Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Igaz az hogy mindenkinek van...

Igaz az hogy mindenkinek van egy “igazi” neve?

Figyelt kérdés

Nem arra a névre gondolok amit jelenleg is képviselünk meg az anyakönyvi kivonatba benne van írva, hanem hogy minden embernek van egy eredeti neve, amiről viszont nem tudunk. (Nemtudom hogyan fogalmazzam meg)

Hogyan lehet megtudni ezt a nevet ha tényleg igaz? Ha megtudom milyen problémákkal járhat? Mert olyat is hallottam hogy nem szabad megtudni vagy mi



2021. júl. 4. 10:35
1 2
 1/17 Grimfox ***** válasza:
78%
Mindenki teljesen egyedi, de ezt emberi, kimondható szavakkal nem lehet kifejezni, így ilyen értelemben nincs igazi neve mindenkinek. Önismerettel rájöhetsz erre a saját egyedi valódra, ami képessé tesz rá, hogy felismerd, mire vagy képes, mire nem vagy képes, és mire válhatsz képessé a jövőben. Ugyanakkor egy bizonyos tudatszint fölött ez az egyediség megszűnik, és az egységtudat válik elsődlegessé.
2021. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Az Eragonban lehet, a való világban semmi nem utal ilyesmire.
2021. júl. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Sose hallottam még ilyenről
2021. júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Grimfox ***** válasza:
100%
Egyiptomi mitológiában, és misztikában elég alapvető elem. A közel-keleti ókori civilizációk is ismerték a koncepciót.
2021. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
De mit jelent hogy igazi név? Ha például engem Sárának hívnak, lehet hogy Melinda vagyok?
2021. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves #1! Tudnál segíteni pár tanáccsal hogy amiket leírtál az alapján én képes legyek arra amit mondasz?


#5! Igen. Leegyszerűsítve igen. Pl én sem Lilla vagyok hanem éppen Azazel.

2021. júl. 4. 20:10
 7/17 Grimfox ***** válasza:
100%

Csak annyiban tudok segíteni, hogy javaslatot teszek. Mivel a célod az önismeret, ezért elmélkedő meditációra van szükség. Ez azt jelenti, hogy meditatív állapotban kérdéseket teszel fel önmagadnak, és figyeled, milyen válaszok merülnek fel. Ha olyasmit kérdezel, amire nincs válasz(legalább is te nem tudod még tudat alatt sem), akkor hamis választ kapsz, vagy semmilyet. Ha jól kérdezel, és alapos vagy, akkor ez nem fordul elő.

Az egyediség megszűnése ennek ellentéte, az én ideiglenes feladása meditáció során, hogy az egységet megtapasztald. Ennek az alapja az a fajta meditáció, amikor teljesen kiüríted az elméd.

Mivel a célod teljes mértékben önmagadra irányul, csak tapasztalati úton tudsz célt érn. Mindennek alaposan nézz utána, mielőtt belekezdenél, amit elkezdesz, vidd is véghez(kivéve ha zsákutca), és mindent amit csinálsz alaposan csinálj. A meditáció tanulását, a meditáció gyakorlását, és a meditáció értelmezését is. Ne várj elősre nagy, vagy tökéletes eredményt, főképp a gyakorlás időszakában. A nagy kérdéseket csak akkor tedd fel, amikor már biztosan tudod végezni a meditációt. Mást nem nagyon tudok javasolni az adott cél elérése érdekében. Más véleményeket kell keresned, ha ettől eltérő, vagy ennél részletesebb javaslatokat szeretnél.

2021. júl. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja! De akkor az igazi nevünk valamilyen bibliai név kell legyen?
2021. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Grimfox ***** válasza:
100%
Nem. Minden nép, amelyik ismerte az igazi név elképzelést, a saját nyelvéből vett neveket használt. De például nem véletlen, hogy ok nélkül nem mondhatták ki sem a zsidók, sem a muszlimok az istenük nevét. Mindig csak egy jelzővel, tulajdonsággal, vagy ranggal utaltak rá.
2021. júl. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez a tisztelet miatt, ugye?
2021. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!