Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hallottam olyat, hogy egy...

Hallottam olyat, hogy egy bizonyos indiai orvoslásban jártas ember össze tudta sűríteni az energiát az ujjai között és lett ott egy kis golyó. Lehet ennek valóságalapja?

Figyelt kérdés

Egy ismert embertől hallottam, igen , ha esetleg van aki még ismerné a sztorit. A lényeg hogy én nem igazán tudok hinni a spiritualitásban, mert még soha nem tapasztaltam.(maximum a saját borzalmas életem és balsorsomon kívül.)

Egy ilyen esemény esküszöm hogy hívővé tenne, igaz lehet ez és hogy lehetne eljutni egy ilyen emberhez?


2022. febr. 18. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Son Goku?
2022. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Grimfox ***** válasza:
100%

Látható golyóról még csak sztoriban hallottam, de van egy kísérlet, amit kezdőknek szoktak tanítani mindenféle szellemi módszernél. Egymás felé fordítod a kezeidet, mintha egy labdát tartanál. El is képzeled, mintha egy labdát tartanál. Amikor kilélegzel, erősen elképzeled, hogy ebbe a labdába valamit töltesz, préselsz a tenyereiden keresztül, miközben nagyon enyhén összenyomod. Minden kilégzésnél egyre többet töltesz bele. Illetve ezt vizualizálod, elképzeled. A finom nyomás kilégzéskor fontos elem. Egy idő után úgy érzed, mintha valami puha gömböt fognál. Ha csukott szemmel megpróbálod összenyomni, akkor ellenállást érzel. Ez egyszerre vizualizáció, és energetikai alapgyakorlat is, vannak komolyabb változatai, de már ez majdnem mindenkinek előidézi a "tényleg van egy labda a kezemben" érzetet.

Ebből kiindulva, elképzelhető, hogy valaki eléggé sokat tud besűríteni, és elég sűrűre, hogy látható legyen. Bár a legtöbb esetben, ha tényleg tiszta, élesen látható dolog jelenik meg, amit más is meg tud fogni, az "sleight of hand", bűvésztrükk.

2022. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Konkrétan pr@n@n@di mesterről volt szó, csak nem engedte kiírni a szót… elvileg elvittek egy szkeptikust ehhez a mesterhez és ő már olyan szinten van, hogy be tudta sűríteni az energiát egy golyóvá, amit be is vizsgáltak és nem tudtàk megmondani hogy milyen anyagból van. Nem tudom egyébként ez mire jó, bár gondolom ha valaki ilyen szinten van az már mindenféle földi jót meg anyagi javat megteremt magának

Az a gond az ilyen bizonyítékokkal, hogy mindig csak hallja az ember, sosem látja. Legalábbis én. Pedig azért emiatt már elkezdenék hinni, az tuti

2022. febr. 18. 23:36
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Nem, egyet kellene felfogni, ha ilyen létezne, az 2022-ben tudományosan igazolt lenne. De nincs, ez olyan, mint a levitáló mester, aki alatt ott van a platform, mindig. Köszönik szépen, van elég naív ember.
2022. febr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Grimfox ***** válasza:
100%
Az a szó jogvédett(igen, jogvédett...), és nem lehet kiírni. Szomorú. Láttam olyan kristályt, ami hasonló technikával "készült", egy barátom kapott a 3. szintre avatásakor. Sajnos ez a bűvésztrükk kategória. Nem igazán tudsz találkozni olyan emberekkel a hétköznapi életben, akik képesek materializálni dolgokat. Ez nem olyasmi, amire mindenféle avatások során szert teszel. Ez egyike a siddhi-knek, a megvilágosodás felé vezető meditáció során felébredt emberfeletti képességeknek. A n@adisok, akiket ismertem, és láttam teljesen átlag emberek voltak szellemi tekintetben, azt leszámítva, hogy ezt a rendszert használták.
2022. febr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Grimfox ***** válasza:
100%
Amúgy a n@adit nem indiából eredeztetik, hanem tibetből, ott is egy titkos kolostorból, ahonnan a túlélő szerzetesek nepálba emigráltak a kínai megszálláskor. Legalább is ezt tanítják az első szinten, amikor a dolog történetét mesélik. Meg hogy atlantiszról származó tudás öröklődik tovább. Már itt gyanús lehet annak, aki odafigyel.
2022. febr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát akkor a n@disok is kb. EzoTv kategória szerinted? Én nagyon nem vagyok jártas ilyen téren, egyedül talán tényleg a buddhizmus tanai szimpatikusak. A n@adiról egy nagyon spirituális embertől hallottam, aki viszont tényleg értelmes(én csak ebben tudom mérni hogy kiben bízhatok nagyjából meg és kiben nem), ő hisz szinte mindenben, készpénznek veszi a reinkarnációt, megy elvonulásokra, meditál stb… sőt saját bevallása szerint tud manifesztálni, teljesülnek a kívánságai stb..

Nekem is kellene valami hasonló spirituális irány, mert szerintem nem állok jól sorsomat illetően és pszichológus meg nyugtatók még nem nagyon tudtak segíteni rajtam

2022. febr. 19. 00:40
 8/13 A kérdező kommentje:
4 de azért az sincs igazolva tudományos szinten hogy csak a materiális világ létezik
2022. febr. 19. 00:41
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

Persze, hogy ezotv szinvonal, az egész ezoterika az, csaxólok


"de azért az sincs igazolva tudományos szinten hogy csak a materiális világ létezik"


Hogy lehetne valamit kizárni, aminek alapvetése az, hogy kívül esik a materiális világon? Kérdezem másképp, hogy tudnám kizárni a materiális világon túlit, materiális eszközökkel? Ha nem létezik, akkor képtelenség cáfolni is. Egyet lehet tenni, Occam borotváját elővenni, és levágni a felesleget. Bármi, ami a materiális nézeten túl mutat perpillanat, felesleges, nem szükséges. Nem mondom, hogy nincs mit felfedezni, hogyne lenne. De, az belefog illeszkedni a materiális nézetekbe, lesz rá rendes magyarázat, még az is az lesz, ha valami furcsa módon találnánk egy 2189348238. dimenziós alternatív világot. Akkor annak lesz egy fizikai magyarázata, és tádámm, materiális lett, tudományba illeszthető. Ezért olyan ez az egész, amit az ezotéria művel, amit én úgy nevezek, hogy nagy adag önámítás.


Tipikus jelei vannak annak, hogy halandzsa jó esetben, rossz esetben valami mentális zavarról beszélünk. Példák, "nem lehet bizonyítani, megélni kell!" "attól, hogy nincs kizárva, még létezhet! Cáfold meg!" És a többi


Megéltem én is már olyan téveszméket, hogy iszonyat. Akkor épp valóságosnak tünt, aztán amikor az ember elméje kitisztul, hát, rájön, hogy nem volt az. A cáfold meg, hát olyan, hogy szerintem van 999 lábú, lila, 8 fejü unikornis a hold túlsó oldalán, és azt ordítja, hogy kecihülye vagy. Cáfold, vagy azok ott vannak tényleg? Amíg nem teszed, addig igaz lesz, vagy mi? Hát ébredjünk már fel...

2022. febr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem arra a történetre gondolsz, amiről ebben a beszélgetésben van szó:


https://www.youtube.com/watch?v=KPOUb2WUy58

2022. febr. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!