Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet, hogy a bolygók sejtek?...

Lehet, hogy a bolygók sejtek? Egy nagyobb terv alkotóelemei?

Figyelt kérdés
Az emberiség sajnos nagy mértékben ellepte a földet és még inkább túl terhelni kezdte, azzal, hogy kiszipolyozzák a magjából. Így csak idő kérdése, hogy aktiválódik az ellenük felkészített immunrendszer?

2022. máj. 22. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Na ez egy rohadt jó kis elmélet..:DD

ezekszerint nemsoká mind meghalunk?

2022. máj. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Akkor a belső Föld elmélet igaza lehet, mert a sejtmagban is van anyagcsere
2022. máj. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább baktériumok vagyunk a bőr felszínen. Nem hogy a magig nem jutottunk el, de még a felső kérget sem ütöttük át.
2022. máj. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Te vagy az aki azt kérdezte hogy az univerzum egy élőlény?
2022. máj. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is megfordult ez a fejemben "a vallas kapcsan egyszer mikor mondtak Istenre ezt a mondatot amit furcsanak talaltam, hogy "benne elunk, mozgunk es vagyunk". A terhes anya jutott errol az eszembe. Amugy nem vagyok vallasos csak mikor ezt mondtak egy pillanatra elgondolkodtam hogy ezt hogy ertik es akkor ez jutott eszembe de nem sejt szinten de ez egy hulyeseg akkor is annak gondoltam. Bar az megmagyarazna a vallasos embereknek hogy miert nem latjak Istent es miert van mindenhol, mert hogy a reszei. De akkor is hulyesegnek tartom. Ja es ugye a Galaxys örzőiben is mikor beszéltek az űr keletkezéséről akkor egy élőlény pusztulásából lett. Valami ilyesmit mondtak emlékeim szerint. Gondolom innen ez a kérdés gondolata. De ez is hülyeség mivel akkor nem maradna semmi belőle mivel lebomlik.


De az elmeleted tobb ponton nem oke. Az univerzum végtelen. Már itt borul az elmélet. Ha a bolygók csak sejtek akkor nem végtelen semmi és a tágulás meg állandó magyarán az az élőlény igen szarul lenne. És egyéb dolgot is tudnék írni hiszen évmilliárdok óta van a Bolygónk. Bele se tudsz gondolni milyen régóta es az alatt az ido alatt giga elolenyek is laktak szerinted azt az egy sejtmagot? 😄 Arrol nem is beszelve ha élőlény lenne akkor mindig rettegnél hogy, ha a gazdit megtámadják és baja lesz, akkor az enyészeté leszel te is. Na és ugye ha állati sejtben vagy akkor ez hatványozottan igaz, ha pl egy zebra része vagy és állandóan futás az élete mivel bármikor az oroszlánok tápláléka lehet. És akkor szerinted egy háború egy orvosi kezelés pl. Kemoterápia vagy sugár kezelés ami káros a szervezet részeire is. Ez horror lenne mert nem tudnád jelezni az orvosoknak hogy neeee a szervezet megoldja természetesen.


Ezzel szemben a Föld évmilliárdok óta létezik. És egy állati szervezet sejtjének részeként embernek nyoma se lenne. De ugyanigy növényire is értendő nem ezek lennének a prioritasaid hiszen egy nagy egesz reszenek szabalyszeru munkajat latnad el tudatlanul es nem onallo szabad akarattal. Szerintem ez necces elmélet. Mert konnyen zavart okozna a szervezetbe ha utalnak ahol vannak mikozben az eloleny nem tehet rola nem o valasztotta oket es szenvedne miattuk. Pl. egy autoimmun beteget a sajat szervezete tamadja meg magyaran milyen erzes lenne neked ha hallanad a sejtjeid beszedet mikozben a szervezeted immunrendszere keveri a szezont a fazonnal es megtamad teged magyaran a sejtjeidet tamadja es ebbol adodoan te kinok kinjai kozt lennel. Mikozben neked stresszmentesen kéne élni és ágynyugalomba a betegség fellobbanásakor ez ártana ha mindig tudnád hogy most épp milyen kókler munkát végez az immunrendszered. Ez inkabb horror lenne. Illetve ha emberi sejtről beszélsz abba nem kéne akkor állatoknak és növényeknek lenni az elméleted szerint. Bizonyos sejteknek szerintem sivár életük lenne pláne egy autoimmum beteg sejtjeként, de a gazdajuknak is es ugye a gazdanak tudatlanul.


A feketelyuk sem illik az elméletedbe. Se a kvazárok, és lehetne sorolni. Se a műanyagtárgyak használata sejten belül. És ugye az sem hogy ha mi egy sejtben élünk, akkor mit keres egy sejtben több különböző mikroorganizmus ami a bioszférában van. A belrendszerben van bélflóra a hüvelyben hüvelyflóra és a bőrön is van flóra te szeretnél a bélrendszer része lenni? Khm én nem! Képzeld el ha egy olyan eloleny resze vagy ami férges akkor Dűne film feeling lenne? De akkor ha ott élnél bélflóraként pl. Te nem mehetnél kedved szerint bárhova mert máshol már káros lennél és a szervezet immunválaszának következtében hagy ne mondjam mi lenne veled te meg kamillaznal hogy mi bajuk van veled. Mivel magyarazod a bioszferat, a mikroorganizmusokat amik a bioszfera reszei? Es mindnek szerepe van az elet felteteleiben, de nem illeszkedik a sejt elmeletedhez a bioszfera. Mit keres pl. A termofold ott? De ha csak szimpla sejtről beszélünk akkor miért nem egyformák az élőlények? Hiszen egy adott sejt ugyanolyan lesz osztódáskor. A sejt felépitésének nézz utána. Mivel a sejt részeit nézed akkor szerinted a citoplazma az űr, de az űr légüres tér. A citoplazma meg vízen kívűl fehérjétől kezdve cukrot es ionokat is tartalmaz, ami kitölti a sejtet. A bolygo meg maga a sejtmag szerinted akkor, na de mi van a Holddal es azokkal a bolygokkal amiknek tobb Holdjuk van ha egy sejtnek egy sejtmagja van.

2022. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!