Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megbolondultam? Vagy mi lehet ez?

Megbolondultam? Vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2022. febr. 7. 13:22
 1/8 A kérdező kommentje:

Napok óta szomorú vagyok egy olyan ember halala miatt, akit nem ismertem soha.


Ez az ember pár hónapja halt meg autóbalesetben. A saját területén híres volt, de véletlenül értesültem a haláláról, abszolut nem érdekel engem az a terület.


Mikor olvastam, hogy meghalt, megnéztem, hogy ki volt, és már akkor is nagyon sajnáltam, de nem foglalkoztam vele többet.


Aztán pár napja vele almodtam, és azóta nem tudom kiverni a fejemből. Nagyon mély szomorúságot érzek miatta. Reggeli első gondolatom is ő.


Miert? Meghulyultem?

2022. febr. 7. 13:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hülyültél meg, csak éppen számodra valamiféle szilárd pontot jelentett tudat alatt az illető, tiszteletet, megbecsülést éreztél iránta és most úgy érzed, hogy a világ ennyivel kevesebb lett. Pedig hidd el, ez a világ egészét egyáltalán nem érinti.
2022. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonlóan érzek egy, a környékünkön híres orvos halála kapcsán. Csak édesanyám ismerte őt közelebbről, mert együtt dolgoztak, de még engem is nagyon megrázott a halála. Részben mert fiatal volt még nagyon, részben meg hatalmas veszteségnek érzem az egész megyére nézve, remek szakember volt.
2022. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Gabesz válasza:
Lehetséges, hogy ismerted a személyt... Persze nem úgy, hanem lelki szinten. Egy hullám hosszon rezegtetek, korábbi életekben ismerhettétek egymást. Össze voltatok kötve és az eltávozása érezhető volt számodra is. Erre tudok tippelni, HA már ezoterikus választ akarok adni.
2022. febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Prokopf ***** válasza:

Egy biztos: nem hülyültél meg.


Több lehetséges választ is találtam.

1. A tudatalattid párhuzamot von az ő sorsa és a tiéd között (lehet, hogy te is értékesnek tartod magad a saját területeden, és most éppen válságban vagy, vagy úgy érzed nem vagy kellőképpen elismert stb.). Ez a tipikus "szabványmagyarázat". Ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy az információkat ellenőrzöd (pl. álmodban milyen formában, életkorban, ruházatban stb. jelenik meg; ez a megjelenési forma származhat -e általad korábban látott képekről, megtekintett videókról - vigyázz, lehet, hogy agyad tudatos része már elfelejtette! -, ha igen, akkor probléma letudva). Amennyiben álmodban ezzel a módszerrel nem értelmezhető többletinformációk jelennek meg (pl. más ruházat, olyan jellegzetességek - beszéd, testtartás, életkor stb.), amelyeket nem szerezhettél meg más módon - pl. a sajtóból -, akkor ezeket az infókat ellenőrizned kell (pl. volt -e egyáltalán olyan ruházata az illetőnek, amelyben álmaidban jelenik meg. Mit mond (ebben is lehetnek többletinformációk), ha beszél egyáltalán. Ha nincs hitelesített többletinformáció, akkor valószínűleg csak az agyad játszik veled.

Ha azonban bizonyíthatóan van, akkor olyan problémával állunk szemben, amelyre - amennyire én tudom - még nem született meg a tökéletes magyarázat.

2. Éppen elkezdtem egy új evolúciós modell kidolgozását amely Rosenbergék eredményeinek ismeretében lehetővé tenné a darwinizmus és a lamarckizmus szintézisét az úgynevezett "evolúciós logika" segítségével (ennek alapjául az ún. "víruslogika" szolgált). Az elmélet számos evolúciós jelenség (köztük számos eddig ilyen formában fel sem ismert) újraértelmezését, illetve teljesebb magyarázatát fogja szolgáltatni (az immunrendszerre pl. többfunkciós rendszerként tekint, nem csupán belső védelem, hanem az információtovábbítás is a feladatai közé tartozik stb.) Ezzel a rendszerrel (kicsit a jelenlegi genetikai ismereteinket is újraértelmezi) nagyon jól megmagyarázható pl. az "asztaltáncoltatás" jelensége (amikor halott hozzátartozókkal beszélget valaki), vagy a reinkarnáció felfedése bizonyos esetekben (sajnos nem az összesben) a hipnózis segítségével. (Igen, valóban azt állítom, hogy létezik az úgynevezett "faji emlékezet", és reményeim szerint ennek elméleti szükségszerűségét az "evolúciós logika" segítségével, gyakorlati bizonyítását pedig kísérletekkel be is fogom tudni bizonyítani).

Sajnos a te problémádra az elméletem jelen állapotában nem ad tökéletes választ (egyelőre Ocham-borotvája nem engedi 😉). Az esetben viszont részben igen, ha bizonyítható rokonsági (genetikai) kapcsolat áll fenn köztetek.

2022. febr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Egy biztos: nem hülyültél meg."


Bizonyítsd be, ha már ilyen biztos vagy benne...

2022. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért keresek valami "nem evilági" választ, mert egyelőre semmi racionális választ nem találtam. Egyébként abszolút távol áll tőlem ez a spirituális vonal.
2022. febr. 7. 23:37
 8/8 Prokopf ***** válasza:

Szerintem egy igazán jó pszichológus lényegi jellemzője, hogy soha nem mondja meg a "tutit", viszont mindig segít neked, hogy magad is megtaláld. Ritka, de akad. Én pl. barátnak hívom őket. Biztos te is találsz egyet (ráadásul ingyenbe van).

Az pedig, hogy valami racionálisnak, vagy irracionálisnak tekinthető csak az éppen alkalmazott tudás szintjétől függ.

Bolond biztos nem vagy. Azok nem kételkednek.

2022. febr. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!