Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire hisztek az ezotériába?

Mennyire hisztek az ezotériába?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok hogy mennyi ember hisz ebbe és mennyien hajlandóak ezért pénzt is kiadni. Illetve ha valaki ad is érte pénzt, honnan tudja hogy igazat mond-e az adott ember aki ezzel foglalkozik. Akik hisznek benne miért hisznek?

2022. okt. 26. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Hiszek hitetlenül Istenben,

Mert hinni akarok,

Mert sohse volt úgy rászorulva

Sem élő, sem halott.

Szinte ömölnek tört szivemből

A keserű igék,

Melyek tavaly még holtak voltak,

Cifrázott semmiség.


Most minden-minden imává vált,

Most minden egy husáng,

Mely veri szívem, testem, lelkem

S mely kegyes szomjuság.


Szépség, tisztaság és igazság,

Lekacagott szavak,

Óh, bár haltam volna meg akkor,

Ha lekacagtalak.


Szüzesség, jóság, bölcs derékség,

Óh, jaj, be kellettek.

Hiszek Krisztusban, Krisztust várok,

Beteg vagyok, beteg.


Meg-megállok, mint alvajáró

S eszmélni akarok

S szent káprázatokban előttem

Száz titok kavarog.


Minden titok e nagy világon

S az Isten is, ha van

És én vagyok a titkok titka,

Szegény, hajszolt magam.


Isten, Krisztus, Erény és sorban

Minden, mit áhitok

S mért áhitok? - ez magamnál is,

Óh, jaj, nagyobb titok.

2022. okt. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Egyes vagyok. Akik hisznek valamiben azok főleg azért mert hinni akarnak valamiben. Valamiben hinni kell. Az emberek szeretnek hinni ás remélni is. Amúgy miért nem csatoltál legalább szavazást?
2022. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Ahogy a versben is kifejti a költő, hogy tulajdonképpen nagyon hinni akar. Vágyik arra hogy higgyen, és ezért hisz Istenben, a jóságban, a titkokban, stb.
2022. okt. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Termeszetesen nem hiszek ilyesmikben. En a fejlett civilizaciohoz tartozom, es nem fogom azt hinni, hogy egy egen lebego lampas (vagy mi annak a neve) egy UFO, vagy egy szellem. Tovabba a sorsomat en iranyitom, igy nyilvanvaloan megjosolhatatlan. Tovabba az emberek elmeje nem az alapjan fejlodik, hogy melyik honapban szulettek, kulonben mindossze 12-fele ember volna a foldon. Nem is sorolom tovabb, egyertelmuen igazam van.
2022. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem igazán hiszek ilyenekben. Történt pár érdekes egybeesés az életemben, amikor elkezdtem ezeknek természetfeletti jelentést tulajdonítani, sorsszerűséget stb. De utána csalódnom kellett, mert sosem alakultak úgy a dolgok, ahogy szerettem volna, bármennyire küzdöttem érte. Most már eljutottam oda, hogy valószínűleg véletlenek voltak ezek a dolgok és igazából nincs ezekben semmiféle csoda.
2022. okt. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én szeretnék, de nehezen megy
2022. okt. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz pontosan ezotéria alatt? UFO-kban, horoszkópokban nem hiszek. Jóslásban részben. Reinkarnációban igen. Tudat többféle szintjében. Abban, hogy a világot mindössze két erő uralja (illetve egy erő és annak hiánya).
2022. okt. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7 válaszoló


Az ezoteria alatt a szellemvilágot, a jóslást, a spiritualitást, asztrológiát értem.

2022. okt. 26. 17:09
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

8

Szellemviágban, spiritualitásban hiszek, de csak saját elképzeléseim vannak róla nem vagyok képzett, vagy olvasott. Jóslásban nem annyira, mivel a nézetem szerint a jövő nem egy fix valami a közeljövőnek van már valamilyen nagyobb előre jósolható valószínűsége csak. Asztrológiában egyáltalán nem, de azért mindig elolvasom szórakozásból :)

2022. okt. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!