Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit mond a biblia az álomfejté...

Mit mond a biblia az álomfejtésről?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rossz dolog a jóslás, varázslás, kártyavetés, stb... mert ezek megnyitják az ember elméjét az ördög felé. A biblia viszont tele van álmokkal és azok magyarázatával.

Az álomfejtő könyvek hová tartoznak?


Ha valaki rosszat álmodik, pl hogy kihullott az egyik foga, az álomfejtő könyvek szerint rosszat jelent, valami rossz fog történni. Az ilyen álmokat komolyan lehet venni a biblia szerint, vagy nem kell törödni velük?


Mit tegyen az ember, ha ilyesmit álmodik és rossz előérzete van, rossz a közérzete miatta?



2022. júl. 28. 10:09
 1/5 Grimfox ***** válasza:
Olvasd el József történetét, amikor egyoptomba kerül rabszolgaként, és Dániel könyvét. Amennyiben isten ihleti az álomot, és az álomfejtőt, akkor nem tilos. Az álmoskönyvek viszont nem ihletett megfejtések, így a bibliai álomfejtés tekintetében babona kategóriába esnek, varázslásnak minősülnek. A biblia nézőpontja elég egyértelmű. Amit isten ihlet, vagy amire isten vezet rá, azt nem tilos, még ha a parancsolatok szerint tiltva van is. Minden más tilos.
2022. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azt honnan lehet tudni, hogy Istentől van-e az álom és az álom álltal keltett rossz érzés? Hogy lehet megkülönböztetni egy sima rossz álmot az Isten álltal küldött figyelmeztetéstől?

2022. júl. 28. 11:03
 3/5 Grimfox ***** válasza:
Nem tudom, nem vagyok vallásos, csak ismerem a biblia álláspontját a témában. Akik álmokat fejtettek, mindig próféták voltak. Az álmodók pedig olyan emberek, akiket az isten valami nagy dologra figyelmeztetett. A bibliában nem nagyon olvashatsz olyat, hogy az átlag ember álmait fejtik. Mindig nemzetek sorsáról szóló álmokat vizsgál a próféta.
2022. júl. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm!
2022. júl. 28. 11:29
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Bocsi de azok próféciák. Az álomfejtés csak babona amit elítél a Biblia
2022. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!