Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik olyan Buddhista vagy...

Létezik olyan Buddhista vagy valamilyen Távol keleti, lélek gyógyító ezotérikus tanító mester? Van szak neve ennek a fogalkozásnak esetleg. Ilyen embert keresek. Aki már megvilágosodott ember és tanít, nem pszichologusra gondolok.

Figyelt kérdés

2022. aug. 17. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Van az a pénz, amiért találsz ilyen "mestereket".
2022. aug. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A guru-ra gondolsz, Kedves Kérdező?
2022. aug. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
38%
Kuruzslónak hívják a mesterséget :)
2022. aug. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
57%
Sákjamuni buddha azt mondta, azokhoz szól, akiknek a szemét kevés por fedi, tehát nem valószínű, hogy egy megvilágosodott tanító átlagemberek defektjeivel foglalkozzék. Tulajdonképpen mit keresel, mit várnál egy ilyen mestertől?
2022. aug. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Én is kérdeztem már itt ehhez hasonlót, nem kaptam érdemben választ

Nekem is jól jönne egy megvilagosodott vezető, nem tudom lehet e találni

2022. aug. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
26%

Szerintem próbálj ki tudatos jelenlét gyakorlatokat pl figyeld a légzésed néhány percig vagy némacsendben feküdve a fülzúgásodat, amit a vérkeringés miatt hallasz.

Vagy vizsgáld meg magad gondolatban fekvés közben. A lábujjaktól indulj aztán lábfej, talp, boka, vádli, lábszár...egészen a fejbőröd érzetéig. Hol bizsereg, vagy fáj vagy csikis vagy nyirkos, száraz stb...

Akár egy séta közben a környezettel is megteheted ezt. Pl szellő-> gally mozgása->lehulló levél...vagy fák, gyökerek, gombfonalak a gyökerek között...

.

És olvass sokat tudatosság témában vagy nézz videókat pl a Tan kapuja videói vagy Laár Andrással való interjúk-> nagyon értelmeseket mond a világ működéséről, de szerintem Cser Zoltán youtube csatornája is informatív.

.

Szóval nem kell tanítókhoz járni bölcsességért, már minden elérhető könyvekben, neten is és saját megfigyelések által is ( pl érzelmek felbukkanásának megfigyelése elég izgalmas és tanulságos hobbi tud lenni)

Nem is szaporítom a szót. Jó tapasztalat/információszerzést!:)

2022. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
15%

Nincs szak neve, vagy csak én nem találtam. Ilyen embereket nem lehet átlagos módszerrel keresni, mert a rendszer szemében teljesen átlagos életet élünk általában.


Írj nyugodtan ha szeretnél. Szívesen megpróbálnék adni neked.


1#, pénzért csak egy olyan tesz, aki nem ismeri önmagát, aki ismeri, istenért tesz.


4#esnek igaza van. Én az én életemnek legfejlettebje vagyok sok szempontból, még is sok óriási társamtól hallottam már, sokszor a megismerkedéskor is, hogy ők csak ritkán ha fontos, de amúgy inkább senkit se, mint bárkit. Én is óckodom az átlagemberektől. Nem valami praktikus ha egy építész zseni legóházat tervez, ha a matek zseni elsősöket tanít, ha az autoversenyző bevásárló kocsival nyomja...

Jónak jó lesz, de van fontosabb dolgunk, mintsem tucatot képviselő testvéreinkkel interakcióba lépni.


Én konkrétan már 19 éves korom óta nem "lélek gyógyász"-kodom, mert nem a negatívot szeretném kigyógyítattni a társaimból.., arra ott van sok millió más. Én a mestereket szeretném maximalizálni.


De írj nyugodtan, kérdező, de ha teszed, elvárás nélkűl.

2022. aug. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!