Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A tudósok szerint is közel...

A tudósok szerint is közel van a világvége? Már akár éveken belül? Beigazolódnak a régi próféciók (Nostradamus stb)?

Figyelt kérdés

Eddig még tudósok nem mondták, hogy itt a világvége, de most nagyon úgy néz ki, hogy beigazolódnak a régi próféciák. Nostradamus és a Pápa jövendölések is [link]


A tudósok most megerősítették egy elhaladó csillag a Naprendszer összeomlását eredményezi majd, ami nem is sokára lesz. Egy csillagnak hatalmas a tömege. A Nap is csillag és minden körülötte forog az összes bolygó. Most ha közel ér a másik csillag a rendszerünkhöz, akkor gravitációs anomália keletkezik és az eddigi egyensúlyi állapotok megborulnak. A bolygók vele a Föld is lesodródhat a pályájáról ki a mélyűrbe, ami hatalmas katasztrófát jelent számunkra. Teljesen kihül a Föld, mivel nem lesz közelében csillag. Az űr vákumja teljesen leszívja a légkört és csillagközi fagyokat keredményezhet. A csillagoktól távol ugyanis 0kelvin van ami -273 celziusz fok. Ilyen hidegben az élet megfagy egy szempillantás alatt. [link]



2022. júl. 15. 16:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem.
2022. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
75%
Annyira lesz igaz, mint a 2012-es világvége. 😁😁
2022. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Grimfox ***** válasza:
89%

Ha egy csillag olyan közel lenne, hogy belátható időn belül(évek, évtizedek) elhaladna a Naprendszer közelében, vagy mi több, áthaladna rajta, akkor azt a csillagot már látnánk szabad szemmel. Az lenne a legfényesebb objektum az éjszakai égen, és a csillag típusától függően akár még nappal is lehetne látni. Ha az adott csillag fényévekre van, de felénk mozog, akkor még több ezer év, míg olyan közel kerül, hogy a gravitációja a bolygók pályáját befolyásolja(a csillagok nem fénysebességgel haladnak a térben).

A rövid válasz az, hogy nem lesz világvége, legalább is ilyen csillagközelség miatt biztos nem.

2022. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Hatvan évem alatt volt már vagy 8 világvége. Nekem már eggyel több, vagy kevesebb, nem számít.
2022. júl. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

"ami nem is sokára lesz"

Ezt hol olvastad? Mert a cikkben nincs ilyen. Sőt, konkrét csillagról sincs szó, csak elméleti feltevés.

2022. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

A Tejútrendszer 100 milliárd csillagot tartalmaz. Szoktak minden év augusztusában csillag rajok is elvonulni amit láthat az is aki éjszaka ébren tud maradni.

Szóval ezek alapján te sem gondolod hogy egyetlen csillag képes lenne ilyesmire.


A szegedi csillagászati kutató intézetének egyik tanulmányát dobta a gugli barátom, mert utánanéztem neked tudományos oldalról, ahol asztrofizika tárgykörébe tárgyalták hogy a Nap környezetében a Tejútrendszer gyakorlatilag ütközésmentes.


Azt írták, hogy akkor okozna észrevehető pályamódosulást, ha a potenciális energia összemérhető a mozgási energiával.



Amugy én is olvastam már olyan magyar cikkbe, hogy a Nasa szerint az Androméda galaxis és a Tejútrendszer kb. 4 milliárd év múlva előbb-utóbb találkozni fog. Na de ezt az origo oldalán olvastam nem a Nasa oldalán és nem néztem utána. Ez nem tudom mennyire igaz.

2022. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Ja és a wikipedia link utani link tanulmany ír arról ami kérdés téged foglalkoztat. A tanulmány 16 és 17. oldala.

2022. júl. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%
Eddig nem hittem,de mostmár lehetségesnek tartom.Erről se hallottam akkor,amikor történt,se előtte,csak most bukkantam rá.Talán jobb is,ha nem tudja az ilyeneket előre az ember,és akkor nem is fél tőle. [link]
2022. júl. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Pdf 4. Fejezet Galaktikus csillagászat néven találod a gugli keresőjébe. Ez a második találat a google keresőjében.

Ezt elfelejtettem írni.

De azért az asztrofizikát értelmezni nem egyszerű csak írom átlag felhasználóként.

2022. júl. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%
8-as az aszteroidak nagy resze elég a légkörbe. Ha nem akkor sem az egész aszteroida landol mert egy része elég a légkörbe.
2022. júl. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!