Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ásványboltokat szokták...

Az ásványboltokat szokták ellenőrizni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez most nem tudom hogy jutott az eszembe, de mostmár érdekel. Szóval, ugye az élelmiszeriparban is vannak ellenőrzések (NAV) hogy minden rendben megy-e. Viszont én arra lennék kíváncsi, hogy van-e ilyen az ásványüzleteknél is? Mármint aki le ellenőrzi, hogy a kövek tényleg valódiak, vagy esetleg megnézi a papírokat.

Szóval van ilyen ellenőr?



2022. márc. 4. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Miért kéne ellenőrizni? Ránézésre látod, hogy mit akarsz venni...


Azt meg hogy ezoterikusan mit gondoltok mögé, egyetlen hatósági ellenőr sem tudja ellenőrizni, hogy "benne van-e".. :)))

2022. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 vantel ***** válasza:
0%
Létezik ásványbolt? Minek?
2022. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Kötve hiszem, hog megszállják a boltot geológus végzettségű fogyasztóvédelmisek :-) Ékszerboltokat viszont lehet, hogy ellenőriznek, passz.
2022. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
#2: Keresztlányom pl. ájurvédikus kristályokat kért karácsonyra, azért.
2022. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt ellenőrzik, hogy rendesen adózzanak, meg az üzlethelységet is, de az ásványokat biztos nem.
2022. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Látom a legtöbb emberke nagyon vicceske.


#1 neked pedig üzenem, hogy igenis nagyon jól tudják egyesek hamisítani a köveket, annyira hogy csak egy nagyobb vizsgálattal lehet megmondani, hogy hamisítvány-e.

2022. márc. 4. 20:25
 7/11 A kérdező kommentje:
#5 Köszi, végre egy értelmes válasz :)
2022. márc. 4. 20:26
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit részletkeveredésben vagy.

A NAV az üzleti részt ellenőrzi, hogy minden az aktuális törvényeknek megfelelő-e.

Ami az árut/készletet/körülményeket illeti, minden területen mások az elvárások és az illetékes hatóságok, de ez már nem a NAV-ra tartozik.

2022. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 EagleHUN ***** válasza:

Kérdező a boltok pénztárgépeit már pár éve kötelező bekötni online. Hogy a NAV hoz azonnal beküldjék az információt.

A gyanús tevékenységek (pl körbeszámlázás és hasonlóak) azonnal kibuknak a rendszerből.

Néha gondolom csinálnak próbavásárlást is, nyilván mindenféle boltban.

Ilyenkor nézik adják -e a blokkot. Vagy ha áfás számlára kérte akkor azon minden rendben van -e.

És persze megnézik hogy ez az adott vásárlás megjelent -e az online rendszerükben.

De ők semmi mást nem néznek.


Amire te gondolsz az a fogyasztóvédelem. Ők nyilván élelmiszerboltokban sokkal gyakrabban előfordulnak.

De ha mennek is ilyen boltba akkor vagy van hozzá szakértőjük vagy nincs és ez a valószínűbb hogy nincs.


Szóval a hamis ásványokkal nehezen vagy sehogyan sem buknak le ezek a boltok.

Sőt azzal sem ha mondjuk igazi az ásvány de egy ahhoz nagyon hasonlító értékesebb ásvány nevét írja alá.

(Sajnos ez van.)

2022. márc. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 EagleHUN ***** válasza:

Megjegyzem ásványgyűjtő vagyok (egy kicsit), nem hiszek semmilyen mögöttes hatásukban, csupán a szépségük és ritkaságuk miatt gyűjtöm.

Én ásványbörzékre szoktam járni ilyesmit venni esetleg cserélni.

Persze ott is megjelennek az ásványékszerek és a hamisítványok is.

De egy komolyabb gyűjtő azért elég gyorsan meg tudja mondani hogy valami igazi -e vagy sem, sőt még néha azt is honnan származik.


Tehát ha az a kérdésed hogy valami amit vettél hamis -e akkor tedd fel több szögből jó minőségben lefotózva valami képfeltöltő oldalra, és utána a linkjét beillesztve kérdezz meg ásvány gyűjtőket.

Akár itt akár pl facebook csoportban. Valószínű meg fogják tudni mondani hogy igazi vagy hamis.

(Ahhoz nem értenek ahogy én sem hogy milyen ezo hatása lehet.)

2022. márc. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!