Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen eseménynek kéne történn...

Milyen eseménynek kéne történnie ahhoz, hogy az emberek a hasonlóságot lássák egymásban, ne pedig a különbségeiket? .

Figyelt kérdés

Kezdésképp...a "tudománypártiak" nem pocskondiáznák az ezoterikusan gondolkodókat, és fordítva. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy szidhatja valaki ész nélkül a másikat ahelyett, hogy egy kicsit is belegondolna ő miben nevelkedett, nőtt fel hogy jelenleg ilyen véleményen van.. Vagy miért tagad valaki nagy hévvel olyasmit, amiről nincs is (elég) ismerete. Komolyan néha ijesztő a gondolat, hogy - a jelenlegi viszonyulásokat elnézve - mi után vennék rá magukat egyesek, hogy változtassanak a hozzáállásukon..?

Fú, ezt nem bírtam tovább magamban tartani. :) Tényleg mindenki válaszára kíváncsi vagyok.



2013. júl. 2. 02:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
20%

Én régebben pont úgy gondolkodtam, mint a szkeptikusok, szóval ismerem a sötét oldalt is :-)

Amúgy a normális szkeptikusokkal nincsen bajom, csak az olyanokkal akik nem értik miről folyik a vita és egyből elküldenek mindenkit elmegyógyintézetbe, meg különféle kezelésekre, amikre maguk szorulnak rá a legjobban :-)


OM

2013. júl. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
40%

Nincs olyan, hogy sötét oldal...

Csak kétféle(esetleg három), nézőpont létezik, amelyek közt van az igazság. Semelyiküknek nincs teljesen igaza, és mindannyian egyformán közel állnak az igazsághoz(de még is mindhárom csoport nagyon messze van még tőle).

2013. júl. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Világnézettől teljesen mentes az a dolog, hogy vannak olyan emberek, akik mindenkinél okosabbnak hiszik magukat, és erőszakosan akarják mindenkibe belediktálni a saját nézeteiket. Ilyenek vannak a vallásosak között, az ezósok között, a materialisták között, stb. De ettől még nem mondhatjuk, hogy a hívők vagy a materialisták lennének ilyenek.

Hogy a fő kérdésre válaszoljak, az ilyen embereket szerintem semmilyen eseménnyel nem tudnád meggyőzni arról, hogy ne a különbségeket lássák. Még ha meg is ingatnád a hitében, keresne egy új világképet, és onnantól abban lenne mindenkinél okosabb...


De épp az ilyen emberek miatt jó némi egészséges szkepticizmus. Mert sokan biztosra állítanak sokmindent, de ha az ember gondolkozik, mielőtt elhinne bármit is, akkor nem érheti nagy meglepetés ;)

2013. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%
Látod, amikor a pocskondiázó félnek elkellene újságolnia, miért is teszi, akkor csendben van...
2013. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
#4-es: Kit értesz pocskondiázó fél alatt?
2013. júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

Ha valamit is hiányolok valakinél, az két dolog lehet:

- ismeretek hiánya

- logikus gondolkodás (ún. józan paraszti ész) hiánya.

A kettő általában együtt sújt le, és a tudománypártiakat sem kíméli.

2013. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

Első: igen, ez a szokásuk sem a legintelligensebb, de azért nem "rosszfiúk"..csak még nem tapasztaltak eleget:)


#2, ezt hogy érted? Ilyen szempontból még senki sem tudja az igazságot, mindenki csak találgat (ami pedig nem egészen így van ugye).


Gaebrol, ezen elgondolkodtam. Igaz, csak ők dönthetik el mikor fogják ezt másképp látni, de azért reménykedem benne, hogy legalább elgondolkoznak rajta ők is.. Meg aztán, ki tudja hogyan fog még változni a meglátásuk. Nekem is alakultak olyan tereken az álláspontjaim, amit sokáig képtelenségnek hittem, hogy megváltozzon. Akkor szerettem kapaszkodni a meggyőződéseimbe, mára meg rugalmas lett a hitem szinte minden téren. Szóval látok én még reményt.:-)


Hát..bár a magam módján én is szkeptikus vagyok, nem az ilyen emberek vittek rá, jóval inkább a média..és hasonlók. Úgy hiszem hogy ezzel ellentétben az ilyen emberek nem önszántukból rosszakarók, csak épp nem megfelelően reagálták le az őket érő behatásokat...


#5, szerintem azokra, akik minden meggondolás nélkül magabiztosan ontják magukból az olyasmiket, mint hogy "a spiritualitás ostobaság", "aki hisz az előző életekben az egy hatökör"...stb. Az ő kommentjüket még mindig szívesen látnám egyébként. :)

2013. júl. 2. 21:52
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!

Tudod mi a legnagyobb vicc? Hogy egy páran vagyunk itt, akik nagyobb szkeptikusok, mint a magukat annak nevezők!

Én, bár nem szoktak ide ezoba írkálni, csak olvasgatni szoktam, mert egyszerüen nincs semmi értelme, de szoktam itt látni olyanokat, akik magukat szkeptikusnak nevezvén egyszerüen csak hiányos ismeretekkel bírnak a témával kapcsolatban, és copy-paste szerűen írják a hülyeséget.

Ha megfigyeled sokkal több az olyan ember, aki csak szimplán tagad mindent, amiről nem tud, mint az, aki vérezós lévén hülyeségeket hord össze!

Első, spiritualista beállítottságu ember itt nem sok van! Többségük azt sem tudja mi fán terem! Aki ide szokott írni, és azt gondolom, hogy spirituális beállítottságu, az összesen 1 ember, nem nevezem nevén, mert még valaki kiforgatná a nem létező szándékaim. De ennyi, ne várj itt olyat, hogy bárki is megfogja tudni érteni mifán terem az egész.

Ha rám hallgatsz akkor elfelejted a GYK-t ilyen témákban, mert ha megmersz említeni valami olyat, ami nem tetszik az átlagos "szkeptikusnak", akkor mindent megfog tenni azért, hogy kihozza belőled az állatot (és tudom, hogy te ezt nagyon nem szeretnéd), többségük menthetetlen, kár rá fecsérelned az időd.

Aki nem akarja megérteni azt, amit írsz neki, az nem is fogja! Ezt te tudhatod a legjobban! Ez az akaratuk, nem megérteni, csak a szavak hagyományos értelmezését képesek venni, mögé nem képesek látni, ha azt mondod ego azt sem tudják mit takar a szó igazából, nem szándékoznak javulni, csak a saját igazukat védeni. Olvass, nevess, de ne írj, csak a feszültséget kelted vele! Majd egyszer megvilágosodnak, ha kérik a fényt úgyis megtalálják, de amíg nem, addig csak a feszültséget, és a megosztást növelnéd...

Jó egészséget kívánok neked

2013. júl. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Antimod ***** válasza:
90%

"Vagy miért tagad valaki nagy hévvel olyasmit, amiről nincs is (elég) ismerete."


Félelemből. Kialakított magának egy világnézetet (kié egyszerűbb, kié bonyolultabb), és foggal-körömmel ahhoz ragaszkodik - legyen az a nézet ezoterikus vagy materialista jellegű. Mindenki potenciális ellenség a szemében, aki ezt a (lég)várat fenyegetheti.

Ez sehová sem vezet.

2013. júl. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező, úgy értem, ahogy gondolod. Még senki sem tudja a teljes igazságot. Még azt sem tudjuk, hogy mit nem tudunk. Tehát nem tudjuk, hogy ki mennyit tud a végső dolgokból. Lehet, hogy nem négy, hanem 267 alapvető erő (bár ez azért túlzás) van. Mivel hogy a világegyetemnek csak a 2%-át ismerjük, ami a mi méreteinkhez képest hatalmas, nem tudjuk, hogy mi van a többi részében. Szinte bármi lehetséges. Tehát senki sem mondhat semmi konkrétat,csak találgathat. Például a volt 51%-os sokszor írta, hogy a sötét anyag megcáfolja a gravitációt. Lehet, hogy száz-kétszáz év múlva már megszűnik a sötét anyag elmélete. Sőt, az is lehet, hogy átalakítjuk az elméleteinket, és a gravitációt mondjuk összevesszük valamelyik másik kölcsönhatással(Ha valami hülyeséget írnék, bocsássátok meg, csak felületesen tanulmányozom a kvantumfizikát és mechanikát).

névte2en

2013. júl. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!