Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hisztek az ezotériában?

Miért hisztek az ezotériában?

Figyelt kérdés

2022. aug. 8. 23:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
31%
Nem hiszek, hanem látom és tudom. Mert ilyennek születtem, erősek az intuitív képességeim. Szerencsés vagyok. Bár unalmas egy olyan bolygón élni ahol mindenki kB. Csak a fizikai szemével lát, de legalább én uralkodhatok a többiek felett.
2022. aug. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy fogalmaznék hogy az ezotéria bizonyos aspektusaiban hiszek, de határozottan nem értek egyet nagyon sok olyan dologgal ami szintén ezotériának mondható.

A hitem ebben az esetben saját tapasztalatra épül, amit látok/hallok/érzek azt valósként írom fel magamnak, persze csak megfelelő átgondolás után, mert sok természetfeletti dolog megmagyarázható ha valaki előveszi a racionális gondolkodását.

2022. aug. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A 'hit' azért hit, mert nem szorul magyarázatra.

Hinni azt jelenti, hogy elfogadni az adott kijelentéseket igaznak, bizonyítás és magyarázat nélkül.

Aki tehát az ezotériában hisz, azért teszi, mert gondolkodásának megfelel anélkül, hogy hogy hitét bármilyen módon és mélységben bizonyítani kéne.

2022. aug. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne feltétel nélkül, de el sem utasítom. Hasznosítok belőle annyit, ami számomra befogadható.
2022. szept. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!