Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet démont űzni?...

Hogyan lehet démont űzni? legjobb barátomat lehetséges, hogy megszálta egy, és szeretnék neki valahogy segíteni. Tudnátok mondani valamit? (Mondjuk nemigazán hiszek az ilyenekben)

Figyelt kérdés

2022. febr. 9. 14:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Viszont valamilyen formában minden vallásban jelen van."


Mármint a belső megszállás vagy a roasz indulatú teremtmények léte?🤣 Nem mindegy mert eddig nem sikerült példát hozni görög/egyiptomi változatva úgy hogy rendesen az akkori kúlturális részben maradnánk.


Illetve ami fizikális gyógyszerekkel gyógyitható azt inkább nevezném valós betegségnek, mert agyi szinten akkor fizikálisan történik az agyban legtöbbször az elváltozás(hormonok stb) és nem egy mélyebb "lelki" szinten...

2022. febr. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Grimfox ***** válasza:

A görög/római nem kifejezetten a speciaálitásom, nem szeretem azt a kultúrát, de most így Herakles egyik története jut eszembe megszállásról, amikor megszállottan dühöngésbe kezdett, és megölte a gyerekeit. De most utánaolvastam. Általában a megszállottságot nem tekintették negatívnak, még akkor sem, ha őrültséget okozott. Gyakran rituálékkal igyekeztek elérni a megszállást. A keresztény értelemben vett megszállás csak azért nehezen beilleszthető a görög hitvilágba, mert a görög rosszindulatú természetfeletti teremtmények nem testetlenek voltak, hanem anyagi formában léteztek.

Egyiptomban a betegségeket, vagy legalább egy részüket is gonosz szellemeknek tulajdonították, és létezett a megszállás fogalma is. Ez ellen különböző amuletteket, és ráolvasásokat használtak.

Ez csak egy rövid említés egy kutatótól, a mágikus szertartások között lenne érdemes kutakodni pontosabb infóért:

[link]

2022. febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12es mi a szöveg környezet a Herakles történetében? Lehet angolul érdemesebb lenne rákeresni mert magyar nyelvben igaz van egy szónak jelentése, de van amikor 8 dologra 1 szó van. Magyarul nem szószerint értette a megszálottságot. De ha 1 viszonylag gyakori dologról beszélünk a kereszténység életében akkor sem értem hogy ha ez az egy igaz vallás, miért vannak vallási kitételek ahok dokumentálva van hogy mármint nincs hogy nincs ilyen. Illetve Herakles, monda, egy mese amivel tanítani akartak (úgy mint a bibliában is.) De ott eme megszálottság inkább mutathatja a végtelen haragot vagy elhatározást.
2022. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egyiptomba a megszállásnak a fogalma milyen formában létezett?
2022. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nekem a macskámat szállta meg démon.

Először megijedtem, de tudtam, h erősebb vagyok.

Beugrott egy mantra a semmiből, azt kezdtem el mondogatni, és eltűnt. Azóta volt pár démoni látogatásban részem, azokat gyorsan lerendeztem hasonlóan.

Annyit fűznék hozzá, hogy lehet, azért sikerült ilyen könnyen, mert ezek csak ijesztgetések voltak. Valószínű, nálatok más a gond.

Mik a jelei a megszállásnak?

Nem pártolom az egyházat, de pap lehet, hogy tud segíteni, ha komoly a helyzet.

2022. febr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Grimfox ***** válasza:

Várj, válasszuk el az elméleti beszélgetést a gyakorlatitól. Eddig azt vitattuk, hogy miben hittek a görögök, és egyiptomiak, nem azt, hogy a hitviláguk valós személyeket tartalmaz e, vagy tanmesék. Mint mondtam, a görög mitológia nem erősségem, ezért nem ismerek más fordításokat a Heracles sztorihoz. A történetet is egy olyan könyvben olvastam a napokban, ahol párhuzamba állítottak szellemek általi megszállottságot, és pszichózist. Annyi volt említve, hogy Heracles személyisége teljesen megváltozott, nem önmaga volt. Igazából Euripides egyik drámájában van ez a történet feldolgozva, ahol Iris-t küldik, hogy kergesse őrületbe Heraclest(most olvastam utána). Iris nem démon/gonosz szellem, hanem istennő. Plusz ez egy dráma, kérdéses, mennyire mitológiai alapokon nyugszik. A megszállás más eseteit is találtam egy kis olvasás után, ezek történelmileg feljegyzett "hiteles" esetek. Jóslás közben vélték úgy, hogy például holtak szellemei, és más szellemi lények szállják meg a mádiumot. Kb úgy, ahogy a 19.-századi szeánszokon, csak más környezetben, körítéssel, valláshoz közelibb rítusokkal.

Az egyiptomiak szerint a betegséget okozó démonok(gonosz szellem, konkrétan a démon fogalma nem létezett) beköltöztek az ember testébe, és fájdalmat, és betegségeket okoztak. A nagy járványokat inkább valamelyik gonosz istennek tulajdonították, nem megszállásnak. Nem minden betegséget magyaráztak rossz szellemekkel, mert sok betegségnek ismerték az eredetét.

2022. febr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

evokálás- mondjuk h egy entitás a világunkban kívűlről jelenik meg. ezt lehet érzékelni a tárgyak megmozdulásából, fehér, fekete füst vagy árnyalakban, akár teljes fizikális megjelenéssel. legtöbbször rövid ideig tartanak ezek, vagy ismétlődő és adott idejű dolgok.

invokálás- rövid idejű lélek "behatolás" egy entitásnak.

akár testi is lehet s ilyenkor eshetnek meg a rángatózások és epilepszia szerű dolgok.ezek is legtöbbször rövid idejűek. egyszeri vagy csak néhány alkalomszerűek. de akár többszöri vagy örökké valós megszállás is lehet. ilyenkor az entitás jelleme uralkodik s nem az emberé. tehát egy szerény lány akár dilissé is válhat stb.

manifesztáció- entitások fizikális megjelenése az emberből kiáramló ektoplazmának nevezett anyagból. ez elsőnek csak fehér vagy színesebb köd vagy füst. tehát a kristálygömb vagy fekete tükrös megjelenések. de akár az emverből kijövő levegős füstös állagú ektoplazma nyomatából is megjelenhet. az ektoplazma fejlettebb külleme folyékonyabb. tehát mintha hánynál. pont olyan is amúgy. amely fellebeg és egyre szilárdabbá válik stb. szellemek, de bármely más entitás is tud így megjelenni.

hát állítólag a magasabb asztrális entitások, földönkívüliek képesek az ektoplazmájukkal rákapcsolódni az emberre.

ezek elméletek.

csak leírtam ezeket a fogalmakat s elméleti definíciójukat.

2022. febr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Keresztre kell feszíteni, amíg alszik, azután szentelt vízzel locsolni, míg ki nem száll belőle a démon.
2022. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!