Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világmindenség egy nagy...

A világmindenség egy nagy lény belseje?

Figyelt kérdés

2020. dec. 29. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Bizarr ötlet, de teljesen nem zárható ki. Adjunk neki 0,0000 ... 001% valószínűséget.

Semmi ilyesmire utaló jelet nem tapasztaltunk.

2020. dec. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mojjo ***** válasza:
100%
2020. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

"Semmi ilyesmire utaló jelet nem tapasztaltunk."


Ennyi erővel én arról sem tapasztaltam semmi biztos jelet, hogy a körülöttem lévő világ valós, nem csak a képzeletem szüleménye.

2020. dec. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon korlátozottak a megismerési képességeink, sokkal bonyolultabb a világ annál, mint amennyire valaha is képesek leszünk felfogni. Olyan mintha egy baktériumtól várnád el hogy oldjon meg egy bonyolult matematikai problémát, vagy még talán ennél is nagyobb a szakadék a jelenlegi értelmezés és az objektív valóság között, már ha egyáltalán létezik. Mivel ez nem mérhető, bizonyítható, csupán feltételezés, a legtöbb tudományos gondolkodású ember a korlátok miatt nem is szeret ilyen kérdésekkel foglalkozni.
2020. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mojjo ***** válasza:
100%

@4:

"sokkal bonyolultabb a világ annál, mint amennyire valaha is képesek leszünk felfogni"


Nekem speciel a szervizben van a jósgömböm, így nem tudom megmondani, a jövőben mire leszünk képesek és mire nem. Ami a világ bonyolultságát illeti, igen, bonyolult. De nem tudhatjuk, hogy létezik-e olyan rétege, amit bármi okból ne tudnánk feltárni, megismerni, megérteni.


"Mivel ez nem mérhető, bizonyítható, csupán feltételezés, a legtöbb tudományos gondolkodású ember a korlátok miatt nem is szeret ilyen kérdésekkel foglalkozni"


Aki a valóságot akarja megismerni, nem engedheti meg magának, hogy feltételezésekre alapozzon. Én speciel nem is látom értelmét. Vannak dolgok, amiket nem tudunk jelenleg, de ezeket a réseket kitölteni feltételezésekkel, vagy rosszabb esetben fantazmagóriákkal, nem visz előbbre semmiben, sőt, csak hátrébb léptünk.

2020. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 2*Sü ***** válasza:
100%

A jelenlegi fizikai ismereteink alapján nem csak, hogy nem utal erre semmi, de nem is tűnik lehetségesnek. Egy „lény” esetén elvárnánk, hogy a különböző részei közvetve vagy közvetlenül kölcsönhatásban állnak egymással. A tüdőm oxigént vesz fel, a szívem keringeti a vért az érrendszeremben, így ez az oxigén eljut a kis lábujjamig, amivel ha belerúgok az ágyba, akkor az idegeken keresztül ingerek érkeznek az agyamba, stb…


A világegyetem meg tágul, sőt gyorsulva tágul. A látható univerzumon kívülről nem tud semmiféle információ, sem anyag érkezni, illetve tőlünk a látható univerzum peremén túlra eljutni. A tágulás miatt meg bár egyre nagyobb távolságban lesz a látható univerzum pereme, abba az univerzum egyre kisebb része foglaltatik bele, ahonnan ma még érkezik mondjuk fény, onnan a jövőben már elméletileg sem tud fény érkezni.


Egy lény meg aligha tekinthető egységes lénynek, ha annak a részei tökéletesen el vannak szeparálva egymástól.

2020. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
magyarul : még nem büfögött fel , nem fingot ki , tehát nem élőlény.
2020. dec. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Mi az, hogy "lény"?


A lény belseje nem tartalmazhat élettelen sejtet. Mi is lények vagyunk, sejtek, organizmusok, szövetek, plazmák, baktériumok, rostok, stb. rétegeiből állunk.

Most mondhatnád, hogy de van élettelen, mert a Holdak a lény vesekövei, de ne.

Vagy, hogy az esetlegesen full élettelen bolygók csak ürülékdarabok, de ne.

Írták előttem, hogy folyamatos tágulás van, ebből kifolyólag képtelenség lenne ezt realitási alapokon továbbgondolni. Mert hát miért is bővül a lény belseje? Ha ő maga a MINDEN, akkor minek terjeszkedik?

Hogy helye legyen? Mihez?


Az a lény, amire (talán) jóeséllyel gondolsz, olyan, mint a League of Legends-ben Aurelion Sol, vagy valami más túlgondolt állati forma, csillagokból, és sötét anyagból, ami több szempontból is bőven lehetetlenné nyilvánítható, még ilyen olcsó gondolkodással is, mint amit bevetünk a világegyetem megismerése végett.


Ha nem, akkor fogalmazd meg, pontosan milyen lényre gondoltál, van-e egyáltalán elképzelésed, állati-e, esetleg valami teljesen elképzelhetetlen, mégis élő alak?


Nyilván nem ismerjük annyira az univerzumot, de egyértelmű már, hogy nem lehet semmiféle lény belseje.

Hisz akkor a lényt ki hozta létre? És azt? Majd azt? Mi miből alakul ki, ha az univerzum végtelen? Ha véges, miért és hogyan pusztulna el a lény? Születne utána másik? Miért születne? A "mostani" miért létezik?


Ez is olyan, mint a lapos Föld, vagy, hogy teknős tartja.

Ezeket poén gyanánt el lehet sütni, a hülye komolyan veszi, az okos meg elengedi.

Persze, nem mondom, hogy rossz gondolat, csak ha jobban belegondolsz... Felesleges ráfeszülni.

Nem tudni, meddig tart, egyáltalán tart-e valameddig az univerzum, mi van a legvégén, ha van legvége, miért van, miért nincs, miért nincs több univerzum, miért pont úgy néz ki, miért ilyen nagy, miért jött létre, de ez, hogy lény belseje, 100% lehetetlenség.

De amúgy fantasy,-sci-fi filmekhez, könyvekhez remek ötlet! Csak az maradjon a maga kategóriájának határain belül.

2021. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem találtunk differenciálódott részeket sem a látható részen belül, egyszerüen különbözö összetettségi szintek vannak csak, különbözö szintü halmazok, ezen belül minden ugyanolyan mindenhol.

Ha egyéb létformák is létezhetnek a mi fizikánk által uralt 3 dimenziós világegyetemben, arra gondolok pl. hogy anyagcsere nélkül, akkor vajmi keveset tudunk még, és felmerül a kérdés, hogy hogy nem vagyunk képesek ezt érzékelni.

Ha más dimenziókat is beleveszünk, akkor kizárhatjuk, hogy egy lény belseje lennénk, mert az már nem a mi világunk.

2021. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!