Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Férevezethet-e a belső hang,...

Férevezethet-e a belső hang, hogy kell megkülönböztetni biztosan az ego hangjától?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ego kicsinyes, féltékeny, önző, és érzelmeket gerjeszt - ezekről lehet felismerni. A legkönnyebb, ha az érzelmeidet figyeled. Amint történik valami, és érzel valamit a hatására, próbálj megállni pár másodpercre, és megfigyelni az érzelmet. Ezt az egó hozta létre. Legyen az sértődöttség, ijedtség, harag, irritáció, vagy akár öröm. (Az örömöt egy idő után meg lehet különböztetni a boldogságtól, ami viszont nem az ego terméke, legalábbis én így különböztetem meg a kettőt.) Az egó erőfeszítéseket tesz, hogy megváltoztassa a körülményeket (ebből pedig az lesz, hogy "teszel valamit valami ellen", küzdesz, stb), és ez legtöbbször az adott helyzetet "ellenséggé", akadállyá változtatja, mert azt mondatja veled, hogy "nem így akarom!" "így és így akarom!".


A valódi belső hang sosem érdek-orientált, nem nézi egy pillanatra sem, hogy "nekem ez most jó-e vagy rossz-e" "egyezik az akaratommal vagy sem", vagyis nem ítélkezik a dolgok, emberek és események fölött. A belső hang számára egyetlen helyzet sem ellenség vagy akadály, hanem érdekes utazás, sodródás az élet hullámával, kihívás amiben nem a győzelem a fontos, és így megnyugodott állapotban fogadja a dolgokat. Így, ha kizárod az egót, (mint pl. most én, ahogy gépelem Neked a választ, nem gondoltam arra, hogy értékes perceket áldozok egy ismeretlen emberre), a belső hangod automatikusan átveszi az irányítást. :)


Ha többet szeretnél olvasni erről, ajánlom Eckhart Tolle: Új Föld c. könyvét.

2010. szept. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tisztán, csengve hasít beléd, és olyan mintha kivülről jönne, mintha valaki más szólna hozzád. ez a hang sose csal, csakis az igazat mondja.Ha ilyen kristálytisztán még nem hallottad felcsendülni, az biztos csak az egód hangja. Megérzéshez is hasonlítható.
2010. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A belső hang halk, világos és biztos...soha nem győzköd, egyszerűen csak megérkezik és tova suhan, s mindig a legjobb döntést sugallja...ha valami önző dolgot készülsz megtenni valami nagyon erkölcstelent, akkor szokott szólni még megóvva, nehogy bajba sodord önmagad...mert igazából e hang az isteni valód hangja, önmagunk valósága, az Önvalóé.

Ahogy leírták korábban az ego hangja erőszakos, győzködő, mindenáron teljesíteni akarja vágyát...sőt a vágyak már maga az ego termékei. Tehát a megkülönböztetés egyszerű...ami hangos az az ego...ami halk az a lelkiismeret(Isten). Az ego tervez, hogy saját érdeke teljesüljön minél hamarabb, a belső hang mindenki érdekét figyelembe véve szólal meg, mindenféle egyéni gondolkodás nélkül.


Eckhart Tolle tól sokat tanulhat az ember...de ha szeretnél tudomást szerezni arról, hogyan van jelen egyáltalán a hang, és hogyan képes súgni(ami nem is külső igazából, mert a "semmiből" érkezik belülről), akkor szólj nyugodtan, és odaadom a tanítást, amivel teljes megértésre lelhetsz. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 12. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!