Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Atlantisz ősi, mára elpusztult...

Atlantisz ősi, mára elpusztult civilizációjának lehettek túlélői?

Figyelt kérdés
És ezek az atlantiszi menekültek szétszóródtak a Világban, létrehozva és támogatva a ma ismert legősibb civilizációkat, birodalmakat (Sumer, Egyiptom, Indus-völgyi civilizáció, stb...)?

2022. ápr. 13. 14:27
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
19 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy olvastam ők írországban szálltak partra
2022. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Sokkal reálisabb, mint az a mesekép, hogy kopoltyúval léteznek a víz alatt valahol. Nekem a búra alatt létezésük is olyan álomjellegű.

Vita van azon, hogy hol lehetett Atlantisz, és miért pusztult vagy süllyedt el. Ha valóban természeti katasztrófáról van szó, akkor beszélhetünk túlélőkről, akik beolvadtak más társadalmakba, vihettek tudást magukkal, bár a mesés fejlettségük az fenntatrtásokkal kezelendő. De az is lehetséges, hogy ez csak metafora, és egy olyan civilizációról van szó, akik történelmükben buktak. Például a vezetőjük meghalt, más került a helyére, ezért megálltak a dinamikus fejlődésben. Eltűntek a kereskedelemből. Leromlott az oktatás színvonala... stb.

2022. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehetséges. Az Age of Mythology játékban is ilyesmi van. Viszont, fikció és valóság kapcsán azt mondom, hogy csak a partmenti városok tudtak elmenekülni. Akármekkora is volt a sziget, a bentebb lakóknak nem volt esélyük, kivéve ha evakuálás volt.
2022. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan természeti katasztrófa, aminek ne lennének túlélői. Ha mások nem akkor azok, akik épp nem otthon vannak.
2022. ápr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 4#-vel, mindig vannak túlélők.

Atlantisz pusztulását több száz, több ezer virágzó, vitákkal terhes év előzte meg, biztos voltak csoportok, politikai frakciók akik több ütemben kitelepültek szerte a világban.

Pont mint a Magyarok, a kínaiak, stb.

2022. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdező kérdésére igen a válaszom, az egyes által írottról az a véleményem, hogy ez is igaz, a germán és kelta legendák is erről tanúskodnak. Több részletben süllyedt el.

Tehát itt Európában is szétszóródtak, Európában először itt Írországban meg valószínűleg délebbre, a mediterrán térségben értek partot a túlélők. Mindehhez hozzátartozik, hogy én abból indulok ki, hogy Atlantisz a mai Atlanti-Óceánban helyezkedett el.

2022. ápr. 14. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Olvasd el az adatokat hogy honnan számítva mekkora távolság és merre (átszámítva a mai méretekre). Majd térkép és körző.

Szerintem Atlantisz nem süllyedt el csak jött a retardáció, amibe belebukott egy civilizáció. Elbukott, eltűnt, megszűnt, elmerült... Elsüllyedt (az idő mocsarában)

2022. ápr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!