Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az onbeteljesito joslatnak...

Nyaszad kérdése:

Az onbeteljesito joslatnak számít ha valamit azért teszek úgy ahogy hogy a jóslat beteljesuljon? Hisz ha nem lenne a jóslat akkor nem úgy tettem volna .

Figyelt kérdés
2021. dec. 7. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ne higyj a jóslatoknak, és alakítsd magad a jövődet, sorsodat. A jóslatok csak felesleges stresszhez, csalódásokhoz vezetnek.

De a kérdésedre válaszolva, szerintem igen, így önbeteljesítő a jóslat.

2021. dec. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Igen. Ez az, amikor szándékosan teljesíted be a jóslatot. A másik lehetőség, amikor igyekszel elkerülni, de pont ez az igyekezet teljesíti be a jóslatot. Az első esetben lehetőséget látsz valami elérésére, és erőfeszítést teszel, hogy megtörténjen. Te magad teljesíted be a jóslatot. A második esetben a félelem hajszol a végkifejlet felé.
2021. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Igen, lényegében ez az önbeteljesítő jóslat definíciója.
2021. dec. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alain Delon ***** válasza:
68%
Ez nem ezotéria, hanem egy pszichológiai mechanizmus: [link]
2021. dec. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Önbeteljesülő/önbeteljesítő" az, ami minden külső hatás nélkül olyan lesz, amilyen.

Ha te mindent elkövetsz, hogy a jóslat úgy teljesüljön, ahogy írva/mondva van, nem önmagát teljesíti be, valósítja meg, hanem TE.

Aminek teljesüléséhez a te közreműködésed kell, az - véleményem szerint - nem önbeteljesülő, hanem tetteid következménye.

2021. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alain Delon ***** válasza:
50%-ban hasznos a fogalom pontos meghatározása. Az igen! Milyen társaság ez?
2021. dec. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem én voltam hisz szerintem az a válasz is hasznos amivel esetleg nem értek egyet. Az a haszontalan amikor valaki eltér a témától
2021. dec. 8. 20:10
 8/8 anonim válasza:
Igen, amit megfogalmaztál, az konkrétan az önbeteljesítő jóslat.
2023. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!