Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A jelenben élést hogy lehet a...

A jelenben élést hogy lehet a legjobban elérni, milyen spirituális technikákkal? Mennyi ideig tart elérni hogy kevesebb legyen a múlt a gondolatokban?

Figyelt kérdés
PL, ha valakinek sokszor szóba jönnek az exei az új párjával a beszélgetésekben, az azt jelenti hogy a múltban él, és nem a jelenben (vagy a jövőben)? Túl sok téma kötődik a múlthoz?

2022. nov. 10. 21:24
 1/8 Grimfox ***** válasza:
A jelenben élés nem azt jelenti, hogy ne gondolj a múltra, vagy a jövőre, hanem azt, hogy ne ezek legyenek a figyelmed középpontjában. A jövőt a jelenben alakítod, ezért figyelembe kell venned a jövőt is. De a jelenen keresztül. Amit most teszel, abból lesz a jövőd. A múltra is ügyelned kell, mert abből született a jelened. A múltból okulva tudod jól alakítani a jövőt. De csak a jelenben dolgozhatsz mindezen. Ez nem technikák kérdése, hanem hogy hová figyelsz. Persze a figyelmedet lehet erősíteni, és a figyelmed irányítását is lehet gyakorolni meditációval, de ezek csak segítenek, nem ezek fognak megoldást jelenteni.
2022. nov. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Arra kell koncentrálnod, hogy mit szeretnél tenni a pároddal a jövőben, és nem lelki szemetesládának használni, hogy kibeszéld vele az exeidet. Alapvetően ezért találták ki a fél éves gyászidőszakot is, hogy az ember le tudja zárni a múltat magában, és tovább tudjon lépni.
2022. nov. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Most én nemcsak a "lelki szemetesláda" negatív és megítélő (szerintem tévesen elterjedt) fogalomra gondoltam, hanem arra hogy amikor beszélget 2 ember, akkor ne merüljön fel olyan gyakran a múlt a témák között. Nekem elég gyakran eszembe jut a múlt, ha jól érzem magam a jelenben, vicces sztorik, kellemes emlékek. És ezekhez kötődnek emberek, esetleg olyan valaki, akit még ha el is akarom kerülni hogy megemlítsem, igyekszem nem szóbahozni, de aztán rákérdez vagy szóbajön, és akit nehezen kezel a másik ember. A kérdés miért kerül olyan gyakran szóba a múlt? Nemcsak exek vonatkozásában hanem általában. Nem kellene olyan szívesen elkezdenem kellemes emlékekről sztorizgatni (nem az ex miatt kellemes hanem élmények miatt kellemes, vagy csak a kellemes helyzettől eszembejut valami mintha félálomban lennék ellazulva). Hanem valahogy a jelenre koncentrálni a beszélgetésekben. Csak azt nem tudom hogy lehet a jelenről beszélgetni. Valószínű kevesebb beszéd kellene. (Öhm... Bár azzal is vannak problémák ha az ember körbenéz...Ez egy másik kérdés már)


Mitől kezdek el sztorizgatni? Nem tudom, de az azt jelenti hogy nem a jelenben a másik emberre figyelek, hanem csak belemerülök a félálomba, amitől jön a múlt. Koncentráció hiánya lehet esetleg.

2022. nov. 11. 09:51
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagy lehet hogy a múlt kellemes élményeiből szeretnék erőt meríteni, pl ha félek valamitől, vagy valami nem oké, pl nem jó a környezet teljesen, vagy valami zavart érzékelek az erőben.
2022. nov. 11. 09:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, nem túl spirituális a magyarázatom. De esetleg nem vagy annyira elájulva a mostani partneredtől, hogy rá tudj koncentrálni. Vagy eleve már nincs is igazán lelki energiád, amivel kapcsolódhatnál hozzá, hiszen kiélted már magad az előző kapcsolataidban.
2022. nov. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Utolsó, á nem, barátokkal rokonokkal is sztorizgatok, zavarja is őket, mert ők akarnak sztorizgatni :)


Amúgy odáig vagyok érte ilyenkor is, azzal nincs gond. Inkább azt gondolom olyankor nekem kell megerősítés hogy elég vagyok e neki. Lehet segítségül hívom a múlt jó dolgait, hogy nézd én is jó vagyok ám! De nem nézi, mert neki az kell hogy ő beszéljen. Ezt mindig benézem. Nem engedtem szóhoz jutni sokszor. Talán kérdezgetni kell ilyenkor az embereket, és nem mesélni.

2022. nov. 11. 11:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ez az egész inkább egy barátság, mint szerelem?
2022. nov. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem barátság, az biztos nem :)

De rájöttem hogy nagy gondjaim vannak a mások meghallgatásával hosszan. Sokszor megy, de sokszor egyáltalán nem megy. Tanuláskor is, pl iskolában, kb max 10-ből 1 óra volt amire oda tudtam figyelni, a többit elolvastam inkább :( Ez van, ebből kell kihoznom valamit. Szeretnék jobban odafigyelni emberekre mikor beszélnek sokáig.

2022. nov. 11. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!