Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a növényeknek van lelke?

Ha a növényeknek van lelke?

Figyelt kérdés
Akkor ha levágom a fa egyik ágát akkor az hirtelen új lélek lesz?(mert ugye ereszt gyökeret és életbe tud maradni) Vagy ha van 2 fa közös gyökérrel az 1 lélek vagy kettő?
2021. nov. 23. 15:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
Igen, ez így működik. Régen a felnégyelt embereknek is négy lelke lett.
2021. nov. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
1. Ez esetbe 3 rész elhalna nem kapna újra életre, mellesleg az az egy rész is kétlem hogy életbe maradna, a gilisztánál például a fej része életbe marad, de a másik nem, növény esetében pedig mindkét fele.
2021. nov. 23. 15:57
 3/27 Grimfox ***** válasza:
100%

Ha közös gyökere van két fának, az valójában egy fa két törzzsel. A cserjéknek gyakran sok törzsük van egyszerre, de csak egy gyökerük.

Ha van lelke, akkor a dugványozás(amit leírtál az áglevágással) kb azonos a magról szaporodással, azaz olyan, mintha új növény születne.

Gyakran tekintik úgy, hogy nem egyetlen növénynek van lelke, hanem egy nagyobb csoportnak. Olyat is találtam már a témában, hogy az egy fajhoz tartozó növényeknek egyetlen lelket tulajdonítottak. Azaz pl minden tölgyfa, ami létezik, egyetlen lélekből ered. Ezek amiket olvastam, és hallottam.

A saját tapasztalatom az, hogy minél idősebb egy fa, vagy más hosszabb életű növény, annál egyedibbé válik. Hülyén hangzana azt mondani, annál inkább egyénisége lesz, de ennél pontosabban nem tudom körülírni.

2021. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
3. Gondolom a tölgy esetében az istenkapcsolathoz vezetik vissza nem ><?
2021. nov. 23. 16:23
 5/27 Grimfox ***** válasza:
63%

Nem, ez csak példa volt, akik így értelmezik, minden növényfajta alkalmazzák ezt az elméletet. A kakukkfűtől a moszaton át a mammutfenyőig. A csoportlélekhez hasonlóan képzelik el, csak itt nincs kiszakadás, és visszatérés a csoportlélekbe. Nem tudom pontosan, honnan ered az elképzelés, én a teozófusoknál olvastam.

Az istenkapcsolat inkább animista kategória, ahol egy bizonyos fát istenként tisztelnek, és ez által lelket tulajdonítanak neki vagy a kora miatt, vagy valamilyen különleges jellemzője miatt.

2021. nov. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
65%
😂😂😂
2021. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
24%

Utolsó: Mi a vicces ebben?

Képzeld el a gyökereket úgy, mint az idegsejtek leszálló ágait. Ha két növénynek összeér a gyökere, valóban képesek kommunikálni!

2021. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
28%
A gyökereket nem úgy kell elképzelni mint az emberi beleket?
2021. nov. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
60%
Miért, a belekből te kinősz az ég felé?
2021. nov. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%
Nem, de több hasonlóság van a bél-gyökér vs bél-idegsejtek leszálló ágai.
2021. nov. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!