Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ezitéria és a filózófia...

Az ezitéria és a filózófia mennyire függ össze?

Figyelt kérdés

2023. márc. 12. 19:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
34%

#6 Értem mire gondolsz, de egy kicsit másképp fogalmaznék. Az ezotériát nem személyiségzavarok okozzák. Az ezotéria egy nagyon régre visszanyúló álltudomány. Elég tág fogalom. Az ezotériát nem a személyiségzavarok okozzák, de előfordulhat, hogy egy mentálisan instabil ember túl mélyre ássa magát benne, ami nem biztos hogy segíteni fogja a későbbiekben. Az ember mindig keres valami értelmet az életének, tartozni akar valahova, meg akar érteni. Ebben az út-és értelemkeresésben különböző emberek különböző dolgokba kapaszkodnak. Az ezotéria ennek egy "manifesztációja", eszköze. Azzal egyetértek, hogy egy személyiségzavarokkal küzdő ember számára valószínűleg nem az ezotéria lenne a legbiztonságosabb hobbi, mert nagyon be tudja szippantani, onnan meg már nehezen találja meg a realitás talaját. Szerintem nincs azzal baj ha valaki nem tagadja meg a fizika törvényeit, de ezek mellett nyitott a nem látható világ létezésére is. A kettő közötti arany középutat elveszteni nem egészséges semelyik irányba sem.

#Kérdező: Szerintem azért inkább mondanám egy filozófiai irányzatnak mintsem tudománynak. A probléma csak az, hogy a filozófia elmélkedik, az ezotéria pedig kijelentéseket tesz. Ezért is veszélyes egy olyan ember számára aki valamilyen okból kifolyólag nehezen tud különbséget tenni valóság és teória között.

2023. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
25%

11: te a demagógiáról írsz amúgy általánosan helyes meglátásokat, de a kérdés a ezotériáról szól. Ami ezen belül azért egy specifikus eset, és sztem nem tudod mi az, ill. tévesen tudod.

A filozófia meg kijelent dolgokat, ha ezt mind elmélkedésnek veszed, az csak a te saját szóhasznalatod, mert így akarod feltüntetni, hogy ez szimpatikus neked a demagógiával szemben. Nem vagy tárgyilagos, de annak akarsz tűnni, csak hangulatkeltéssel, szóhasznalat általi különbségkeltéssel. Ez is demagógia.

2023. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%
#12, Tudom, hogy nagyrészt nem a kérdésre válaszoltam, a hatos megjegyzéséhez fűztem hozzá a saját véleményemet, de azt is lehet, végülis te is az én kommentemet véleményezed most. Ha szerinted ez demagóg, akkor nekem rendben van. Nem várom el, hogy egyet érts. Leírtam egy veszélyt, ami szerintem reális egy komment kapcsán.
2023. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
13: te leirod a hatosnak, hogy mivel nincs tisztában, én leirtam neked. Te leirhatod másnak, de ha neked írják le, akkor az érved, hogy ên nem értem. Kettős elvárásban élsz. Demagógia.
2023. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
13: hol írtam neked, hogy te nem érted? Azt írtam nem vártam el, hogy egyet érts. Kettőnk közül te személyeskedész, az ha velem nem értesz egyet arrol amint leirtam is, nem zavar. Ebbe semmilyen kettős rendszer nincs, sehol nem írtam neked olyat, hogy érts egyet, vagy ne írj. Az ellenkezőjét viszont igen.
2023. márc. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

14: ismét demagógia. A személyeskedés az lenne, ha pl. azt írnám h.lye vagy. Nem a személyedre írtam reakciót, hanem a módszeredre. Hiába próbálsz errefelé terelni, az ilyen hangulatkeltés, hidegen hagynak az érzéseid.

Ez meg , hogy konkrétan nem irtad le "nem érted",hanem azt írtad le "nem várom el, hogy megérts", szemantikai demagógia.

2023. márc. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
*egyet érts
2023. márc. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam ki a kérdést,hogy veszekedjetek.


A demagógia fogalma pedig az,hogy hamis megvalósíthatalan dolgokat állít,azért,hogy megnyerje az embereket.

2023. márc. 13. 18:09
 19/21 anonim ***** válasza:
18: nem tudod mi a különbség az eszmecsere, vita we és a veszekedés között, de legalább a demagógiának utána néztél.
2023. márc. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nem utánna néztem. Egyszerűen csak szeretem a törit és ez itt is előjön.
2023. márc. 13. 18:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!