Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a bizonyíték arra, hogy a...

Mi a bizonyíték arra, hogy a föld lapos vagy gömb alakú?

Figyelt kérdés

Vannak akik azt állítják, hogy a föld lapos, vannak azt mondják, hogy gömb alakú.


Nem tudom, hogy melyiknek higgyek...


2021. nov. 26. 12:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Egyiknek sem. A föld valójában velociraptor alakú: [link]
2021. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Mi a bizonyíték, hogy a Föld gömb alakú és nem lapos? https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

Az átlagember számára mi bizonyítek arra vonatkozóan, hogy a Földünk gömb alakú és nem lapos? https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__100..

lapos Föld https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=lapos+F%C3%..

2021. nov. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Olyan még nem volt, hogy valaki a szélére ment volna és onnan kiugrott az űrbe.
2021. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
10%

Nincs végső bizonyíték egyik feltételezésre sem. Ugyan tanítjuk, hogy bizonyos kísérletekkel meggyőződhetsz magad is a Föld gömbölyűségéről, de ezt egy közember nem tudja elvégezni. Ott van a Foucault inga, amellyel elvileg ellenőrizhető hogy a Föld egy gömb. Viszont gyakorlatban teljesen kivitelezhetetlen a kísérlet maga. Én fizikus laborban egyetemen kimértem a nehézségi gyorsulást, ami számomra 6.5 m/s2-nek adódott. Tehát teljesen más mint ami valójában, pedig az ELTE-TTK műszereivel végeztem. Most ezek után egy átlagembertől hogy lehet elvárni, hogy kimérjen ennél százszorta komplexebb méréseket?


Az lenne a bizonyíték, hogy felmegyünk az űrbe és megnézzük. De ugye halszemotikával készítik a felvételeket. Nem hitelesek. A Földről készült űrképek ellentmondásosak, mesterségesen szerkesztettek, így valójában ott a gyanú hogy mégis mit rejtegetnek? Azt hogy a Föld lapos vagy valami mást? is

2021. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%
Ha a Föld nem lapos lenne akkor vízszintes vonal se lenne, mert az is görbülne! Márpedig van! Na?!
2021. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2021. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18%
Az iskolába nem tanultad? A tanároknak, és a tankönyveknek higgy!
2021. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%

#4


Eötvös olajat is talált nehézségi gyorsulás alapján 100 evvel ezelőtt, nem vágom, hogy te milyen műszereket használtál.


De ehhez nem kell gyorsulást sem mérni. Leütsz 1-1 egyforma magasságú karót földre merőlegesen az ország Keleti és nyugati felén és napos időben felhívod a haverod, hogy nézze már meg milyen távolságra van az árnyék a másik karótól.

Ja, hogy ehhez kell tudni a matekot meg trigonometriát meg mittom én mit, amire a hülyék azt mondják suliban, hogy ezt nekik miért hasznos, meg miért kell megtanulniuk. Hát például azért, hogy ne legyenek totál idióták, akik terjesztik az agyfosásaikat a neten.

De ne menjünk ilyen messzire, egy holdfogyatkozást is elég megnézni ehhez.

Azt értem én, hogy átlag ember nem fog rengeteg mindent megérteni mély ismereteket igénylő területekről. Én is elhiszem amit az orvos mond mert bízom a tudásában, nem fogom kijárni az orvosit csak azért, hogy tudjam mivel kell bedrogozni magamat ha valami bajom van. De van annyi eszem, hogy ne fertőtlenítő infúziót vagy lóféregirtót kérjek a dokitól.

2021. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak ezt a két variációt hoztad föl?Lehet az négyzet,vagy rombusz,vagy deltoid,vagy háromszög alakú is.Ezeket se hagyjuk ki a számításból.
2021. nov. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha lapos lenne, a macskák már mindent levertek volna a szélén.
2021. nov. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!