Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi van ha a buddhista "nem az...

Mi van ha a buddhista "nem az vagy" és a lélek közé = jelet teszünk?

Figyelt kérdés
2021. nov. 23. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor emelkedni fog az USD/HUF árfolyam. (Mi van ha.... ??)
2021. nov. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez:

nem az vagy = lélek


Remélem hozzájárultam a megvilágosodásodhoz :P

2021. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem az, csak nekem elég gyanús, hogy a 2 fél ugyan arra gondol ilyenkor.
2021. nov. 23. 21:23
 4/10 Grimfox ***** válasza:
A "nem az vagy" a halandó én-re értendő. Csak rövid ideig létezik, ezért nem ez vagy. A lélek nem a halandó részed. Ha egyenlőségjelet teszel a kettő közé, akkor megkapod a nyugati lélek fogalmat, ami buddhista szemszögből téves. A nyugati lélek azonos a személyiséggel, amire a buddhista azt mondja, nem az vagy.
2021. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem itt arra, hogy a buddhizmusban így nincs lélek, konkrétan csak azt válaszolják rá, hogy az nem az bármit is mondasz kb. Keresztényeknél nem tudom hogy van, Hindukkal jobban képbe vagyok mint keresztény európai fiatal ember.
2021. nov. 23. 21:45
 6/10 Grimfox ***** válasza:
Gondolom azért, mert már az tévképzet buddhista szemszögből, hogy "te vagy". Észlelsz, tapasztalsz, de a valóságban csak ugyanannak az egyetlen dolognak a megnyilvánulása vagy, mint minden, és mindenki más. Az az egyetlen dolog észlel, és tapasztal, többek közt az "én vagyok" elkülönült állapot képzetét. Elég elvont filozófia, de nekem például tetszik.
2021. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Isten belülről vájt ki minket vagy hogy szokás fogalmazni, még a Zoroasztriánusok is belül keresték istent (legalábbis jelenleg még élők belül), ami elég már egy elég modern, eltérő, csak 1 elemel(tűz) foglalkozik, csak mostanság lett ez a kívül keresünk dolog pár ezer éve (elvileg, gondolom most is meg régen is volt mindenféle)
2021. nov. 23. 21:57
 8/10 Grimfox ***** válasza:
Az "primitív" vallások is kívül kezdik a keresést. De végül a legtöbb hitrendszer eljut addig, hogy belül keresse. Van amelyiknek több idő, és több erőfeszítés kell, hogy a régi dogmát megváltoztassa, valamelyiknek kevesebb. Például a kereszténység már ugye félig belül keresi, mert a lelket istentől származtatja, és a keresztség felvételével befogadja az istent. Ezt a zoroasztriánus behatásnak köszönhetik, ami Jézus idején még jelentős volt a Holt-tengertől keletebbre. Előtte az istent a zsidó, és más kánaánita vallások még kívül keresték.
2021. nov. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Gondolom sokan azért vetik el mert akkor esélyük sincs látni, de érzékszervek meg egyéb emberi funkciók képesek lennének kivetíteni mint látomás(fura így egybe, de valószínűleg aki képes megélni tévképzeteket, az képes lehetne ezt megkülönböztetni tőle(talán)), na meg ha már isten, akkor képes déva testet vagy hasonlót ölteni.
2021. nov. 23. 22:12
 10/10 Grimfox ***** válasza:
Szerintem az ember ezt rossz irányből közelíti meg. Persze ez magánvélemény. Az embernek van szüksége istenre, nem az istennek az emberre. Nem gondolnám, hogy az isten közeledne az emberhez, hogy hallasson magáról. Az ember keresi az istent, hogy tudjon róla, biztonságot, bizonyosságot keres. Aki belül keres, ezért tud könnyebben közeledni, mert ezt a szükséget használja fel hajtóerőként. Amíg kívül keres, túl sok dologra figyel. Túl sok dologban talál téves bizonyosságot.
2021. nov. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!