Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan kell elkèpzelni a...

Hogyan kell elkèpzelni a karmát, az valami erő?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 30. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Mint a hétfejű sárkányt, meg a húsvéti nyulat.
2022. ápr. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

A karma a lélek valutája :)

Ha jó dolgokat teszel pozitív kamát halmozol fel, ha rossz dolgokat akkor negatív karmát.

Amikor kiszúrsz valakivel, becsapod, bántod, hazudsz, stb, akkor a pozitív karmád elkezd csökkenni, a másiknál pedig növekedni (ha ő elengedi a sérelmet és nem generál haragot és nem áll bosszút)

Ha sok pozitív karmát gyűjtesz, akkor egy kellemesebb következő leszületésben lesz részed, sikeres lesz, könnyebben jönnek majd a dolgok.

Ha sok negatív karmád van akkor pedig egy sötétebb, nehezebb élet vár rád.

Egyes szellemi utak azt állítják, hogy a pozitív és negatív karma egyfajta fehér és fekete anyagként valóban fel is halmozódik egy másik dimenzióban ilyenkor.

A sok-sok pozitív karma felhalmozása azonban önmagában nem szabadít ki a folyamatos inkarnácios körforgásból, csupán azon belül teszi pozitívvá az életet.

Én így tudom :)

2022. ápr. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2


A magyarázatot èrtem, de maga a karma, nem lett benne definiálva, továbbra is ilyen megfoghatatlan valami, mèg a valuta szó használata ellenère is.

2022. ápr. 30. 12:11
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Amikor kiszúrsz valakivel, becsapod, bántod, hazudsz, stb, akkor a pozitív karmád elkezd csökkenni, a másiknál pedig növekedni (ha ő elengedi a sérelmet és nem generál haragot és nem áll bosszút)



Hagyjuk már. Soha bem láttam hogy patkány emberek visszakapnák azt, amit csináltak. Max egy két esetben, de az meg nem irányítva volt…

Ha a rendőrség elkap az meg nem a karma. De egyébként sok bűnözőt, akik nagyon durva dolgokat csináltak meg sosem kaptak el…

Ráadásul ez az sugallja hogyha valaki szemét veled, akkor azt szó nélkül tűrd és ne csinálj semmit mert akkor majd rossz lesz a karmád?

Hát én volt hogy sokszor nem csináltam semmit, mert félős típus vagyok és ugyanúgy történik velem a sz@r…

Akkor nekem annyira selejtes a karmám hogy mindent turnom kell, az élet meg még meg is jutalmazza azt, aki engem bántott? Azért csak nem voltam hitler…

2022. ápr. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

2# válaszolóhoz azt hozzáadnám, hogy ez az egész egy kozmikus rendszer, ahol egyszerre mindennel üzletelsz, sőt a puszta létezésed is üzletnek számít, mivel teremtesz, vibrálsz, és ez a vibráció istenről visszapattan és visszatér hozzád annak komplementere formájában, hogy fejlődhess. Nem csak egy adok kapok játék, hanem ennek a játéknak az istenné válás a szabályozója. Pl ha adsz egy pofont a gyerekednek, valszeg téged is pofoznak majd kövi életed valamelyikében, amikor ennek a leckének el jön az ideje. De ha egy pánikrohamost pofozol fel, és ezzel kiszabadítod a pokolból, valószínűleg nincs ilyen primitív lecke amit megtanulhatsz ebből, csak olyan, hogy hogyan lehetett volna jobban.


Pozitív karma pedig nem igazán létezik. Negatívra is azt mondom, csak azért, mert ez azokat a dolgokat jelenti, amik nem csak eltérnek, de ellentétei istennek..., vagy mi...

De a végtelen tökéletesség az alap. A végtelen sok pozitivitás az alap, a harmónia. Szóval ha pl egy magas dimenziós lény szolgál, nem termel pozitív karmát. Illetve nem úgy, ahogy azt itt értelmezni szokták karma szó alatt. Ő is tanul, de ezek a kiegyenlítésről szólnak. Egy magas dimenziós lénynek nem jönnek vissza a pozitív 'tettei', mert őt már az nem szolgálná. Itt még van olyan fenomenália amit pozitív karmának hívnak, de nem létezik se pozitív, se negatív karma. A karma olyan, mint egy programrészlet egy nagy programból. Van, működik, isten felé húz. Nincs jó v rossz.


Negatívnak hívják azokat, amik a negatív tanulásáról, pozitívnak, meg a pozitív tnaulásáról szól. De ez mind tanulás.

Nem mindegy, hogy azt fejleszted, amibe rossz vagy, vagy azt amiben jó? Fejlesztesz, mindegy mit.


Ilyen értelemben mondom, hogy nincs pozitív karma. Ha valakinek az életét megmented, akkor abból kb semmi lecke se jön ahhoz képest, mintha negatív tőltéssel megölsz valakit. Az tobzódik a leckében. Olyan hatalmas energiát szabadítasz fel, plusz a benned lévő betegségek és hiányosságok is elkezdenek kiabálni istennel, hogy gyógyulhassanak.

Viszont amikor megmentesz valakit, hiába szabadul fel nagy pozitív energia. Ez az alap...., nem lesz neked egy jollyjokered kövi életedre, hogy valaki megment, ahogy te is egy valakit, se tanulni való nincs igazán benne, csak a még jobb felé.


Remélem érthető voltam.

2022. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
4#, fogggggalmad sincs istenről, és nem létezésben, hanem emberi életben gondolkodsz. Így oersze, hogy semmit se látsz. Csukott szemmel, szemfedővel, lehúzitt redönnyel én se látnék ki az ablakon. Ahhoz előbb a tömérdek mennyiségű szemellenzőt, amibők egy is elég a teljes vaksághoz, le kéne operálni.
2022. ápr. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#5 szerintem meg neked nincs.
2022. ápr. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7#, De te ember vagy. Alszol. Nem vagy itt. A tudásod, hogy lehetne?

Szerintem szerinted is neked nincs.

2022. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Emberi logikát használsz, isteni létezés helyett. Hogyan érthetnéd tehát azt? Nem is értem. Aki úgy gondolja nincs karma, mert a csúnya bácsik nem kapnak olyan tapasztalást ebben az életükben, amit ő igazságosztásnak itél meg, mi alapon véleményezi másnak az istentudását?


Emberek...

2022. ápr. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8 jobb embernek lenni, mint démonnak. Te mit tanultál ebből az egészből?
2022. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!