Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hisztek az ezotériában?

Miért hisztek az ezotériában?

Figyelt kérdés

2022. aug. 8. 23:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek benne. Szerintem az ezotéria nem arra van, hogy higgyünk benne. Az igazság keresésére való. Olyan dolgok "vizsgálatára", amivel máshogy nincs mód foglalkozni.

Ha hiszel valamiben, akkor nem igazán kap teret a kritikus gondolkodás és így egy igazságot is nehéz felderíteni. Szerintem az ezotériát nem kéne hitre építeni.

2022. aug. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Van egy pszichológiai elmélet erről: Transzcendencia szükséglet


Vannak emberek, akiket megnyugtat, hogy tudják, hogy nem csak egy életük van, küldetésük van, hogy a tudat hatással lehet az anyagra stb. Ugyanúgy a vallási hit is lehet bizonyos emberek életére akár gyógyító hatással is.


Nem mindenkinek van szüksége erre. Mindenki életében más arányban számít prioritásnak ez a szükséglet.


Én azért hiszek benne, mert olyan kérdésekre válaszol, amelyekre a tudomány nem. Tehát a tudománnyal és az ezotériával együtt gazdagabb az életem tudás szempontjából, mintha csak a tudomány lenne.

2022. aug. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Én abban hiszek hogy szimulációban élünk, ami ezoteria kategória
2022. aug. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert megtapasztaltam, hogy létezik, VAN!
2022. aug. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt transzcendens szükséglet, amit el lehet nyomni, de attól még van. Ha ki is élnénk az összes vágyunkat, végső soron nem tudnánk kiteljesedni. Ez a transzcendens szükséglet. Alkohollal, kábítószerrel, zenével, szexualitással lehet egy ideig pótolni, de ebbe is egy idő után belefásul az ember. Emögött mind transzcendens szükséglet van, csak nem tudatos. A kiteljesedést, az egységet, a szabadságot, az örömöt keressük. Ha valaki tud a szellemi létről, ott mindez összpontosul. A fizikai létben töredékét kapjuk meg kívülről, ezért vannak szellemi irányzatok, amik befelé visznek, hogy ezt megtaláljuk. Érettségtől függ, hogy kinek mennyire van erre igénye. Akiben túltengnek a vágyak, az a világot fogja hajszolni, nem fog rögtön leülni meditálni, a külső dolgokban fogja keresni a vigaszt. De van olyan, aki látja hogy a külső dolgok hajszolása végső soron egy értelmetlen körforgás. Olyan, mint a szénhidrátdús étel, amiből bármennyit is eszel, mindig éhes maradsz. Függőséget okozhat a külvilág, de végső beteljesedést nem ad. A legvégső tanulsága a fizikai létnek (ahol az örömöket keressük), hogy egyszer elmúlik. Mindent el kell engedni, a saját testünket is, így minden értelmetlenné válik. Akkor mi marad? Mi az, ami igazán fontos? Hol tudunk kiteljesedni?
2022. aug. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Így nőttem fel, a szüleim és az összes barátjuk ezt sulykolta belém, plusz rengeteg ilyen témájú rendezvényre vittek. Volt 2 tanárom akik hasonló beállítottságúak voltak, ők is rendszeresen beszéltek velem erről. A kamaszkori "első nagy szerelmem" is hitt benne, a beszélgetéseink jelentős részét ez a téma tette ki. Szóval mire felnőttem, már annyira belém ivódott ez az egész a környezetem által, hogy ha akarnék sem tudnék nem hinni benne (tapasztalat, megpróbáltam).
2022. aug. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért hiszek, mert történtek velem olyan dolgok amik miatt tudom, hogy nincs örök elmúlás és folytathatnám még. Ez az én meggyőződésem, de tiszteletben tartom aki nem így gondolja és nem akarom senkinek megmondani a tutit. Nekem ez bőven elég.
2022. aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez így elég tág, hogy "ezotéria". Amelyik részében hiszek, az azért van, mert volt olyan tapasztalatom, ami okot adott erre. Így tulajdonképpen ez már nem hit de még nem tudás. Nem tudom mi ez.
2022. aug. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Meg van a bulvár ezotéria. Az olyan, mintha egy 20 éves tokaji aszút szódával felöntenének. Sablon szövegek, közhelyek, 10 percig csendben tud maradni és már "ezoterikus".
2022. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
Nem hiszek benne. Hülyeségnek tartom.
2022. aug. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!