Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan definiálod ezeket a...

Hogyan definiálod ezeket a fogalmakat? Elme, tudat, lélek, szellem. Amelyiket tudod, definiáld. Különbségek, hasonlóság, átfedés?

Figyelt kérdés

Magyarázattal.


Ha úgy érzed, hogy valami még kimaradt, arról is nyugodtan írj.



2022. szept. 5. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Elme, tudat: az agy működése során végbemenő folyamatok megnyilvánulása, összessége


Lélek, szellem: a tudat (ld. feljebb) testtől elkülönülő, önálló entitásként való, téves értelmezése

2022. szept. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Milyen célra kellene a definíció?

Azt tudd, hogy itt még az is laikusnak számít, aki (elme)orvos, pszichológus vagy pszichiáter, ugyanis a GyakoriKérdések.hu soha, senkitől semmilyen esetben NEM kéri el a végzettségét igazoló papírjait.

Így a 80 éves, 4 elemit végzett Jolika néni és állíthatja magáról, hogy neki 6 diplomája van és az ELTE-n doktorált úgy, hogy akár be se tette oda a talpát (vagy épp betette, de csak az unokája diplomaosztójára.)


Amúgy meg a tanárok általában nem az én, vagy bárki más random unatkozó, önkéntesen, INGYEN, merő segítőkészségből válaszolgató ember definícióját szeretnék visszahallani a vizsgán, hanem azt, amit valami nagy tudós (akit ő tanított az előadáson vagy épp a szemináriuma során, mondjuk Siegmund Freud, vagy Ranschburg Jenő vagy valaki hozzájuk fogható, hasonlóan nagy kaliberű tudós) állított, de legfőképp, amiről még szó is volt az órán, legalább olyan szinten, hogy olvassák el a tankönyv 560-720 oldalai közötti fejezeteket, mert ezt IS kérni fogom a vizsgán.

2022. szept. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, weben keresgélnék pszichológiai weboldalakon, olyanokon, ahol nagy tudósokra hivatkoznak. Az itteni válaszadók arc és név, mindenféle azonosító, hivatkozás nélkül random "benyögött" definícióit én - ha vizsgáztató lennék - tuti nem fogadnám el.

Vizsgáztató soha nem voltam, de van három diplomám, túl vagyok többszáz vizsgán szóval elhiheted, én nem itt kérdezősködnék, nem itt várnék random definíciókat - amiket, ha tanár lennék, én biztos nem fogadnék el - hanem magam vájnám magam nagyon mélyen bele a témába (nem feltétlenül CSAK online), és SZAKMAI weboldalak SZAKMAILAG megalapozott definíciói után kutatnék, és NEM másoktól várnám, hogy ezt a kemény MUNKÁT elvégezzék HELYETTEM, ráadásul INGYEN.


Ez a dolog NEKED kell, NEKED van rá SZÜKSÉGED, így hát NE mással akart elvégeztetni. Esetleg, ha dolgozol, és van a munkahelyeden beosztottad, vagy te vagy a csúcsfőnök, akkor végeztesd el vele, de megtanulni akkor is NEKED kell.

2022. szept. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Test: számítógép

Lélek: program

Szellem: elektromos áram

Tudat: fizikai test tudata

Tudatalatti: lélek tudata

2022. szept. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, csak filozofálok...


szellem:

Az a létező, ami minden élőben ugyanaz. Maga az élet. Kb. mint a csillagok háborújában az Erő (legalábbis valahogy így képzelem el)


lélek:

A szellem egy "darabja", része....? Passz...valami ilyesmi...nem tudom.


tudat:

a lélek képessége a tapasztalásra (pontosan azok felfogására, de az már maga a tapasztalás)


elme:

A tudat hozza létre, a tapasztaltakra való válaszként, azok egyéni, szubjektív "lefordítására", megmagyarázására


Valami ilyesmi...

2022. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat.


#2, #3. Nem vagyok diák. Nem készülök vizsgára. Pusztán annyira voltam kíváncsi, hogy azok a hozzászólók, akik fognak reagálni a kérdésemre, hogyan fogalmazzák meg a felsorolt fogalmakat a saját szavaikkal.


Amúgy belefűzni a hozzászólásodba, hogy hány diplomád van - holott senki, de senki nem kérdezte - remélem, tudod, hogy mit jelent; de ha nem, akkor ideje ezen filóznod...


Ez itt az ezotéria kategória, ide nem azért ír az emberek nagy része, mert "egyetemi szintű" definícióalkotásra kíváncsi.


És hogy jön ide az a bugyutaság, hogy ingyen vagy nem a hozzászólás? Ébresztő! Itt senki nem fizet a másiknak azért, hogy fizessen a kommentekért. Az emberek itt azért szólnak hozzá egy témához, mert ahhoz van kedvük. Ez itt nem egy egyetemi oldal. Most már ezt is tudod.


Sok szakkal pont az a baj, hogy nem hagyják önállóan gondolkodni a diákokat. Tisztelet a kivételnek.

2022. szept. 5. 23:54
 7/7 Darius- ***** válasza:

Elme-ész, tudás, képzelet, a tudatnak az a része is, amelyben a figyelem van

Lélek- a bennünk levő nem látható, érzéseket, gondolatokat irányító valami

Szellem- a nem tapasztalható sík, lélek

Tudat-önmagunk irányítása, ötletek, cselekedetek végrehajtása


Közös kapocs például maga a szó pszichológia


Psyché görög nyelven többértelmű szó, főleg lélek a jelentése, de szellemet is jelent. Magyarul pedig a pszichológia másik neve lélektan.

2022. szept. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!