Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a tér végtelen, lehet hogy...

Ha a tér végtelen, lehet hogy a tudatunk sem ér véget, ha meghal az emberi test?

Figyelt kérdés
A téma absztrakt, ezért a kérdés, az azt kedvelőknek szól. A hasonlat onnan jött hogy e két dolog különben semmihez sem hasonlítható, mint egymáshoz. Pl. a tér megfoghatatlan, nincs eleje vagy vége, és tapasztalatok vanak jelen benne, ez a teren kívül már csak a tudatról mondható el.

2022. aug. 14. 17:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
41%

#34-es vagyok


#9-es volt a kommentem és nonszensz volt amit írtál arra, hogy logikai hibát használsz.

2022. aug. 17. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:

0#41


"#9-es volt a kommentem és nonszensz volt amit írtál arra, hogy logikai hibát használsz"


Na hála az égnek hogy legalább veled idáig eljutok hogy nem csak hülyeségezel, hanem azt is elárulod hogy mit kritizálsz.

Ide is idézem. :)


"Ennek a nagy része hamisíthatatlan állítás és éppen így megfogalmazva, még "ha absztraktnak is nevezed, nem sok értelme van.#"


De ha annak nevezem hagy ne lehessen már értelme bogaram. 😂😂

Értelme abban az értelemben nincs, hogy nincs benne elmejártatás egyáltalán, nem tudományos tevékenység, csak az az értelme mint: pl. ha eldönthetném hogy szenvedek vagy boldog vagyok, azért választanám hogy boldog vagyok, mert úgy jobb létezni, ez az értelme ha azt lehet annak nevezni, függ attól hogy értjük a szót.


"És éppen így megfogalmazva nem sok értelme van"


Mármint hogy megfogalmazva? Mit értesz azalatt hogy így megfogalmazba? Mi lenne a másik alernatíva? Hogy megfogalmazva lenne értelme szerinted?

Vagy ezt már végképp nem árulod el nekünk?



"Ennek a nagy része hamisíthatatlan állítás"


Igen? És evvel mi a baj? Problem? 🤔


Itt már lefáradtam, de nem volt vége..



"Plus jó pár dolog van a világon, amit nehéz definiálni, de attól még nem lesz ugyan olyan, mint a többi nehezen definiálható dolog."


Na próbáljuk értelmét találni ennek a mondatnak.. de nem lesz könnyű..

Tehát van amit nehéz megfogalmazni de attól még nem lesz ugyanolyan mint egy másik nehezen fogalmazható dolog? Ez egy evidens hogy 2 dolog nem egyforma sosem. De mire akarsz ezzel kilyukadni? Mert nem látszik semmi értelme a mondatnak. Én elhiszem hogy vannak itt gyengébb képességűek is a gyiken, de legyél szíves addig olvasni a mondatokat amíg meg nem érted, addig pedig ne írj amíg nem érted, mert van aki haladna. Köszönöm.

2022. aug. 19. 20:09
 43/63 A kérdező kommentje:
Én minden mondatodra reagáltam, tégy így te is, miután addig olvastad a mondataimat ameddig meg nem értetted, és amiket te írsz, próbáld meg jól érthetően kifejezni, használj dús szókincstárat, minél részletgazdagabban fogalmazz, hogy mások is értsék mit akarsz megosztani velünk. Időd az van.
2022. aug. 19. 20:15
 44/63 A kérdező kommentje:

Legjobb hogy még odabigyeszted 😂😂

#34-es vagyok, mintha a #34-es válaszodban valami komoly írásod lenne, valami mélyen elgondolkodtató ok-okozati kifejtés amiben mélyen elmerülhetünk..


Erre 😂😂



"Már leírtuk többet is, de te nonszensz választ adtál rá."


Beszarok, fogd meg a söröm

😂😂😂😂😂


Te egyik semmitmondó irásoddal fedezed a másik semmitmondódat, a legértelmesebb ez itt volt, amit megpróbáltam kielemezni, némelyiket megfejteni, mert egy óvodás érthetőbben magyaráz.

2022. aug. 19. 20:25
 45/63 anonim ***** válasza:

"pl. ha eldönthetném hogy szenvedek vagy boldog vagyok, azért választanám hogy boldog vagyok, mert úgy jobb létezni, ez az értelme ha azt lehet annak nevezni, függ attól hogy értjük a szót"

Oké, de ennek még mindig nincs semmi köze az eredeti felvetéshez.


"Mármint hogy megfogalmazva? Mit értesz azalatt hogy így megfogalmazba? Mi lenne a másik alernatíva? Hogy megfogalmazva lenne értelme szerinted?"

nekem kell újrafogalmazni, amit te magad az ötlet kitalálója nem tudott?

Érdekes.


"Vagy ezt már végképp nem árulod el nekünk?"

Neked kellene elárulnod mit akarsz, nem nekünk találgatni xd


"Ez egy evidens hogy 2 dolog nem egyforma sosem. De mire akarsz ezzel kilyukadni?"

"Mert nem látszik semmi értelme a mondatnak."

Lásd eredeti kérdésed: "Ha a tér végtelen, lehet hogy a tudatunk sem ér véget, ha meghal az emberi test?"

Két olyan dolgot egybevonsz, amit nehéz definiálni, de más közük nincsen egymáshoz.


"Igen? És evvel mi a baj? Problem? 🤔"

Aham, normális ember nem hisz hamisíthatatlan állításokban.

Sőt feleslegesek.

Ez alapján felvázolni egy teóriát értelmetlen.



Most jön az összes személyeskedés, amit nekem címeztél amíg nomrálisan álltam hozzád:

"Itt már lefáradtam, de nem volt vége.."

"Na próbáljuk értelmét találni ennek a mondatnak.. de nem lesz könnyű.."

"Én elhiszem hogy vannak itt gyengébb képességűek is a gyiken, de legyél szíves addig olvasni a mondatokat amíg meg nem érted, addig pedig ne írj amíg nem érted, mert van aki haladna. Köszönöm."

"#34-es vagyok, mintha a #34-es válaszodban valami komoly írásod lenne, valami mélyen elgondolkodtató ok-okozati kifejtés amiben mélyen elmerülhetünk.."

"Beszarok, fogd meg a söröm"

"Te egyik semmitmondó irásoddal fedezed a másik semmitmondódat, a legértelmesebb ez itt volt, amit megpróbáltam kielemezni, némelyiket megfejteni, mert egy óvodás érthetőbben magyaráz."


Én köszönöm, hogy nem vagy se velünk, se magaddal őszinte.

Ezek az objekciók logikai hibára / félremagyarázásra támaszkodnak.

Az hogy te nem emlékszel az eredeti kérdésedre miért az én problémám?

Lehet csak nem akarod befogadni és inkább személyeskedsz.

2022. aug. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
22%

Nem igazán ezért, de a válasz helyeslés tőlem.

A tudat nem tud véget érni. Semmi sem tud véget érni, csak visszaemelkedni istenbe. Az emberi testnek semmi köze a tudathoz. Az agy kéotelen gondolatokat pláne érzelmeket előállítani. A hormonbombák csupán kereteik a színes képnek, amit festünk.

2022. aug. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:

#46

Hát akkor legyél olyan szíves, hogy mutasd meg merre bujkál isten.

2022. aug. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 A kérdező kommentje:
#47 Ne tereld a veszted.
2022. aug. 21. 14:40
 49/63 anonim ***** válasza:

#48

Te sem, a válaszomat a #45-ös kommentemben láthatod.

2022. aug. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:

"Oké, de ennek még mindig nincs semmi köze az eredeti felvetéshez."


Te vagy aki feszegette hogy nincs értelme, én pedig megmondtam mi az "értelme", ha nincs köze hozzá, az a te hibád xdd Hiszen te hoztad fel ezt az eredeti kérdés kapcsán xd

Ez volt az egyik kételyed, és erre kellett válaszolnom. Ez most olyan mintha épp futnék és megkérdeznéd tőlem: "mit csinálsz? Erre én mondanám: Futok amint láthatod..

Erre te: És a cipő kényelmes? Erre én:igen

Erre te: És mi köze ennek a futáshoz? 😂



Ez megint jól kezdődik, félig komédia lett itt, de majd max. átesznek humor-ba.

2022. aug. 22. 08:57
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!