Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezotéria szempontjából, ha...

Ezotéria szempontjából, ha sikerülne visszahozni egy nem olyan rég, vagy egy régebb óta elhunyt személyt az életbe, azzal a lelke is visszatérne a testébe, vagy olyan lenne mint egy üres porhüvely, lélek nélkül?

Figyelt kérdés

Vagy lehetséges, hogy ilyenkor egy másik entitás, lélek, kísértet másszon bele a testébe? Itt most az Insidious 2. részére kell gondolni.


Tudom, nagyon fantázia dús ez a kérdés, de szerintem érdekes eljátszani a gondolattal hogy vajon mi lenne ha.


És leszögezem, ez ezotéria, ne a tudomány szempontjából közelítsük meg! :)


Ti mit gondoltok?



2021. dec. 30. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
A nekromaták bizonyos szerepjátékokban nem mindig a tulajdonost teszik a holt. Hanem egy fejletlenebb lélekcsirát. Hogy bár mozogni tudjon, de egyszerű babánál ne legyen több. Ha infó kell a meg le nem bomlott ágy emlékeit szedik ki kb ugyan ezzel a módszerrel.
2021. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Grimfox ***** válasza:
79%
A lélek felett nincs hatalma az embernek. Ha egyszer elszakadt a testtől, nem tudod újra visszahozni bele. Ha esetleg meg tudod oldani, hogy a vitalitás újra folyjon a testben, nem lesz lélek, ami tényleg élővé tegye. A test olyan, mint egy személyre szabott ruha. Csak arra a lélekre illik, amelyikre "készült". Amelyik formálta magának, tulajdonképpen. Hiába mászik bele bármi is, nem képes lélekké válni a test éltetésére. Szerintem maximum egy olyan állapotú testet tudnál elérni, mint amilye egy agyhalott. Folyamatos életerő utánpótlás nélkül még ezt az állapotot sem tudná fenntartani.
2021. dec. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Pfff...

hát, Grimfox, most 2 szintet estél a szememben.

Pech.


Ha eltekintünk attól, hogy az agy 4 perccel az oxigénáramlás leállása után elkezd károsodni, és például feltesszük, hogy még előtte készítettél egy teljes leírást az agyról, akkor az illető személyiségét, emlékeit és állapotát - vagyis a teljes lelkét - 100%-ig vissza lehet állítani, és utána ott tudja folytatni az életét, ahol rögzítetted.

Pont abba az állapotba kerül, mint a leolvasás előtt, és igen fog csodálkozni az "ugráson" (hogy hova került).

Nem fogja azt sem felfogni, hogy közben halott volt.

2021. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Én szégyellem magam az 55 és az 50%-os lepontozó helyett. Megbuktak bioszból, fizikából... és még ki tudja, miből?

Az oktatásunk szégyene, hogy ennyire sötét emberek szabadon járnak az utcán, és ugyanannyi szavazatuk van, mint egy normális embernek.

Persze írni egy sort se tudtak, hogy ők hogyan gondolják.

Nem gondolják sehogy, az már túl magas nekik.

2021. dec. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
A test, amelyből elszállt a lélek (tehát a hulla) bomlásnak indul. Ha a halál beálltakor azonnal próbálkozna valaki mágiával (most tételezzük fel, hogy létezik erre hatékony), akkor sem biztos, hogy az eltávozott lélek kerül abba a porhüvelybe vissza. Mi van, ha a jelenlévők egyike, egy démon, vagy egyéb entitás szállja meg? A másik lehetőség, hogy csak a test mozog üres bábként, amíg teljesen el nem bomlik. Ez az én véleményem.
2021. dec. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%

"a jelenlévők egyike"

Egy lélek két testben?


"A másik lehetőség, hogy csak a test mozog üres bábként"

Mitől?

Ez szerinted hogyan működik?

Félelmetes sötétség van itt, mér írtam. Már legalább 100 éve megcáfolták az életerő létezését.

2021. dec. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Zombi-gyártásra gondolsz?

Élő embernek a lélek felett nincs hatalma, ha meg eltávozott a testből, akkor pláne.

2021. dec. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi történik akkor ha valakit újraélesztéssel visszahoznak az életbe?
2021. dec. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%

Szerinted a tudomány mi, ha nem ezotéria? A spiritualitás magyarázata a tudomány. Mint a szeretet és a logika. E kettő ugyanaz.


A szelleme újra kapcsolódik az elméjével.

2022. jan. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!