Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ezitéria és a filózófia...

Az ezitéria és a filózófia mennyire függ össze?

Figyelt kérdés

2023. márc. 12. 19:30
1 2 3
 1/21 Grimfox ***** válasza:
52%
Az ezotéria egy filozófiai rendszer. Illetve egy filozófiai nézőpont. Nevezheted a filozófiai gondolkodás egy irányának.
2023. márc. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

Elvileg nevezheted.

Az ezotéria eredetileg bennfentes (tehát nem nyilvános) tudást jelentett.

Ma pedig megalapozatlan, bizonyítatlan ötletek gyűjteménye.

Szerintem nincsen olyan logikája, mint a filozófiának, ez csak hasraütésre megy.

2023. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Grimfox ***** válasza:
93%
Az eredeti ezotériát kellene szerintem alapul venni, mert amit ma annak nevezünk, az egyszerűen nem az.
2023. márc. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

Az ezotéria egy eleve téves elven alapul, ez pedig a beavatások, titkok, érdemesek és érdemtelenek rendszere.

Lehet filozófia alapja, de az ugyanúgy elavult.

2023. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
9%

Semennyire.


A filozófia a bölcsesség szeretete, bölcselkedés, tudományokon túli, azokat átfogó bölcselkedés, gondolkodás, illetve annak diszciplína szintű művelése. Az emberi intelligencia teszi lehetővé.


Ezzel szemben az ezotéria a megtévesztésre játszik. A legképtelenebb dolgokat is képes elfogadni.

2023. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nagyrészt személyiségzavarok okozzák az ezotériát.

A gyógyító irányt azt nem, mert az normális ha valaki egészségesebb, energikusabb akar lenni, és ténylegesen saját sikereket ér el (az hogy pénzt keres másokból az itt most nem ezotéria siker csak pénzügyi). Ha túltolják a sikerességre, különlegességre törekvést, mások manipulálását, másokkal elhitetni hogy a céljaikat adják fel valami homályos idézőjeles szeretet maszlag miatt, az már személyiségzavar. Most eléggé rárepültek az ezotériára mert nagy a biznisz benne és még nincsen leszabályozva. De amúgy... Szerintem a régebbi próféták között is lehetett ilyen.

2023. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Jézus is, Buddha Lao-ce is Damo is egy-egy filozófiai rendszert adtak át.

Ezek a tanítások azonosak, csak más mesterek által, kicsit más aspektusból magyarázva.

2023. márc. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
7: jó vicc
2023. márc. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
7 Az igaz hogy közel azonosak. Mondjuk ami közös lehet bennük az az ígéret működése, de amúgy szerintem is van bennük közös mondanivaló ezen felül is.
2023. márc. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%
Persze az is lehet közös hogy emberekről szólnak, jó megfigyelők adták át őket, de az ember az mindenhol ember.
2023. márc. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!