Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A koncentráció elvezethet a...

A koncentráció elvezethet a meditációba? Ha jelenleg nem tudok meditálni, de koncentrálni igen, azáltal el lehet érni meditatív állapotot? Amennyiben igen, kérlek, fejtsd ki, hogyan.

Figyelt kérdés

2022. dec. 19. 06:43
1 2
 1/11 Grimfox ***** válasza:
Ha a tested teljesen ellazítod, a légzésedet(ez által a szívverésedet) lelassítod, és egyetlen pontra koncentrálod az elméd, akkor az már a meditáció egy formája. Az egy pontot nem úgy kell érteni, hogy rajzolsz egy pontot, és arra. Hanem teszem azt elképzeled a Napot, és ezt a képet tartod meg teljes akaraterővel az elmédben, minden mást kizárva. Ezt a fajta meditációt a hindu, és buddhista jógában is alkalmazzák. Ha elég erőssé válik a koncentrációd, megváltoztatja a tudatállapotodat. Ha hozzászoksz ehhez az állapothoz, a koncentrációból át tudsz majd váltani másfajta meditációs módszerekre is, vagy a koncentrációdat önmagára fordíthatod, és egy üres elmeállapotot is elérhetsz. Céltól függően.
2022. dec. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elvileg az az igazi meditatív állapot, amikor egyetlen gondolatod sincs. Ami ugye az emberre nem jellemző

Ha koncentrálsz az már inkább ragörcsölés és olyankor nagyon is van sok gondolatod

2022. dec. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Grimfox ***** válasza:
100%

2. amit te mondasz, az már a jóga magas foka, vagy a zen meditáció. Ezen kívül sokféle más formája is van a meditációnak, mindegyiknek más célja van. A meditáció szó önmagában is elmélkedést jelent, ami azt jelenti, hogy a legtöbb meditáció esetén vannak gondolataid, de a te irányításod alatt, és a módosult tudatállapot miatt nem a szokványos mintákat követi.

Koncentráció esetén magára a koncentrációra összpontosítasz, ezért teljesen megvonod magad minden ingertől, legyen az külső, vagy belső, és egy üres állapotot érsz el, ahol a figyelmen kívül semmi más nem létezik.

2022. dec. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én csak erről tudok, ebbe az irányba akartam elmenni tekintve hogy kínzó kényszergondolataim vannak, meg sokszor gondolatrohanásom

Szimpatikus lett volna, de rájöttem hogy nem nekem való a meditáció mert csak ideges leszek tőle főleg ha nem jön azonnal az eredmény..


Meg ott van az ajahn brahm féle pohárhasonlat is, az nagyon szépen mutatja hogy mennyire nehéz meditálni

2022. dec. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Grimfox ***** válasza:
Olyan szinten persze hogy nehéz. Sok év gyakorlat kell hozzá, hogy azt a fajta meditációt valaki képes legyen végezni. Lépésenként kell haladni. A gondolatrohamok ellen az egyetlen "vágányra" terelt gondolatáramlat, a türelmetlenség ellen a koncentráció, és az ellazulás, az idegesség ellen a testkontroll légzés által. Ezek mind megelőzik a tényleges ürességet. De ha csak az ürességig akarsz eljutni, akkor céltalanul meditálsz, mert az az állapot is csak előkészít egy magasabb meditációs gyakorlatot.
2022. dec. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Osho szerint a meditáció= gondolatnélküliség
2022. dec. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Grimfox ***** válasza:
A keresztények szerint pedig istenen való elmélkedés. A hinduk, és buddhisták szerint pedig különböző "tárgyakon" vagy témákon való elmélkedés. Mások szerint más. A meditáció szó egy gyűjtőfogalom hasonló, de nem azonos szellemi gyakorlatokra.
2022. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A meditációban a koncentráció ellazítása, figyelem kiterjesztése lenne a lényeg, mert a koncentráció feszültséget okoz, ami a szellemi fejlődést lassítja.


Természetesen koncentrációval is lehet haladni a tudati szinteken, de lassabban.

2022. dec. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Grimfox ***** válasza:
A figyelem önmagában is koncentráció. Erőkifejtés nélkül kell fenntartani a koncentrációt, és akkor nem okoz feszültséget.
2022. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondanám azt hogy könnyű a szerzeteseknek “letenni a poharat”, meg levitálni, meg télen saját hőből meleg ruha nélkül nem megfagyni mikor ők már évek óta kint élnek egy kolostorban a hegyekben teljes nyugalomban…

Mi itt körül vagyunk véve folyamatos támadásokkal, stresszel, főleg ha még olyan típusú ember is valaki mint én, aki akkor is támadást kap a munkahelyen ha csak levegőt vesz…

Én ptsd szerű tünetekre már olyan módszert is használok hogy beleverem a falba a kezem meg egy másik rossz emléket erőltetek magamra, hogy ne azon agyaljak ami épp bánt… nem tudom erre mit mondana egy meditáló levitáló szerzetes.

2022. dec. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!