Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Új felfedezés: a világmindensé...

Új felfedezés: a világmindenség szimulálja a saját létezését – nem létezünk és semmi sem létezik?

Figyelt kérdés

Tudósok egy nagyon ijesztő elméletet vetettek fel, majd kutatásokkal kezdték el igazolni. Amit találtak, az egyszerre lenyűgöző és félelmetes…


A tudósok felvetik azt is, hogy mi magunk is önszimulációt hajtunk végre, amikor álmodunk. honnan tudod, hogy most ezt olvasva is nem éppen ez álomban vagy…?


Lehet, hogy a világunk nem az, aminek látszik, és nem több egy nagyon bonyolult szimulációnál – állítja a Los Angelesben kutató Quantum Gravity Research intézet alapítója, Klee Irwin. [link]


Ő ugyanis a tudóscsoportjával együtt régóta figyeli és vizsgálja a kvantumfizikát, és egyre érdekesebb dolgok tárultak eléjük az elmúlt években, hónapokban.


Ezek pedig az eddigi legvadabb sejtéseket látszanak igazolni az univerzum eredetéről, mibenlétéről.


A Bostrom féle szimulációs elmélet tényleg igaz lehet.


Ez pedig azt mondja, hogy az univerzum és a minket körülvevő világmindenség csak egy illúzió, egy számítógépes szimuláció.


Azaz a szó szoros értelmében véve mi magunk sem létezünk, ahogyan semmi más sem.


Klee irwin kutatási eredményei azt sugallják, hogy a kozmosz “teremtői” létrehozhattak egy olyan szuperfejlett technológiát, mely a mindenséget létrehozza és szimulálja.


A tudatunkkal elhiteti, hogy vagyunk, hogy a világ létezik.


A kutatócsoport eredményei szerint a kozmosz pedig nem más, mint egy furcsa hurok, ami önmagát szimulálja.


De mi lehet ennek az álszimulációnak a célja, ha nem maga a valóság?



Nos, ha valóban léteznek földönkívüli lények, vagy felsőbb teremtők, akkor maga az evolúció és a fejlődésünk is lehet egy olyan mechanizmus, ami a jövőbeli lények egyfajta tesztje.


Embereket és más lényeket “növesztenek” a szimuláción belül, hogy technológiai és biológiai tökéletesítést, különféle megfigyeléseket hajtsanak végre…


Mintha csak játszanának velünk, ahogyan ma mi is játszunk a számítógépes játékokkal.


Vagyis az univerzum önmegvalósítja a saját létezését, a mögöttes algoritmusokra és egy szabályra támaszkodva, amelyet a “hatékony nyelv elvének” hívnak.


Vagyis érthetőbben fogalmazva: a létező dolgok telejs szimulációja n m más, mint egy különálló gondolat. De honnan van maga a szimuláció? Éppen ez a lényeg, MINDIG IS jelen volt, ez magyraázza a végtelen, és az időtzlenség fogalmát.


Ezért nem tudja a szimulkáción belül semmi, még mi emberek sme felfogni, hogy valami öröktől fogva létezik… mert ez a szimuláció jó val azelőtt jött létre, hogy mi megteremtődtünk benne, ergo a létezésünk előtre nyúlik vissza a “végtelenbe”.


Ha ez így van, akkor nem is létezik idő – állítják a kutatók.


Ehelyett a mindenre kiterjedő gondolat, amely a mi valóságunk, egy hierarchikus sorozat beágyazott hasonlóságát kínálja, tele olyan “algondolatokkal”, amelyek egészen a nyúl üregéig nyúlnak le az alapmatematika és az alapvető részecskék felé.


Itt is érvényes a hatékony nyelv szabálya, amely azt sugallja, hogy maguk az emberek is ilyen “kialakuló algondolatok”, és más algondolatok (úgynevezett “kódlépések vagy tevékenységek”) révén megtapasztalják és jelentést találnak a világban a leghatékonyabb módon



A valóságunk tehát nem létezik. Az egész egy mentális konstrukció…


Vagyis a világmindenség egy önszimulációt hajt végre: saját maga létezését szimulálja, még ha ez nagyon ellentmondásosan hangzik is – erősítik meg.


A szakértők egy nagyon egyszerű példával meg tudják értetni ezt az egészet: gondoljunk csak az álmainkra melyek tulajdonképpen a mi saját kis “univerzum önszimulácóink”…


Elvégre az álmok sokszor valóságosabbak, mint maga a valóság.


És honnan tudod, hogy most ezt olvasva is nem éppen ez álomban vagy…?



2022. ápr. 24. 13:32
1 2 3
 1/25 Mojjo ***** válasza:
90%
Akkor ez a kérdés sem létezik, úgyhogy felesleges is elolvasni.
2022. ápr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

Ok. Tegyük fel, hogy így van. A következő kérdés az, hogy Mi a teendő?

Olyan ez, mint a lapos Föld. Tegyük fel, hogy a Föld lapos, amihez csak annyit kell tennünk, hogy feje tetejére állítjuk a fizikát. Változtat-e bármin is ez valamit? Mert ha nem jut el az etika szintjére, akkor hiába való hasonló elméletekkel előrukkolni. A probléma, amit megneveztél, a szolipszizmus.

2022. ápr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Gofrisütő ***** válasza:
85%
Szimuláld le (képzeld el), hogy nincs igazad, és a cikk amit olvasol az csak bekamuzza (értsd saját magának szimulálta le) a bizonyítékokat. És minden elmondott érved nem fog létezni, tehát nem kell rájuk válaszolnom, mondjuk a magadfajta konteósoknál ígyse úgyse létezik logikus és alátámasztott érv.
2022. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Számunkra akkor sem fog semmi változni, ha tényleg csak egy szimuláció a világunk. Ugyanis a szimulált éhséget ugyanúgy érzed, ezért ugyanúgy meg kell enned a szimulált parizeres zsömlét. És a szimulált csekket is be kell fizetned a szimulált postán, mert ha lekapcsolják a szimulált áramot, a sötétséget és a hideget is valóságosnak fogod érezni.
2022. ápr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

,,Tudósok egy nagyon ijesztő elméletet vetettek fel, majd kutatásokkal kezdték el igazolni. Amit találtak, az egyszerre lenyűgöző és félelmetes…"


Mint egy bulvárlap címe csak kicsit hosszú

2022. ápr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
2%

Ez a szimulációs elmélet ott meg dől hogy nem létezik olyan fejlett civilizáció ami ennyire realisztikusan le tudja modellezni a valóságot.


Sokakban az él hogy kisérlet ként jött létre a szimuláció ami azt jelenti hogy az emberi faj ott is létezik magyarul az ember nem egy szimulációban él annyi de annyi buktató van ha épp ésszel megnézed hogy nem lehet annyi érvet felsorolni ahány ellen szól

2022. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
4%

Zoli bácsi!

Ismét tiszteletem.

Jó olvasni újra a kérdésedet.

2022. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 krwkco ***** válasza:
85%

"A szakértők egy nagyon egyszerű példával meg tudják értetni ezt az egészet: gondoljunk csak az álmainkra melyek tulajdonképpen a mi saját kis “univerzum önszimulácóink”…

Elvégre az álmok sokszor valóságosabbak, mint maga a valóság.

És honnan tudod, hogy most ezt olvasva is nem éppen ez álomban vagy…?"

ez az álommal kapcsolatos felvetés egy konkrétum a sok képzelgés között, amit a kérdező felsorolt. Talán érdemes vele foglakozni.

Én gyakram szoktam álmodni. Úgy, hogy emlékszem is az álmaimra. De az álmaim minőségben, logikai összefüggésekben és a hosszútávú konzisztenciában messze elmaradnak az ébrenléti periodusaim mögött. Ha ébren vagyok, mindig tudom, hogy ez ébrenlét. És azt is tudom, hogy amire emlékszem az álmokból az álom volt.

Olyan mintha a valóságos látványról vagy egy elázott vízfestékes festményről kellene eldöntenem, hogy melyik a valóság.

2022. ápr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
Megint sikerült feltalálni a buddhizmust?
2022. ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

Kvantumzoli felébredt?

=>ezotéria.

2022. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!