tudománynak jelenleg nincs hivatalos magyarázata az élet keletkezésére, de több elképzelés van.


Például a pánspermia, amely szerint az élet földönkívüli, üstökös szállíthatta ide (nyilván mikro formában). Más szerint - én ezt fogadom el - az ősi óceánban a kémiai elemek összeálltak, és létrejött egy önmagát masoló molekula. Aztán később ment minden a maga rendjében.


Mas elképzelésekről is olvastam még.


Ti mit gondoltok?


Illetve, szerintetek az élet mögött van valami természetfeletti?


Esetleg szimulált Univerzumban élünk?


2021. nov. 15. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy képzelem hogy mi mint megfigyelők voltunk először. Amit megfigyelünk, ahogy érezzük a világot az olyanná válik
2021. nov. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Földönkívüliek által
2021. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egy kiváló kérdés. Szerintem nagy hatalmú intelligens lények által jött létre az élet, akik ezt irányítják. Általuk rendeződtek el a molekulák, és továbbhaladt ez a folyamat egy terv alapján. Nevezhetjük akár földönkívülieknek is, de ez a kifejezés szerintem így nem pontos. Vallásos kifejezéssel megfogalmazva angyaloknak lehet őket nevezni.
2021. nov. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha neked igy jobban tetszik
2021. nov. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Igen, mert amikor ez az egész elkezdődött ki tudja hol, a már kialakult világegyetem valamelyik bolygóján, akkor még földönkívüliek sem léteztek, hogyha ez alatt űrhajókon közlekedő fizikai lényeket értünk. Emiatt írtam úgy, hogy nagy hatalmú intelligens lények, más szóval angyalok. Nyilván ez alatt nem szárnyon repkedő lényeket értek. De valahogy muszáj volt őket ábrázolni képeken.
2021. nov. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Esetleg szimulált Univerzumban élünk?"


Bingo

2021. nov. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!