Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mivel tisztítható a kalcedon?

Mivel tisztítható a kalcedon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval most elég nagy szükségem lenne a kék kalcedonra, viszont ha viselem kb mindig valami rossz történik, mármint valami balszerencse. Mivel rendeltem a követ gondolom egy pár emberrel érintkezett és ezért szeretném megtisztítani.

Félreértés ne essék energetikailag szeretném tisztítani és nem fizikailag. A kérdésem az lenne hogy ezt a követ milyen módszerrel lehet? Mármint vízzel vagy sóval, vagy mivel?

És ha már itt vagyok lenne egy plusz kérdésem ugyanezzel kapcsolatos, csak a kordielit(vízzafír) ásványról van szó. Erre is kíváncsi lennék hogy ezt mivel lehet tisztítani? Előre is köszönöm szépen a válaszokat :)



2022. febr. 15. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Langyos vízzel és szappannal. Ha nagyon parázol, akkor mehet rá kézfertőtlenítő is.
2022. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Grimfox ***** válasza:
73%

Ami nem oldódik, vagy rongálódik vízben, azt hideg folyóvíz alá szokták tartani. Aminek nem árt a só, azt sóágyra szokták rakni. Ha egyik sem árt egy künek, mint mondjuk a hegyikristálynak, akkor egymás után mindkettőt el lehet végezni. Ha mindkettő árt, Van, hogy elássák a földbe egy éjszakára. Ha ez sem opció, még meg lehet próbálkozni a tiszta hangokkal, mint amilyen egy jól hangolt hangtál megütése a kő mellett, vagy egy rézcsengő.

Rosszul nem csak akkor lehetsz kőtől, ha az valamivel szennyezett. Vannak kövek, amik túl erősek a viselésre. Bár amennyire tudom, a kék kalcedon nem ilyen.

2022. febr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 hogy mekkora egy paraszt vagy

#2 köszi szépen:)

2022. febr. 16. 07:45
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Grimfox jól összefoglalta a dolgot, annyival egészíteném ki csupán, hogy ha sérülékeny a kristály, akkor papírba csomagolva is teheted a sóágyra, vagy bele is ágyazhatod a sóba. Elvileg füstölővel is megtisztíthatod a követ, ha az jobban tetszik neked. :)
2022. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, azt tudtam hogy milyen tisztítási módok vannak, csak azt nem hogy melyiket lehet a kalcedonnál alkalmazni.
2022. febr. 16. 18:09
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Nincs ásvány szerinti specifikus tisztítás, a kő fizikai tulajdonságai alapján lehet nem ajánlott módszerekről beszélni.

A kalcedonnál és a kordieritnél is bármelyik módszert lehet alkalmazni. Én a sima folyó víz alá tartást javaslom, az elég egyszerű. Meg mind a két kő a víz elemhez köthető. A szimplán sóba ásást semmihez nem ajánlom, mivel maró hatású. Elfénytelenedhet, vagy foltossá válhat tőle bármelyik kő.

2022. febr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre valaki aki tényleg a kérdésemre válaszolt :D
2022. febr. 25. 14:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok újra.


Valóban, a szimplán sóba ágyazás a legtöbb kristály szerkezetét roncsolja, ezért javasoltam a kövek papírba csomagolását, a procedúra előtt... :)

2022. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen,igen. Csak nem tudtam pontosan hogy esetleg a szerkezete miatt lehet-e víz alá tenni például.
2022. febr. 25. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!