Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A manifesztációnak mi az...

A manifesztációnak mi az eredeti tanítása?

Figyelt kérdés

Amit most hirdetnek, az inkább egy ferdítés lehet.


Például:


Nem lehet akárkit bevonzzani. Nincs ilyen törvény, hogy majd egy Coop-os pénztáros néni vizulizálja Brad Pitt-et, aki majd egy napon feleségül veszi. Pitt soha nem fog nem lesz a férje, valószínűleg még csak találkozni sem fognak... Márpedig abból, ami most terjed, úgy vettem észre, hogy ez is következhetne!


Az sem igaz, hogy bármit el lehet érni. Ha valakinek például nincs jó hangja, sohasem fog megnyeri egy olyan tehetségkutatót, mint amilyen például a Megasztár volt! Aki nem hiszi, az nézze vissza azt a sok komolytalan embert, akik a válogatón lejáratták magukat...


Hiába vonzza valaki azt, hogy ő egy olyan tehetségkutató győztese lesz, mint amilyen a a Megasztár volt, ha neki nincs jó hangja!


Na szóval, a manifesztáció abban a formában, ahogyan terjed bizonyos guruknál, csak egy ferdítés, és emellé még áltudományos is. De erről már írtam egy másik kérdésben.


Viszont azt gondolom, hogy mégis van valami ebben a manifesztációs dologban.


Érdekelne az eredeti tanítás. Úgy olvastam, már a hinduizmusban is megvolt ez. Talán a hinduk jobban értenek ehhez?


2022. ápr. 17. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valójában nem áltudományos. A pszichológiába nagyon is jól illeszthető. Csak az egy bizonyos réteg számára nem hangzik olyan jól, hogy ha megtanulsz hálát adni, meg bízni magadban, akkor a világ kicsit pozitívabb hqngulatú lesz, meg könnyebben elérheted, amit akarsz. Nem, ez nem elég jó marketingszöveg. Az már ugye sokkal menőbben hangzik, hogy az univerzum mindent megad, amit kérsz, semmit nem kell tenned érte.

Történetileg nem tudom melyik vallás alkalmazott leghamarabb önszuggeszciót, vizualizációt, de nyilván egy se mai találmány.

2022. ápr. 18. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van benne áltudomány. Pl. a kvantummechanikára hivatkozik, aminek semmi köze nincs az ezós tanításához.
2022. ápr. 18. 04:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem. Olvastam az előző kérdésedet szerintem. Csak arra akartam rávilágítani, hogy az egyes emberek számára a kvantum marketinges bullshit szöveg. Csak ezért kerül össze egy ilyen pszichológiai dologgal.
2022. ápr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudatos teremtés
2022. ápr. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 ja az mondjuk vicces amikor dobálóznak itt a kvantumfizikával, igazából meg köze sincs ehhez az egészhez, meg gyanítom 1 egyenletet nem tudnának kiszámolni, ja igen mert ott baromi kemény és sok számolás is van, nem csak meditálnak a kvantumfizikusok egész nap :DDD


Meg amikor jönnek itt a hullámokkal, jajj... Van baj bőven.


De ettől függetlenül én nem mondanám hogy nincs valami ilyesmi, legalábbis én már rég óta érzem úgy hogy vigyáz rám valaki vagy valakik, eléggé egy idióta ember vagyok és simán csinálok rizikós dolgokat, de néha úgy érzem hogy ezt most inkább nem teszem meg, és utólag kiderül mindig hogy nagyon jó hogy nem tettem meg mert baromi nagy gond lehetett volna belőle :D Nem beszélve arról, hogy olyan dolgok történnek velem, amikre rá lehetne húzni, hogy "szerencse" de én már rég túl vagyok azon a mennyiségen amit puszta szerencsének lehetne nevezni...

2022. máj. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!