Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezotérikus megközelítés...

Ezotérikus megközelítés szerint mi történik egy emberrel gyónáskor? Megszabadul az ember a megkötözöttségektől, tehát rontás kerül le róla?

Figyelt kérdés
2022. máj. 25. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Ezotérikus megközelítés szerint semmi.
2022. máj. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
A vallás nem ezotéria.
2022. máj. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

A vallás hogyne lenne ezotéria?!

A legnagyobb misztikum a Teremtővel való kapcsolat.

2022. máj. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Grimfox ***** válasza:
100%
A keresztény ezotéria szerint az egyik legnagyobb kegyben részesül az, aki őszintén meggyónja a bűneit, és elnyeri a feloldozást. Isten megbocsátja a megbánt bűneit, ha tényleg megbánta, és vezekelt érte nem szembesíti ezekkel a bűnökkel, amikor az isteni ítélőszék elé kerül. Nem rontás, vagy kötés kerül le róla, hanem isteni bocsánatban részesül. A bűn, és a bűnbánat terhe alól nyer feloldozást.
2022. máj. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Grimfox. És a pap által kirótt büntetés elég bűnhődés?
2022. máj. 25. 16:24
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Azt jól tudom hogy pl a román ortodox keresztény papok rontást is vesznek le, talán áldanak és átkoznak is?
2022. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Akkor én mint református kimaradok ebből a feloldozásból
2022. máj. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Grimfox ***** válasza:
100%
A pap által kirótt penitencia szimbolikus. A megbánásod őszinteségét hivatott kifejezni a vezeklés. Nem bűnhődés a célja, és nem is büntetés. A pap amúgy sem büntet, a keresztények szemszögéből a búnért való büntetés kiszabása csak istennek joga(természetesen nem a világi törvénykezésről van szó).
2022. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Grimfox ***** válasza:
86%

A reformátusoknál az eleve elrendelés tételét követik. Mikor megszülettél, isten már előre tudta az életutadat-mivel mindentudó. Többek között a reformátusok emiatt az elgondolás miatt tagadták meg a gyónás szentségét, amikor leváltak a római kereszténységről.

Ettől függetlenül megbánhatod a korábbi bűneidet, és élhetsz tiszta életet ezután, bízva isten megbocsátásában, miután az ítélőszék elé kerülsz.

2022. máj. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

Mivel felmenőm nagyon bigott módon volt vallásos és gyerekként belerángatott a dologba, ami okozott maradandó sérüléseket, így én eléggé ellene vagyok a vallásnak.

Csak a kérdés láttán eszembe jutott hogy mi még csak nem is mehetünk a paphoz gyónni, mondjuk pszichológus helyett, ha már az nem működik

Pedig rosszabb napjaimon már azon is gondolkodtam hogy hívő leszek, de ugye annak meg csak úgy van értelme ha szívből jön. Nekem meg úgy nem fog

2022. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!