Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az asztrológia az áltudományok...

Az asztrológia az áltudományok lábtörlője?

Figyelt kérdés

2021. nov. 23. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
kb igen
2021. nov. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
hülyeség az összes ilyen hókuszpókusz
2021. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Régen az egyetlen tudomány volt, csak szólok!
2021. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Hallottál már Ptolemaioszról, Keplerről, Paracelsusról és még sorolhatnám azokat a tudósokat akik rengeteget tettek azért hogy egyáltalán a tudomány mint olyan létrejöjjön.

A közös bennünk azonkívül hogy mind polihisztorok voltak, értettek az asztrológia tudományához is.

Nélkülük nem lenne pl. orvostudomány vagy csillagászat de ezt is sorolhatnám a végtelenségig.

Az asztrológia az összességet figyeli, keresi az összefüggéseket.

A modern világunkban egyszerűbb a tudományokban hinni, hiszen minden a bizonyításon múlik. Közben felaprózzuk tudásunkat, elfelejtünk gondolkodni, összefüggéseket keresni, magyarázatokat találni.

2021. nov. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Maximálisan egyetértek az előttem szólóval, nagyon szépen leírta!
2021. nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Amit ma asztrológiának neveznek és amit itt látsz az ezo kategóriában, meg amiket bulvár lapokban, ezo tv show-kban az pontosan az ahogy mondod.

De az amit az ókorban és középkorban asztrológiának neveztek az minimum egyenrangú volt abban a korban az alkímiával vagy a hermetikával.

2021. nov. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

6


Az alkímia is áltudomány, nem létezik sem aranycsinálás, sem életelixír...

2022. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#7

Nem a 6-os vagyok, de azért a mai modern "tudományok" között is akad ez-az ami már "áltudomány" lehetne.

Például vegyük a mai fizikát.

Az egyszerűen baromság, hogy mindent is ki tudnak számolni amit akarnak.

Főleg úgy, hogy összevissza hozzá tesznek és kitörölnek az egyenleteikben adatokat. Úgy még én is kitudnék számolni bármit ha annyit buherálom a dolgokat, hogy kiadja azt a képzeletbeli számot amit ki akarok vele számolni.

Szóval miről is beszélünk?

2022. aug. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Fizikát viszont mindig is oktattak, és mindig is oktatni fognak iskolákban, gimnáziumokban, egyetemeken, míg alkímiát, asztrológiát, illetve a hasonszőrű hókuszpókuszos baromságokat soha a büdös életben sem.
2022. aug. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Csak én nem az iskolai változatról beszéltem.

Hanem amit az úgy nevezett "tudóskáid" akarnak bemesélni, hogy minden IS kiszámolnak. Ami valljuk enyhén nevetséges elképzelés.

2022. aug. 21. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!