Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Negatív hírek a médiában...

Negatív hírek a médiában egyenlő negatív társadalom? Bőbebben lent.

Figyelt kérdés

Lehetaeges az hogy a vilagot leuralo erok valamiert a negativ tarsadalombol meritik energiajukat esetleg egy negativ tarsadalmat jobban tudnak iranyitani vagy osszezavarni?


Legyen az tv internet barmi ahol negativ tartalomnak csak a szikraja is felmerul az rossz hatassal van az emberisegre egyszoval a negativ kommunikaciot teljes egeszeben ki kell torolnunk az emberekbol. Igy letrehozva egy uj pozitiv magara es a kornyezetere is jo hatassal biro emberi lenyt aki minden formajaban jobba teremti az eletet maga korul.


Az egyetlen dolog amit erdekes modon nem torolnek le vagy korlatoznak a vilaghalon sem azok a negativ kozlemenyek.

Tehat az egyetlen frekvencia ami arthat nekunk es hatraltat a fejlodesunkben az a negativ kommunikacio az egesz vilagon.


2022. jan. 17. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem mindig csak negatív híreket mondanak, megfigyeltem, hogy a műsor úgy épül fel, hogy először a negatív híreket mondják, és utána a jó híreket, de ha kevés a jó hír, akkor a műsor közepén mondják. Tehát a negatív hírek közé ékelve.


De amugy az embert nem csak ilyen hírek érik a napjában. És az sem mindegy milyen szemmel nézed.


Az, hogy tényeket mondanak, hogy tud miért volt légnyomás a hetekben, ahhoz a forrásról is kell beszélniük. Nem ők tehetnek róla, hogy ilyenek vannak a világban és lehet őket is nagyon megviselte szakmájuk kezdetén,aztán megtanulták kezelni, arról sem tehetnek, hogy ezeket közlik, persze az sem mindegy milyen formában teszik ezt, és leginkább ez a káros, ha úgy teszik. Egy hazugságra épített világ ahol eltitkolnak mindent az is éppen úgy káros, mint a nem megfelelő információ átadása.


Persze az embernek is időnként ha nehezebb szakasza van életének, nehezebb ezeket nézni, de olyankor ne nézze, vagy mozogjon menjen a konyhába addig teát főzni és stb. míg nem bírja épp azt a híreket, maximum utána olvas az interneten a napi híreknek. De millió jó híreket tud olvasni az interneten is. De van aki meg ezt látva segít másokon.


Pl. jó híreket mondok egy példát, nem mostani példa, de szerintem nagyon cuki. :)

A pingvint megmentő bácsi, akit minden évben meglátogat a Jinjing nevű Magellán-pingvin(Spheniscus magellanicus),5000 mérföldet úszva, azaz 8046.72km tesz meg hogy láthassa a megmentőjét a bácsit.


Az ember döntése is hogy mit néz, vagy mit olvas, illetve hogy ellensúlyozza a negatív híreket.


Szerintem több jó híreket kéne a hírekbe is keresgélniük mert abból is van bőven millió vagy milliárd. És akkor elmondhatják a stúdióba a bemondók, hogy te felfogtad? Millió embernek csaltunk mosolyt az arcára, köztük magunknak is. Szerintem ezek a fénypontjai ennek a szakmának. Ha megkérdeznél egy bemondót tuti biztos azt mondaná, hogy tök jó jó híreket mondani, pláne amik filmbe illőek is és még ők is mosolyognak vagy kacagnak rajta. Pl. időnként évente egyszer bloopereket is mutathatnának, az is vicces lenne.

2022. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rossz dolgok, negatív emberek, szerencsétlenségek mindig is voltak. Már a legkorábbi időkben, amikor a médiát még hírből sem ismerték. Gondolj bele, régen napokig sőt hetekig tartott, amíg eljutottak a hírek egyik helyről a másikra. Járványok, háborúk, természeti katasztrófák mindig is léteztek. Nem hiszem hogy a társadalom problémái a tvből vagy a közösségi hálóról erednének. Persze szörnyű dolog látni, hogy milyen sok szerencsétlenség történik, de ez nem attól függ hogy mennyi ember használja a facebookot, vagy hányan nézik a híreket.

Amúgy szerintem a szöveged kissé konteós jellegű.

2022. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja azt elfelejtettem írni, hogy azért feddhetetlen, profi hivatástudatú újságírók nélkül lényeges hírekről se tudnál. Az ő munkájuk éppen úgy fontos. Persze vannak olyan oldalak is az interneten amiknek a cikk címe egészen mást sejtet mint ami a valós cikk, de pl. ezeket szerintem nem is profi újságíró írta, ez egy külön szakma amit felsőoktatásban tanulnak. Vagy csak szenzáció hajhász, a lényege a klikkelés, nézettség növelés.


Illetve azt még javítanám, hogy egy-egy hírek közlését azért jogi oldalak is szabályozzák, magyarán ha a megkeresett nem akar nyilatkozni azzal védi a GDPR, ergo nem fognak paparazzo módjára rácuppanni, de akivel interjút készítenek vagy lefotózzák, levideózzák, minden esetben ott van a GDPR beleegyező lap amit az interjúalany aláír. Meg gondolom külföldi híreknél is vannak bizonyos újságírásra vonatkozó jogi követelmények törvények, magyarán nem csak úgy böngészgetnek a külföldi hírek között és már közlik is a másik hírcsatorna vagy a külföldi ember beleegyezése nélkül, hanem jogvédett tartalomnál meg kell keresni a forrást és engedélyt kell kérniük, amit szerződésbe is foglalnak, illetve minden esetben ahol nincs odaírva a licencekre vonatkozó dolgok, engedélyt kell kérniük a készítőjétől, pláne, ha jogvédett tartalom.

2022. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!