Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyiket választanád és miért?

Melyiket választanád és miért?

Figyelt kérdés

1. Meghalnál 21 évesen, szűzen, de költő és író lennél, a magyar társadalom pedig még évszázadokkal később is emlékezni fog rólad, tanítani fogják a műveidet és az életudatad az iskolákban.


Vagy


2. 21 éves korodban elvesztenéd a jobb lábadat de hosszú életed lenne. Lenne egy családod, egy olyan házastárssal, akit nem is szeretsz igazán, csak félsz az egyedül maradástól. 40 évesen újra megtalálnád gyermekkori szerelmed, ami tönkre teszi a házasságodat és egyedül maradsz halálodig, azonban sok szép helyen jártál és mozgalmas/izgalmas életed volt. De a műveidet sosem fogják elismerni, nem lesz ki emlékezzen rád, halálod után 20 évvel és a szerelmi életed sem volt a legjobb amíg éltél.



2022. ápr. 15. 08:32
A kérdező szavazást indított:
1.
2.
8 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Hát őszintén ez egy elég értelmetlen kérdés abból a szempontból hogy az 1. Gyakorlatilag petőfi élete a másodikba meg semmi pozitív nincs azt leszámítva hogy sokáig élsz (bár az se pozitív ha nyomorogsz életed végéig)
2022. ápr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem, ha Petőfi túlélte volna a harcot, és családi élete lett volna utána, akkor is elismerték volna a költészetét. Mondjuk Petőfi nem volt szűz szerintem, meg 26 évesen halt meg, de mindegy, részletkérdés.

Nekem a 2, mert minden életben vannak jó pillanatok, és nekem nem fontos a halálom utáni hírnév, meg a hírnév se.

Erre nem fogsz egységes választ kapni.

2022. ápr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2# tudom hogy mikor halt meg csak kb mondtam hogy hasonló.


De amúgy az még mindig nen tisztázott hogy túlélte e vagy nem mert a csaták után általában össze szedték a holttesteket és egy ilyen híres költőről akiről mindenki hallott biztos írtak volna valami feljegyzést

2022. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Vagy nem írtak volna, megsérülhetett úgy is, hogy nem ismerte fel senki. Lovak tiporták el mondjuk. Nem tudjuk mi történt vele, nekem az lenne fura, hogy túlélte, új családja lett, de nem ismerte fel soha többé senki.

Nem rád reagáltam elsősorban. Nekem is Petőfi jutott eszembe a leírás alapján. Aztán magamnak jegyeztem meg, hogy amúgy ez nem pontosan Petőfi, de tényleg nagyon hasonlít.

2022. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Izé, 23 vagyok és élek is meg lábam is van, ilyenkor?

Ja és nekem meg az a csaj kell aki most jön be xd csak én neki nem kellek, meg elvileg senkit nem akar, bár szingli is :c

2022. ápr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyertelműen az első.
2022. ápr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dzsoki ***** válasza:
Egyik sem. Nem érdekel a halálom utáni hírnév. A lábam elvesztése után,nem szeretnék élni!
2022. ápr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De hetes, ha valamelyiket kell, melyiket akarnád?
2022. ápr. 16. 00:44
 9/11 Dzsoki ***** válasza:
Jó,akkor az 1-es. Nem szeretnék élni,láb nélkül. Egyébként már 58 éves vagyok és nem szűz.
2022. ápr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, én 42 éves leszek hamarosan, és szűz vagyok. Ez pont kétszer annyi év, mint ami a kérdés alatt meg van adva mindkét lehetőségnél.


A másodiknál látok egy ellentmondást. Miért marad egyedül, hogyha megtalálja a gyermekkori szerelmét? Nem jön vele össze, miután tönkrement emiatt a házassága? Vagy ezek szerint, ahogy a mondás tartja, két szék között a földre esik? Így talán az elsőt választom, hogyha mindenképpen dönteni kell. Ez a lábelvesztés hatalmas veszteség, esetleg hogyha összejött volna a régi szerelmével, és úgy élt volna tovább, akkor jobban elgondolkodtam volna, de még akkor is lehet, hogy az elsőt választanám.

Hozzáteszem, hogy nem a hírnév miatt, ez már úgyis mindegy, hogyha meghal az ember. De természetesen jó olvasni, hogy emlékszik rá a társadalom, mert nagyon korai halála ellenére is híres költő és író lett belőle.

2022. ápr. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!