Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mikor vagy mitől válik hiteles...

Mikor vagy mitől válik hitelessé egy spirituális mester?

Figyelt kérdés
2022. nov. 15. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Jó a kisugárzása, sok időt ráfordított a tanulásra, tapasztalásra, érthetően át tudja adni a tudását, az élete saját magához képest javult, tartósan jó hatással van másokra, tud hitet adni az embereknek, jó az értékrendje.
2022. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es a válaszod.
2022. nov. 15. 22:54
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Számomra az tesz hitelessé egy Mestert ha pontosan tudja miről beszél. A tudását a saját tapasztalataiból szerezte, és fel tud mutatni kézzelfogható bizonyítékot is a mivoltára. Az elméleti tudás egy dolog, a gyakorlat pedig teljesen más. Sok ember saját magát becsapva Mesternek adja ki magát, de ha megkéred hogy bizonyítsa is be akkor tátja a száját, pedig ez egyáltalán nem egy nehéz vagy egetrengető dolog, főleg akkor nem ha elvileg egy Spirituális tanokban jártas emberről beszélünk.

Én egyszerü ember vagyok, a vak hitben nem hiszek, azt fogadom el valóságosnak amit látok vagy tapasztalok.

2022. nov. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es, köszönöm a részletes hozzászólást.
2022. nov. 16. 01:23
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

A válasz egyszerű


Attól hogy mester!


A kérdést inkább úgy kell feltenni, hogy kit nevezhetünk mesternek?


És azt sem árt tisztázni, hogy ki minek a mestere, mert hát a cipész mester is mester ugye...

2022. nov. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ös a kérdésben benne van hogy spirituális mesterre vonatkozik a kérdés így szerintem az emberek többsége számára elég egyértelmű hogy nem az általad említett cipész mesterre vagy bármilyen más mesterre gondoltam a kérdés kiírásakor. A másik dolog attól hiteles egy mester mert mester kb. olyan színvonalú válasz mintha azt írtad volna, hogy csak. Mielőtt válaszolsz bármilyen kérdésre előbb próbáld már meg értelmezni hogy mire vagy kire vonatkozik a kérdés hogy ne zagyvaságot válaszolj, valamint ha semmilyen érdemleges választ nem tudsz adni egy kérdésre, teljesen felesleges és értelmetlen hozzászólnod.
2022. nov. 16. 12:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszer találkoztam egy mesterrel (direk nem írom le kivel). Az akkor nem volt kérdés számomra. Látszódott hogy egy másabb szinten van.
2022. nov. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem bort iszik és vizet prédikál. Magyarul, amit tanít, azt éli is. Napi szinten. És amit napi szinten él, azt tanítja, meglátja benne azt, amin keresztül taníthat.

Tulajdonképpen nem tanít hanem tanul. És a saját tanulásán, példáján keresztül mutatja meg, hogyan tanuljon más. Nem nagy felismereseket meg bölcsességeket ad tovább, hanem megmutatja, hogyan tudsz önállóan eljutni a saját bölcsességedhez. Megtanítja, hogyan tanulj. Az életből.

2022. nov. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor ismered fel, ha te magad is jobban kapcsolódsz a belőle áradó fényhez, ergó egy sötétségben vergődő ember semmit nem fog látni rajta, lehet hogy még ellenkezni is fog vele. Sajnos láttam már ilyet. Nem csak ahhoz kell érettség hogy találkozz vele, ahhoz is hogy felismerd.


A magukat kikiáltó beavatottakról és megvilágosodottakról nem ejtenék szót. Egy hiteles, megvilágosodott tanító olyan ritka mint a fehér olló.

2022. nov. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!