Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a tér végtelen, lehet hogy...

Ha a tér végtelen, lehet hogy a tudatunk sem ér véget, ha meghal az emberi test?

Figyelt kérdés
A téma absztrakt, ezért a kérdés, az azt kedvelőknek szól. A hasonlat onnan jött hogy e két dolog különben semmihez sem hasonlítható, mint egymáshoz. Pl. a tér megfoghatatlan, nincs eleje vagy vége, és tapasztalatok vanak jelen benne, ez a teren kívül már csak a tudatról mondható el.

2022. aug. 14. 17:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:
Folyt. Köv.
2022. aug. 22. 08:58
 52/63 anonim ***** válasza:

Ejj egyetlen dolgot kiemeltél a másik 7 közül.


Az eredeti felvetés még mindig ez:

"Ha a tér végtelen, lehet hogy a tudatunk sem ér véget, ha meghal az emberi test?"

Nem látok összefüggést abban, hogy "függ attól hogy értjük a szót".

Ha te a szót újra definiálod, hogy valami teljesen mást jelentsen mint amiről beszélünk, hogy össze tudd mosni a fogalmakat ez is szintén egy logikai / érvelési hiba.


De remélem a többire is reagálsz majd, mert még mindig kihagyod a legfontosabb dolgokat.

Nit-pick.

2022. aug. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:
Mert nem fér bele a buksidba hogy ez a 2 misztikus dolog amiket nem tudunk magyarázni kísértetiesen hasonlít egymásra, de csak ez a kettő és csak egymással. Mivel egyikről sem tudunk sokat mondani, csak nagyon keveset, pedig a közvetlen tapasztalataink mindkettő, a vanságukon kívül nincs más tapasztalatunk ezekről, hogy többet tudjunk róluk beszélni össze kell hasonlítani őket a bennük megjelenő dolgokkal, akkor már mondhatjuk, hogy, e két dolgon(tudat, tér) kívül minden egyéb ezeken belül történik meg. 2 ilyen dolog más nem létezik, csak ez a kettő, amely ilyenmódon, ilyenjellegűen eltérjen a többi dologtól, mert ez egy lényegbeli eltérés. Önmagában is misztikus, hátha még 2 ilyen is van (tér, tudat), ráadásul ebből az egyik a mi lényegünkkel egyenlő, mert a tudat az mi vagyunk.
2022. aug. 23. 09:41
 54/63 A kérdező kommentje:
És már ennyi magyarázat után,(főleg miután mondtam is hogy a tapasztalat a bizonyíték, amit csak megnézni kéne..). Látva csak az elmei hülyeségedet élteted, ahelyett hogy a valóságra figyelnél, én nem vállalom tovább a megértetésedet. Egyébként csak vissza kell olvasni, ugyanazt írom végig. Áldás ✌
2022. aug. 23. 09:48
 55/63 anonim ***** válasza:

"kísértetiesen hasonlít egymásra"

Okés, legyél olyan szíves demonstráld.

Mert eddig nem sikerült.

2022. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:

#53


"nem tudunk magyarázni"


Legfeljebb te nem...

2022. aug. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 A kérdező kommentje:

Mit demonstráljak te b..u..m..b..u..r..ny..ak?? 😂😂😂


Te nem létezel? A te tapasztalataid is ezek.

Én végeztem pá

2022. aug. 23. 10:54
 58/63 anonim ***** válasza:

Öhm... nem?


Az hogy én létezek az egy valós állítás.

Tapasztalataim meg technikailag nem léteznek. Csak memória képpen.

Szóval az állítás hamis.


Hogy visszatérjünk az eredeti kérdéshez a tér sem végtelen, legalább is nem tudjuk bizonyítani hogy ténylegesen végtelen.



Jaaah és hagy hívjam fel arra is a figyelmet, hogy mit írtál eredetileg.

"két dolog különben semmihez sem hasonlítható"


Most mit írsz?

"ez a 2 misztikus dolog amiket nem tudunk magyarázni kísértetiesen hasonlít egymásra, de csak ez a kettő és csak egymással."


Ebben a mondatban megannyi hiba van, de nem értem.



Akkor most hasonlítanak vagy sem?

De mondjuk abban igazas van, hogy két dolog amiről nem tudunk semmit, nehéz összehasonlítani.

De akkor miért próbálkozol?

Ha személyesen meg vagy győződve, akkor nekem nincs vele semmi bajom.


Az hogy te el sem dönteni és ellent mondasz magadnak, az már nagyobb probléma.

Főleg hogy két olyan dolgot hasonlítasz össze aminek nincs is köze az kérdésben feltett dolgokhoz.

2022. aug. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:

Üdv #56 wheels. Te új vagy, az esélyt te is megkapod.



"nem tudunk magyarázni" (én)



"Legfeljebb te nem..." (te)



Ezt úgy értem hogy valamit magyarázni tudjunk kellenek támpontok, tulajdonságok, viszont minden támpont és tulajdonság ami előjön, automatikusan a tudaton belül van tehát az a valami amit tudatnak nevezünk az mindig eggyel kijjebb van, amint kigondolunk rá valamit.(pl. egy magyarázatot)

2022. aug. 23. 11:13
 60/63 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy mint ahogy egy bolygó sem tud a tér mögé nézni, vagy bármilyen formájú objektum legyen is mindig a tér veszi körül és a tér teszi lehetővé a létét.
2022. aug. 23. 11:21
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!